Γενικά Ringneck κανει τα φτερα του καρδια

christos1948

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαρ 2014
Μηνύματα
229
Πόλη
Λευκωσία
παιδια καποιες φορες ο παπαγαλος μου κανει τα φτερα του σε σχημα καρδιας,τι θελει να μου πει;
 
Για τα cockatiels αυτό είναι ένδειξη φλερτ. Δεν ξέρω αν ισχύει και για άλλους παπαγάλους.
 
Τα δικα μου το κανουν απο μωρα 3-4 μηνων και σε αυτη την ηλικια δεν εχουν ακομη ωριμασει ορμονικα ωστε να το θεωρησω φλερτ. Στα δικα μου ματια ειναι ενδειξη ενθουασιασμου. Συνηθως μετα απο αυτο ειτε χορευουν ειτε φωναζουν δυνατα ειτε ξεκινουν να παιζουν αγαρμπα μεταξυ τους.
 
Τα δικα μου το κανουν απο μωρα 3-4 μηνων και σε αυτη την ηλικια δεν εχουν ακομη ωριμασει ορμονικα ωστε να το θεωρησω φλερτ. Στα δικα μου ματια ειναι ενδειξη ενθουασιασμου. Συνηθως μετα απο αυτο ειτε χορευουν ειτε φωναζουν δυνατα ειτε ξεκινουν να παιζουν αγαρμπα μεταξυ τους.
και εμενα περιπου σε ετσι ηλικια αρχισε να το κανει αλλα στο κοντρολ της τηλεορασης
 
Αυτές οι συμπεριφορές είναι πρόβες για το μέλλον. Τις παρατηρούμε σε πολλά ζώα όταν είναι μικρά. Πρόσφατα ένα από τα μικρά μου γκούλντιαν (25-30 ημερών, δεν έχει απογαλακτιστεί) έκανε τον χαρακτηριστικό χορό του αρσενικού γκούλντιαν που θέλει να ζευγαρώσει. Με εντυπωσίασε πολύ όταν το είδα!
 
Back
Top