Γενικά Tα ringnecks μου κάνουν βόλτα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kpapi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι η κοπελα μας ειναι πιο γλυκια εχεις δικιο:)
 
Εχεις δικιο φοιβο μεχρι στιγμης δεν το ειχα σκεφτει ισως γιατι οταν τους βγαζω απο το κλουβι δεν δαγωνουν γυρω γυρω. Κανουν την βολτα τους και κατεβαινουν στο κλουβι τους. Ευχαριστώ παντως.
 
Πανέμορφα φτου φτου φτου να τα χαίρεσαι!
Σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή; Τι ηλικίες έχουν; Ξέρεις προγόνους; Δώσε στοιχεία στον λαό :)
Ναι έχει δίκιο ο Ανέστης, γενικά τα καλώδια θέλουν μεγάλη προσοχή και επίσης ένα υπερευαίσθητο ρελέ σώζει ζωές ανθρώπων και ζώων. Πάντως μην τα αφήνεις ποτέ μόνα τους ελεύθερα.
 
Πανέμορφα και τα δύο! Να τα χαίρεστε! Μετά μπαίνουν μονα τους μεσα κλουβί; Να προσέχετε γενικως... μια φορά κάποιο μέλος μας είδε το πουλάκι του να πέφτει στο τηγάνι με το λάδι.. ευτυχώς δεν ήταν στην φωτιά αλλά το φτέρωμα του έπαθε ζημιά.. Όταν κατέβουν με το καλο δωστους ενα φιλάκι στην μουριτσα τους απο μένα!
 
Λοιπον λαε :) ο αρσενικος μας ονοματι μπουλης ειναι περιπου 11 ετων και το κοριτσι μας ειναι περιπου 2 ετων η συμβιωση των δυο τους δεν προεκυψε με σκοπο το ζευγαρωμα. Προεκυψε γιατι οταν τον πειραμε τον μικρο ο οποιος ηταν αγριος (οχι οτι ακομα δεν ειναι 😉μετα απο ενα χρονο λογο μετακομοισης σε σπιτι που δυστυχως ηταν μικρο φιλοξενιθηκε απο δικο μου ανθρωπο και δεθηκε με ενα κουνελι. Οταν μετακομοισα τελευταια λογο αποχωρισμου με το κουνελι επεσε σε μια μικρη μελαγχολια και αποφασιστηκε μετα απο συνελευση του οικογενειακου συμβουλιου και ηρθε στο σπιτι η κιρα. Απο τοτε εδω και περιπου 8 μηνες ειναι αχωριστοι

Πανέμορφα και τα δύο! Να τα χαίρεστε! Μετά μπαίνουν μονα τους μεσα κλουβί; Να προσέχετε γενικως... μια φορά κάποιο μέλος μας είδε το πουλάκι του να πέφτει στο τηγάνι με το λάδι.. ευτυχώς δεν ήταν στην φωτιά αλλά το φτέρωμα του έπαθε ζημιά.. Όταν κατέβουν με το καλο δωστους ενα φιλάκι στην μουριτσα τους απο μένα!
Με λιγο ζορι ναι μπαινουν μονα τους ακομα δυστυχως μονο η θυληκια εχει συνηθησει καπως μαζι μας οχι πολλα πραγματα.
 
Ευχαριστω αλικη πολυ ωραιο αρθρο και σωστες συμβουλες.στους 8 αυτους μηνες τους κοβω τα φτερα απλα λογο χειμωνα που ειναι στρωμενα τα χαλια δεν τους πολυβγαζω αραια και που απλα για ξεμουδιασμα. Με κομμενα τα φτερα δεν πανε στα ψηλα τα παιδια μου.
 
Back
Top