Γενικά Tα νέα μου πουλάκια - zebras, social και safttail finches

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης CLIT
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

CLIT

PB Member
Εγγραφή
29 Νοε 2008
Μηνύματα
294
Πόλη
Καλλιθέα
Αν και δε φαίνονται και πολύ καλά, αυτά είναι τα νέα μέλη της οικογένειας. Ο μικρός πού ΄λεγα παραπάνω δε φαίνεται γιατί κάθεται μόνος σε μια γωνιά. Αλλά μόλις έφαγε και πήγε και στο μπάνιο του. Ίσως νά 'ναι μικρός ακόμη και φοβάται.
 

Συνημμένα

  • 037.webp
    037.webp
    49,1 KB · Προβολές: 126
  • 038.webp
    038.webp
    64,1 KB · Προβολές: 121
  • 039.webp
    039.webp
    47,7 KB · Προβολές: 120
Ειναι πολυ ομορφα! :D Να τα χαιρεσαι!

Να σε ρωτησω κατι, το ασπρο (albino?) τι πουλι ειναι;
 
Σ' ευχαριστώ. Το λευκό είναι κοινωνικός σπίνος. Πάρα πολύ ήσυχα πουλάκια.
 
Να σου ζήσουνε! Πολύ όμορφα! Εισαι από τα λίγα μέλη που έχουν τετοιου είδους πουλιά:)

Ο Λευκός κοινωνικός σπίνος δεν μου φαινεται και στην καλύτερη φόρμα του. Εχε τον νού σου..

Αν μου επιτρέπεις, αντικατέστησε την εφημερίδα στον πάτο με λευκό χαρτί ή χαρτί κουζίνας, και βγαλε την κίτρινη βιταμίνη. Εχω την εντύπωση πως πρόκειται για χύμα 😉
 
Σ' ευχαριστώ πολύ. Ευχαριστώ και για τις συμβουλές σου. Αν αντί για εφημερίδα βάλω άμμο, πειράζει; Η βιταμίνη όντως είναι χύμα. Απλά δε προλάβαινα να πάω στο pet shop που πάω για τροφές, και τους πήρα λίγη από κει. Τη Δευτέρα θα πάω εκεί που ξέρω. Είναι πανέμορφα πουλάκια. Βασικά το σπίτι πλέον έχει γίνει σαν εκτροφείο. Έχω πολλά είδη, αν και δεν ασχολούμαι καθόλου με εκτροφή. Απλά μ' αρέσουν.
Όσο για το λευκό, ελπίζω νά 'ναι καλά. Τη φροντίδα του εδώ πάντως θα την έχει ότι κι αν γίνει.
 
Ευχαριστώ. Παιδιά, τώρα που έμαθα πώς να ανεβάζω φωτογραφίες θα ανεβάσω κι απ' τ' άλλα μου πουλάκια κι ειδικά τη Χιονάτη, τη μικρή μου umbrella cockatoo.
 
να σου ζησουν πολυ ομορφα πρωτη φορα βλεπωτετοια πουλια να τα εκτρεφει καποιος εκτος απο τα ζεβρα που ειχα παλια και εγω πονεμενη
ιστορια
 
Back
Top