Συζήτηση Προϊόντος Sanibird - Άμμος υγιεινής για πτηνά

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με την άμμο υγιεινής για πτηνά Sanibird και τη χρήση του προϊόντος στα πτηνά.

Δείτε την Άμμο Υγιεινής Sanibird​


⭐ Αξιολογήστε την Άμμο Υγιεινής Sanibird ⭐

Περιεχόμενα Συζήτησης
 
Μήπως υπάρχει με κάποιο άλλο άρωμα? Έχω ήπια αλλεργεία στο δενδρολίβανο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: HxC
Μήπως υπάρχει με κάποιο άλλο άρωμα? Έχω ήπια αλλεργεία στο δενδρολίβανο...

Η συσκευασια των 35 λιτρων ειναι χωρις αρωμα και ειναι και η μονη που κυκλοφορει πλεον.
 
Να ρωτήσω, σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω σε πάρκο, οπότε αν (δεν ξέρω αν τα μπάτζι το κάνουν αυτό) φάει το παπαγαλάκι μια μικρή ποσότητα είναι επικίνδυνο να προκαλέσει πρόβλημα? Δεν έχω δεν την Αυγή να κατεβαίνει ακόμα κάτω, ούτε για να φάει όταν είναι στο πάρκο, της ανεβάζω την ταΐστρα με το χέρι, αλλά όταν αισθανθεί άνετα μπορεί να το κάνει και ανησυχώ.
 
@Nausicaa
Είναι βρώσιμη άμμος.
Είναι σεπιόλιθος, ένα είδος αργιλου, που χρησιμοποιείται και στην βιομηχανία των τροφίμων.

 
Το ότι το λινκ αφορά είδη καπνού δεν είμαι σίγουρη ότι είναι υπερ του, αλλά καταλαβαίνω τι εννοείτε. Ο άργιλος όντως είναι στις περισσοτερες μορφές του αβλαβής για έμβια όντας, απόση χημεία θυμάμαι.
 
Πόση ποσότητα άμμου Sanibird χρησιμοποιείτε ανά κλουβί (διαστάσεις); Πόσο χρειάζεται δηλαδή για να είναι αποτελεσματική;
 
Την πουλάνε πουθενά χύμα; Ρωτάω γιατί είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσω 35 λιτρή συσκευασία.
 
Πόση ποσότητα άμμου Sanibird χρησιμοποιείτε ανά κλουβί (διαστάσεις); Πόσο χρειάζεται δηλαδή για να είναι αποτελεσματική;
Σε 60cm ζευγαρώστρα χρησιμοποιώ περίπου 400ml άμμου, σε μικρότερα κλουβιά των 40cm σαφώς μικρότερη ποσότητα.
Δημιουργείται ένα στρώμα πάχους περίπου 4mm το οποίο είναι αρκετά αποτελεσματικό.
 
είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσω 35 λιτρή συσκευασία
Αν υπάρχουν μέλη μας που χρειάζονται μικρότερη ποσότητα από τις τυποποιημένες συσκευασίες των 5 και 35 λίτρων Sanibird, μπορούν να στείλουν απλά ένα μήνυμα και να αναφέρουν την ποσότητα που θέλουν να παραλάβουν.
 
Back
Top