Γενικά Tα μερακια μου και ο καημος μου

galanisnikos

PB Member
Εγγραφή
31 Οκτ 2006
Μηνύματα
67
Πόλη
Βόλος
τα μερακια μου και ο καημος μου μερος 1ο
 

Συνημμένα

  • ΣΠΙΤΙ.webp
    ΣΠΙΤΙ.webp
    80,2 KB · Προβολές: 169
  • ΣΠΙΤΙ 2.webp
    ΣΠΙΤΙ 2.webp
    91,1 KB · Προβολές: 153
  • ΣΠΙΤΙ 3.webp
    ΣΠΙΤΙ 3.webp
    89,6 KB · Προβολές: 164
  • ΣΠΙΤΙ 4.webp
    ΣΠΙΤΙ 4.webp
    97,5 KB · Προβολές: 166
  • ΣΠΙΤΙ 6.webp
    ΣΠΙΤΙ 6.webp
    88,8 KB · Προβολές: 164
Τα μεράκια το καταλαβαίνω και το βλέπω, αλλά ο καημός. Γιατί;
Πολύ μερακλήδικα. Σου εύχομαι να έχεις την ώρα να τα ομορφαίνεις
και να τα απολαμβάνεις.
 
εμενα μου αρεσε παρα πολυ η λιμνουλα ρωτησα για να μου κατασκευασουνε και μου ειπαν οτι χρειαζεται 5-6000 χιλιαδες ευρω μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες λεπτομερεις γιαυτην;
 
πολυ ωραια τα εχεις φτιαξει! Μπραβο!
 
Νίκο φοβερή δουλειά! Πάρα πολύ ωραίο!
Αν μπορείς να μας πεις για την λιμνούλα μερικά πράγματα!
 
Συγχαρητηρια! Παρα πολυ ωραια η αυλη σου! Φυτα, νερα, πουλια, κανονικη εξοχη εχεις στο σπιτι σου... :) Και εισαι και Βολιωτης! Ποτε κερνας καφε ειπαμε; :D
 
Γεια σου Νικο με την πολυ ομορφη αυλη! Αν ημουν Βολο θα ρωτουσα και γω ποτε κερνας καφε.. Εχουμε ιδιους ανθισμενους κακτους! Στον τοιχο απεναντι πως και δεν εβαλες μερικα αναριχωμενα φυτα εστω και αγριολουλουδα ή διχρωμο κισσο ή τριανταφυλλιες ή γιασεμι οτι σου αρεσει τελος παντων ή ακομη οτι προσελκυει πουλια, μελισσες και. Για επικονιαση των δεντρων ειναι και προφυλαγμενο απο τον βορια, ηλιο εχεις μπολικο... Ελπιζω να μην σε πειραζει η ερωτηση που οφειλεται στο γεγονος οτι εγω δεν εχω αφησει εκατοστο αδειο και καταλαβαινεις.. Να βλεπω τοσο χωρο αδειο σε φιλο, δεν αντεχω,θα παθω τιποτα αν τουλαχιστον δεν το προτεινω! 🙂
 
Φιλοι μου ο καιμος μου ειναι οτι αυτη η λιμνουλα που αρεσε και σε εσας σημερα δεν υπαρχει. Η πιεση της γυναικας μου για αιθριο καθηστικο και η απογνωση που ενιοσα γηρνοντας Σεπτεμβριο απο Καμαρι που εχω καλοκαιρινο μαγαζι και ειδα οτι μου ειχαν κλεψει τα ψαρια με εκαναν να τη μπαζωσω.Φρανια μου οι φωτογραφιες ειναι παλιοτερες, τα αναριχιτικα σημερα εχουν κλεισει μεγαλο μερος του κενου τοιχου. Για τους φιλους που ρωτανε για την κατασκευη της λιμνης τους λεω οτι ειναι πολυ απλη και οικονομικη. Καμια σχεση με τα λευτα που λεει ο Πασχαλης. Σκαβεις τη λιμνη στις διαστασεις και το σχημα που θελεις. Στρωνεις τον πατο και τα τοιχωματα με νευρομεταλ[με πιεση μπωρεις να του δωσεις οτι σχημα θελεις]και το στερεωνεις με φουρκετες απο συρμα 5 χιλιοστων. Το καληπτεις με αμοκονιαμα σε αναλογια 4 μερη αμμο μαυρη ποταμισια1 μερος τσιμεντο πατητα με το μιστρι σε παχος 5-6 εκατοστα αναλογα και με το νερο που υπολογιζετε να παρει. Η λιμνουλα σας ειναι ετοιμη.
 

