Tα παιχνιδια που εφτιαξα για την κοκατιλινα μου

Dimos_Greek

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
388
Περιμενοντας να ερθει η μικρη κοκατελινα,12/8 θα την παρω(ακομα ονομα δεν βρηκα) ειπα να φτιαξω μερικα απλα παιχνιδακια με καλαμακια παιρνοντας φυσικα ιδεες απο Sissy! 🙂Πιστευω πως θα τα χαρει πολυ!Γραψτε αποψεις και τοιχον παρατησησεις!
mXjHGA2.jpg


PwPMHkx.jpg

Συντομα νεες κατασκευες! 😛
 
Πολυ ωραια, απλα κι ευκολα και με φτηνα υλικα! Με το καλο να την δεχτεις και να τα χαρει! 😉

Κλουβι βρηκες;
 
Εχαριστω! 🙂Κλουβι εφτιξα με τον πατερα μου με κουνελορσυμα και γωνιες σαν τις dexon απλα ακομα δεν βαλαμε ολες τις γωνιες. Μεχρι την Κυριακη θα ειναι ετοιμο και θα σας το παρουσιασω!
 
Μπράβο σου που πριν υποδεχτείς το πουλάκι ετοιμάζεσαι και κάνεις ότι καλύτερο για αυτό! Και μπράβο σου που ψάχνεσαι! Τυχερή η μικρή που θα έχει εσένα για μπαμπά και έναν παππού που βοήθησε στο να γίνει το κλουβί της! Με το καλό να τη δεχτείς! Έχεις βρει όνομα; :)

Υ. Γ.: το κλουβί παρουσίασε το πριν πάρεις την μικρή γιατί εδώ σίγουρα θα σου πουν όλα τα παιδιά τι αλλαγές πρέπει να κάνεις ώστε να είναι πιο ασφαλές για την μικρή! 😉
 
Πολύ όμορφα τα παιχνίδια που κατασκεύασες, μπράβο!
Αυτά τα κλειστού τύπου καμπανάκια εγώ τα αποφεύγω, σφηνώθηκε η μύτη του Μάριου κάποτε και ''είδα και έπαθα'' μέχρι να τον ελευθερώσω...
 
Σας ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια! 🙂Αλικη για ονομα ψαχνoμαι ακομα αλλα θα βρω που θα παει! Οσο για το κλουβι και φυσικα θα το παρουσιασω πριν την παρω! Ευχαριστω Σισυ για την παρατηριση σου αλλα που μπορω να βρω καμπανακια ανοιχτου τοιπου;
 
Δήμο;:) έτσι ονομάζεσαι; δεν γνωρίζω που πουλάνε καμπανάκια ανοιχτού τύπου, εγώ έχω κρατήσει κάποια από παλιά αγοραστά παιχνίδια και έχω αγοράσει μεγάλες όμως καμπάνες από εδώ
Stainless Steel Bell Parrot Toy - Small
(μαζί με διάφορα άλλα πράγματα για τα κλουβιά)
 
Μπράβο, πολλά μπράβο Δήμο, για όλο το σκεπτικό σου και τις κατασκευές σου!
Με το καλό να την δεχθείς :)
 
😀! Ευχαριστω και στις δυο σας! 🙂Σισσυ επειδη με ειχαν περισεψει τ απο επανω απο τα καλαμακια ειπα να κανω κρικους μιας και ειναι εβλυγιστα, γιατι να πανε χαμενα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ετοιμαζοντας νεα παιχνιδια οπως σας ειχα πει ειπα να σας ρωτησω αν αυτο το μεγεθος ειναι καταλληλο για κοκατιλ ή υπαρχει περιπτωση να σφυνωση περνωντας υποψην και το λοφιο!
m34EnAX.jpg

OF1x3ZW.jpg
 
Όταν πρόκειται για ''θηλιές'' να προτιμάς πάντα οι κατασκευές σου (και όχι μόνο, γενικά στα παιχνίδια) να είναι μεγάλες για παν ενδεχόμενο.
Στη φωτογραφία δεν μπορώ να αντιληφθώ το μέγεθος της κατασκευής, αφού δίπλα δεν υπάρχει κάποιο αντικείμενο ''γνωστό μου'' (κέρμα κτλ), αλλά σου προτείνω να το φτιάξεις διπλό σε μέγεθος 🙂
 
Την μεγαλωσα ποσο πιο πολυ ακομα; Γιατι δεν φαινονται οι πρωτες οι φωτο; Απο που να κατεβασω τις φοτο για να φαινονται;
 
πολυ ωραια μπραβο σιγουρα θα ειναι πολυ ευχαριστημενο!
 
Back
Top