Γενικά Tα καναρινια μου φουσκώνουν και σε 2 μέρες πεθαίνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης glykeria1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

glykeria1

PB New Member
Εγγραφή
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
22
Πόλη
Βάρη
το προβλημα εχει αρχίσει εδς και κανα 2 μηνες, πρώτα εχασα την καναρινοθλα μου, μετα το αρσενικο, και τωρα χανω και το παιδακι τους, δεν μπορω να το εξηγησω αυτο που συμβαινει, ενω ειναι μια χαρα την μια μερα την επομενη φουσκωνουν και μεσα σε 2 μερες τα χανω! τι συμβαινει. Αν ξερει καποιος και μπορει να με βοηθησει, σας παρακαλω, εχω φοβηθει πια και δεν θελω να παρω αλλο.☹
 
καλησπερα γλυκερια,
θα σου προτεινα να τους αλλαξεις τη τροφη που τρωνε και κανε μια ερωτηση στο πετ που αγοραζεις τις τροφες τους
ευχομαι το κακο να σταματησει συντομα
 
καλησπερα! το εχω κανει ηδη αυτο που μου λες και δεν εχς δει παλι αποτελεσμα! Και απο καθαριοτητα ειναι παντα αψογα! σε ευχαριστω παντως για την συμβουλη
 
τι να κανω στην αρχη λεω ετυχε και τα υπολοιπα μεσα σε με μια μερα πεθανανε ενω ελλειπα, δεν προλαβα
 
Μπορει να ειναι χαλασμενη η τροφη
Μπορει να ειναι αρρωστα και να πεθαινουν το ενα μετα το αλλο
Μπορει πολλα...
Εχουν τροφη καθημερινα; Μηπως βλεπεις τσοφλια και δεν εχει τροφη;
Αν σου εχει μεινει καποιο πηγαινε το σε καποιον γιατρο!
 
Ολα ειναι πιθανα... Πιθανον λοιπον για να σου πω και την γνωμη μου να ειναι παρασητα. Για κοιταξε το...
 
ελα γλυκερια μηπος εκει που τα εχεις τα πουλια σου τα χτιπαει αερας γιατι ισος να πηγαινουν και απο κριομα ισος να χριαστεις και καποια αντιβιοση
 
καλημερα παιδια σε ολους! Πανς που ειχα κλεισει ραντεβου να παω και το τελευταιο κανρινακι μου στον γιατρο απεβιωσε σημερα το πρωι!☹
τους ειχα αλλαξει και τροφη ηταν σε σταθερο μερος μακρυα απο ρευματα, ειλικρινα δεν ξερω τι να πω!
 
glykeria παρόλα αυτά θα πας στο γιατρο να του πεις την ιστορία και αν έχεις και κάποια περιττώματα από τα πουλάκια μη τα πετάξεις. Να του υα δείξεις. Για να μη σου πω να πας κι το νεκρό πουλάκι...
 
Καλημερα Γλυκερια, τα πουλακια χαθηκαν απο κοκκιδιαση τα συμπτωματα που περιγραφεις δειχνουν κοκκιδια. Εχω γραψει παλαιοτερα για την περιοδο εξαρσης της αρρωστιας που ξεκιναει απο Σεπτεμβρη εως το πρωτο δεκαημερο του Οκτωμβρη. Επισης αν εχεις ακομα το ψοφιο πουλακι πηγαινετο στο κτηνιατρο γιατι μονο μετα θανατον μπορουν να κανουν εξετασεις για να δεις απο τι τα εχασες. Λυπαμαι αλλα μην το βαζεις κατω.:)
 
σας ευχαρστω πολυ για την βοηθεια ολους σας! Ναι το πιο πιθανο ειναι να κανω αυτο που μου λες Θοδωρη και ευχαριστω πολυ! Πρεπει να ειναι σε εξαρση αυτη η αρρωστια δεν εξηγειται αλλιως το ενα πισω απο το αλλο! Ν α ρωτησω κατι ακομη εχω επισης ενα ζευγαρι παραδεισια και ενα πιγκουινακια, υπαρχει περιπτωση να μεταδωθει και σ'αυτα;
 
Back
Top