Stand για Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geeorge
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Geeorge

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2008
Μηνύματα
45
Πόλη
Νεάπολη Λακωνίας
Καλησπέρα σε όλους! Είχα κατεβει επαρχία για το σαβ/κο και με την ευκαιρία έφτιαξα ενα σταντ για τον Χιπάκο! Όπως βλέπετε το απολαμβάνει ήδη! Σκοπός μου όμως ηταν να φτιάξω ενα κλουβί χρησιμοποιώντας το πλαίσιο της διπλανής φωτογραφίας. Είχε πολυ γερή κατασκευή, μεγάλο μέγεθος και ήταν έτοιμο για να δεθεί με κουνελόσυρμα. Νομίζοντας εγώ οτι ήταν για πέταμα σκέφτηκα να το κάνω κλούβα. Δυστυχώς, έμεινε όπως το βλέπετε διότι aνήκε στη γειτόνισσα, που το ήθελε για να μεταφερει ξύλα και απλά το είχε ξεχάσει στο δίπλα οικόπεδο. Οπότε εφ όσον με ενημέρωσε, το επέστρεψα πίσω ξυσμένο και φρεσκοβαμμένο, όσα δηλαδή είχα προλάβει να κάνω. Πιστέυω θα γινόταν πολύ ωραία κλούβα και απλά ήθελα να την μοιραστώ μαζι σας! Δε έχει σημασία, την καλή πράξη την έκανα, το σταντ ειναι μια χαρά, και το πάσχα κοντεύει, για να φτιάξω μια καινούρια εξ' ολοκλήρου κλούβα! Να 'στε καλά φίλοι μου!
 

Συνημμένα

  • cockatiel_stand1.webp
    cockatiel_stand1.webp
    43,4 KB · Προβολές: 146
  • cockatiel_stand2.webp
    cockatiel_stand2.webp
    43,3 KB · Προβολές: 137
  • cockatiel_stand3.webp
    cockatiel_stand3.webp
    19,3 KB · Προβολές: 125
  • cockatiel_stand4.webp
    cockatiel_stand4.webp
    21,1 KB · Προβολές: 142
Καλή δουλειά. Φαίνεται ότι ο φίλος σας εγκρίνει :D
 
Ωραιο Γιωργο, ειμαι σιγουρη πως θα το χαρει το πουλακι!
Μπορεις να κρεμασεις καποια παιχνιδακια, μερικα σχοινακια η' δερματακια, ωστε να περναει την ωρα του και παιζοντας. 🙂 Επισης θα σου προτεινω να καλυψεις την βαση του σταντ με ενα κομματι λαδοκολλας, ωστε να μην λερωνεται το ξυλο (απο τις κουτσουλιες του πουλιου) και να μπορεις ευκολα να την αλλαζεις 😉:D
 
Back
Top