Φροντίδα Ringneck κάνει έναν ήχο σαν παράπονο όταν το ψεκάζω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης minaaaa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

minaaaa

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2024
Μηνύματα
77
καλημέρα βρε παιδιά..ξεκίνησα το μπανακι με βαποριζατερ για να μπορέσει να το μάθει σιγά σιγά στην αρχή φοβόταν τώρα οπότε το πατάω έρχεται εκεί π πέφτει το νερό και κάθεται από κάτω βγάζοντας τα φτερά.. το θέμα είναι ότι κάνει έναν ήχο σαν παράπονο χαμηλόφωνα και δε ξέρω αν της αρέσει η όχι οπότε αλλάζω μεριά το βαποριζατερ π
έρχεται πάλι ξαπλωνοντας κάτω τελείως με ανοιχτά φτερά να συνεχίσω το θέλει? η όχι? δε θέλω να το πιέσω. έχω βιντεακι αλλά δε μπορώ να το ανεβάσω εδώ αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει μπορώ να το στείλω προσωπικά για να με βοηθήσει..
τώρα που το άφησα στο τραπέζι πάει στο βαποριζατερ και περιμένει αλλά οπότε το βρέχω μένει χαμηλά ξαπλωμένη και κάνει έναν ήχο κ μένει με ανοιχτό το ραμφος σαν να μην το θέλει δε μπορω να δώσω εξήγηση και θέλει και δε θέλει...
 
έρχεται εκεί π πέφτει το νερό και κάθεται από κάτω βγάζοντας τα φτερά..
Εννοείς, ανοίγοντας τα φτερά της, έτσι δεν είναι;
Όπως το περιγράφεις, είμαι βέβαιος ότι της αρέσει που την κάνεις μπάνιο, οπότε θα έλεγα να συνεχίσεις. Απλά γενικά προτίμησε, αν υπάρχει από πλευράς σου η διαθεσιμότητα χρόνου, να την μπανιάρεις τα πρωινά και όχι τις ώρες που έχει πολλή ζέστη, ώστε να έχει προλάβει το φτέρωμα να έχει στεγνώσει όταν κάνει ζέστη (το φτέρωμα θεωρείται μονωτικό, αρκεί να είναι στεγνό και περιποιημένο από το πουλί)
 
Back
Top