Γενικά Ringneck μικρος παπαγαλος

blackholesun

PB Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
312
Πόλη
Πειραιάς
Καλημερα σε ολους, ψαχνω ενα παπαγαλο ringneck, εχω παρει ολα τα μαγαζια στην Αθήνα, και ολοι εχουν γυρω στον 1μιση χρονο πουλια, ξερεις κανενας να μου στειλει καμια διευθυνση που μπορω να βρω κανενα πιο μικρουλικο; το λεω αυτο γιατι θελω να το εξημερωσω πιο ευκολα.
Ευχαριστω

Αν δεν επειτρεπε μπορειτε να μου στειλετε ΠΜ ευχαριστω.


(δεν θελω να παραγειλλω απο νησι κτλ, και ο λογος ειναι γιατι θελω να το δω το πουλι πριν το αγορασω.) εχω αυτο το κολημα τι να κανουμε!:D
 
μια χαρα ειναι το "κολιμα" σου...
γιατι δεν πας μια βολτα απο το http://;
να δεις και το χωρο εκτροφεις... Και τους γονεις... Και αν σου αρεσουν τα πραματα εκει.. Και δεν εχει αυτον τον καιρο κρατας ενα μωρο για οταν γεννισουν...
 
Σε ευχαριστω, μολις τον πηρα τηλ. Δυστυχως δεν φερνει καθολου ringnecks...
☹ καμια αλλη ιδεα;
 
σωτηρη καλημερα αν σε φερνει ο δρομος απο εδω βουλγαρια σοφια αναπαραγουν κατα πολυ αλεξανδρινους μεγαλους η και μικρους σε παρα πολλες αποχρωσεις μεχρι πριν 2 εβδομαδες πουλιωνταν ενα parackeet derby ταισμενο στο χερι. Αυτο γινετε περιπου οσο το ζακο και 1-2 εκατοστα πιο μεγαλο. αλλα εισαι μακρια. Δες μηπως μπορεις να δεις και στα γιαννεαν ειναι ακομη ενας εκτροφεας. στην περιοχη Κατσικά
 
μισο να βρω και εγω και θα σου στειλω και τηλεφωνα στο προσωπικο αν χεις προβλημα μετα βουλγαρικα μου λες
 
ξανθος εγκεφαλος... Νομιζα οτι ελεγες για βουλγαρια. Γι αυτον στα γιαννενα δεν εχω διευθυνσεις
 
κριμα...☹
Aν παρω ενα απο οποιδηποτε μαγαζι στην Αθήνα και ειναι 1χρονου, να τον παρω η οχι; θα εξημερωθει;

το λεω αυτο γιατι βρηκα εναν γκρι κιολαε που μαρεσει αλλα ειναι 1 χρονου... ☹
εχω ακουσει ομως οτι δενονται πολυ με τον ανρθωπο που τα ταιζει οποτε καποιο ρολο παραπανω στην εξημερωση δεν πρεπει να παιζει;
 
εγω θα σου ελεγα να μην παρεις απο πετ σοπ...
ειναι γενικα δυσκολα πουλακια στην εξημερωση... Αν ειναι και ενηλικα ακομα ποιο δυσκολα τα πραγματα...

κανε υπομονη και ισως κατι βρεις... Καλυτερα να περιμενεις... Παρα να παρεις κατι που θα μπορουσες να αποφυγεις...
 
θα συμφωνησω με τον αγγελο καλυτερα ταισμενο με το χερι γιατι εκτος οτι ειναι φωνακλαδες ειναι και περιεργοι σαν παπαγαλοι
 
κριμα...☹
Aν παρω ενα απο οποιδηποτε μαγαζι στην Αθήνα και ειναι 1χρονου, να τον παρω η οχι; θα εξημερωθει;

το λεω αυτο γιατι βρηκα εναν γκρι κιολαε που μαρεσει αλλα ειναι 1 χρονου... ☹
εχω ακουσει ομως οτι δενονται πολυ με τον ανρθωπο που τα ταιζει οποτε καποιο ρολο παραπανω στην εξημερωση δεν πρεπει να παιζει;

Eνος ετους δεν ειναι παρα πολυ μεγαλος παντως. Δενονται περισσοτερο με αυτον που τα φροντιζει και με αυτον που αυτα θα διαλεξουν. Μπορει να το ταισεις και να το μεγαλωσεις εσυ και παρολα αυτα οταν "ξεπεταχτουν" να διαλεξουν αλλο ατομο της οικογενειας ως το "αγαπημενο" τους προσωπο. 😉 Σε ποια τιμη στον δινει;
 
Back
Top