Συνημμένα

  • ΣΠΙΤΙ 7.webp
    ΣΠΙΤΙ 7.webp
    83,6 KB · Προβολές: 92
  • ΣΠΙΤΙ 8.webp
    ΣΠΙΤΙ 8.webp
    81,7 KB · Προβολές: 75
  • ΣΠΙΤΙ 9.webp
    ΣΠΙΤΙ 9.webp
    92,2 KB · Προβολές: 75
  • ΣΠΙΤΙ 12.webp
    ΣΠΙΤΙ 12.webp
    75,5 KB · Προβολές: 98
  • ΣΠΙΤΙ 13.webp
    ΣΠΙΤΙ 13.webp
    83,5 KB · Προβολές: 91
Κρίμα πολύ που αναγκάστηκες να αποχωρηστείς τη λιμνούλα σου! Αλλα τις γυναίκες πρέπει να τις προσέχεται και να τις ακούτε...χε χε! Εγώ θα ήθελα κάποια στιγμή πολύ μια λιμνούλα στην αυλή... ελπίζω να καταφέρω να αποκτήσω. Θα δώσω τις οδηγίες στον άντρα του σπιτιού μήπως και...
 
Λίγο off-topic αλλα μπερδέυτηκα!
Μαριάννα ο Νίκος την ξήλωσε (και) λόγο της γυναίκας του, εσύ λες να σας προσέχουμε και θες να σου φτιάξει κιόλλας ο άντρας σου μία!😕
Δεν ξέρω, με μπέρδεψες🙄!
Νίκο μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις τι είναι αυτά τα υλικά και σε εμάς τους άσχετους; Να τα δώσω στη γυναίκα μου μήπως και...😛

Υ. Γ. Απίστευτο οτι σου έκλεψαν τα ψάρια
 
Λίγο off-topic αλλα μπερδέυτηκα!
Μαριάννα ο Νίκος την ξήλωσε (και) λόγο της γυναίκας του, εσύ λες να σας προσέχουμε και θες να σου φτιάξει κιόλλας ο άντρας σου μία!😕
Δεν ξέρω, με μπέρδεψες🙄!
Νίκο μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις τι είναι αυτά τα υλικά και σε εμάς τους άσχετους; Να τα δώσω στη γυναίκα μου μήπως και...😛

Υ. Γ. Απίστευτο οτι σου έκλεψαν τα ψάρια

Γιατί μπερδεύτηκες; Η γυναίκα του Νίκου δεν ήθελε λίμνη και ο Νίκος την ξήλωσε... Οπότε πραγματοποίησε την επιθυμία της γυναικός του! (και καλά έκανε κ εκει κολλάει το οτι πρεπει εσεις οι αντρες να μας ακουτε κ να μας προσεχετε) εγώ απο την άλλη θέλω λίμνη και δεν έχω! Και επειδή θα ήταν πιο εύκολο για εναν άντρα να φτιάξει μια λίμνη είπα θα δώσω τις οδηγίες στον δικό μου για να φτιάξει μια... Αν συμφωνήσει βέβαια! Ποτέ με το ζόρι... Κατάλαβες τωρα;
 
Νίκο άκου και άλλη μιά άποψη: Το πόσο χρυσοχέρης είσαι το διαπιστώσαμε απο τις φωτογραφίες. Δειξε μας τωρα και το ταλέντο σου στη πειθώ. Πείσε την συζηγο να κατασκευάσετε μια παραπλήσια κατασκευή στο εσωτερικό του αίθριου... Κατι με συντριβανάκι και ψαράκια, σε συνδιασμό με καλλιτεχνικη κατασκευή που θα φιλοξενήσει τα πουλάκια σου... και φυσικα πολλά λουλούδια για απολαμβανετε την ομορφιά ακόμα και μεσα σε κλειστό χώρο...Φτιαξε ωραία και εντυπωσιακά σχεδια και προσπάθησε να την πείσεις. 🙂

Ακόμα θυμήσου εκείνη την σοφή παροιμία: Οπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ραβδος!:D (αυτό ηταν χιούμορ)

Αντε και μόλις ολοκληρώσεις την καινούρια κατασκευή να μας την φωτογραφήσεις να την καμαρώσουμε! Για να μην μεινεις με το αποθυμενο...
 
Back
Top