Γενικά Superb Parakeet vs Eastern rosella

αντρέας

PB Member
Εγγραφή
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
50
Πόλη
Βόλος
Superb Parakeet vs Eastern rosella

εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι να υιοθετήσω έναν ακόμη παπαγάλο και είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο ράτσες. Εμφανισιακά μου αρέσουν και οι δυο το ίδιο!
Θα σας παρακαλούσα, εσείς που ξέρετε πολλα παραπάνω από μένα να με βοηθήσετε λέγοντας μου τα υπερ και τα κατά τις κάθε ράτσας.

Κάθε βοήθεια σας πολύτιμη για μένα!
 
Kαλησπερα η Ελενα και εχω ενα ζευγαρι ροζελες, ειναι πανεμορφα, τραγουδουν με ενα δικο τουσ τροπο, εχουν ενα πολυ γλυκο και γοητευτικο σφυριγμα, αντιγραφουν τα καναρινια ή τα τσιγκλανε για να κελαίδισουν ομωσ κανουν αυτο και μονο αυτο. Οσο και να τισ εκπαιδευω μονο τη συγκεκριμενη μελωδια κανουν.Αν θελεισ παπαγαλο που ν'αντιγραφει φωνες, σφυριγματα, να μιλαει θα πρεπει να δεις αλλο ειδος παπαγαλου.
 
Ανδρέα εύχομαι η εμφάνιση να μην είναι το μοναδικό σου κριτήριο για να αγοράσεις ένα πουλί. 🙂

Και επίσης καλό είναι που ζητάς τις απόψεις όλων μας, αλλά εσύ είσαι αυτός που γνωρίζει τις ιδιαίτερες συνθήκες που ζεις. Αν, ας πούμε, ζεις σε διαμέρισμα, το να αγοράσεις ενα ειδος παπαγαλου που στριγγλίζει, μόνο βασανα θα σου φέρει! Διάβασε και σχετικά ποστ ανθρώπων που ζητούν συμβουλές για το πως να ησυχάσουν τα πουλιά τους που ξυπνουν και φωνάζουν απο τα άγρια χαράματα...

Οτιδήποτε και να αποφασίσεις σου εύχομαι να είναι πράξη που θα την έχεις σκεφτεί πάρα πολύ καλά, μιας και η υιοθεσία είναι υπόθεση για μια ζωή! Διαβασε, ενημερώσου και... Καλή τύχη!

Θα χαρουμε να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις!
 
☹Πιο απο τα δυο εξημερώνονται πιο ευκολα;☹

Δεν μ`ενδιαφερει ο θοριβος μενω σε μονοκατικια!
 
Back
Top