Φροντίδα Self warming perch

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anatoly
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anatoly

PB Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
1.341
Ψαχνοντας στο διαδικτυο σχετικα με τη διαμονη των Budgie τον χειμωνα βρηκα αυτο
Thermo-Perch Heated Bird Perch
κ σκεφτηκα οτι ισως να ενδιεφερε καποιον
Αν κ δε νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο στην Ελλαδα ή κατα ποσο θα ειχε αποτελεσμα, απλα σκεφτηκα να το μοιραστω σαν γνωση
 
Γνωρίζω ότι πολλοί άνθρωποι στην Αμερική που χρησιμοποιούν αυτές τις κούρνιες. Τα πουλιά απολαμβάνουν αυτά με κρύο ημέρες. Ποτέ δεν χρησιμοποιώ. Ωστόσο, τα σχόλια που έχω διαβάσει διεκδικήσει την κούρνιες είναι αποτελεσματικά.
 
Το προιόν αν δεν κάνω λάθος απευθύνεται σε παπαγάλους σωστά; Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα του, ιδίως για τους ιδιοκτήτες των παπαγάλων μιας και τα πουλιά διαμένουν μέσα στο ίδιο σπίτι με εμάς (αναφέρομαι στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό που αρκετοί έχουν δωμάτιο μόνο για τους παπαγάλους τους). Μόνο σε συνδιασμό με ένα κλουβί νοσοκομείο θα ήταν πιστεύω αποτελεσματικό.
 
Το προιόν αν δεν κάνω λάθος απευθύνεται σε παπαγάλους σωστά; Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα του, ιδίως για τους ιδιοκτήτες των παπαγάλων μιας και τα πουλιά διαμένουν μέσα στο ίδιο σπίτι με εμάς (αναφέρομαι στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό που αρκετοί έχουν δωμάτιο μόνο για τους παπαγάλους τους). Μόνο σε συνδιασμό με ένα κλουβί νοσοκομείο θα ήταν πιστεύω αποτελεσματικό.

Νομίζω ότι θα ήταν πιο χρήσιμη σε ένα ψυχρότερο κλίμα, όπως το βόρειο τμήμα της Αμερικής. Συμφωνώ ότι εάν ένας παπαγάλος είναι μοιράζονται το ίδιο σπίτι με ένα ανθρώπινο, τότε η θερμοκρασία θα είναι άνετη και για τους δύο. Ωστόσο, νομίζω ότι ορισμένοι πιστεύουν οι παπαγάλοι είναι ευχαριστημένοι με μια μικρή επιπλέον ζεστασιά.

Σε ένα άλλο φόρουμ οι άνθρωποι είναι πάντα ρωτήσει για τις θερμοκρασίες. Πολλοί άνθρωποι δεν συνειδητοποιούν ότι οι παπαγάλοι μπορούν να εξοικειωθούν με πολλές διαφορετικές θερμοκρασίες. Έχει πάντα την άποψή μου ότι, αν είμαι άνετα, ώστε τα πουλιά μου.
 
Απλά θυμόμαστε αυτό. Νομίζω ότι κάποιοι άνθρωποι πιστεύουν κούρνιες όπως αυτή είναι ευεργετική για τους ηλικιωμένους οι παπαγάλοι. Ακριβώς όπως τους ανθρώπους, ηλικιωμένους παπαγάλοι μπορούν να αναπτύξουν αρθρίτιδα στα δάχτυλα και τα πόδια τους. Νομίζω ότι η θερμότητα μπορεί να βοηθήσει με τις αρθρώσεις πληγή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top