Ασθένειες Tραυματίστηκε το φτερό του κοκατιλ μου απο νυχτερινό πανικό

Natalie08

PB New Member
Εγγραφή
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
244
Πόλη
Ηράκλειο
Καλημερα και συγγνωμη για την ωρα.. Χθες το βραδυ, εριξε χαλαζι και ακουγοταν που επεφτε μεσα απο το σπιτι (γιατι και εγω εχω μπαλκονι στο δωματιο μου οποτε ακουγοταν που επεφτε κατω), ο cookie το ακουσε και απο τον φοβο του πεταριζε περα δωθε μεσα στο κλουβι και μαζι του τρομαζε και η αλλη αλλα δεν πεταριζε πολυ. Τελος παντων, αυτο εγινε τρεις φορες μεσα στην νυχτα, οταν ακουγα τον cookie να πεταριζει σηκονομουν απ το κρεβατι μου και προσπαθουσα να τον ηρεμισω, και τις τρεις φορες. Εξ' αιτιας αυτης της καταστασης, ο cookie ετσι οπως πεταριζε, οταν προσπαθουσα να τον ηρεμισω και καθοταν σταθερος ειδα οτι υπηρχε αιμα στο φτερο του, αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι εκεινη τη στιγμη. Μεχρι τωρα συμπεριζερεται κανονικα, δεν ξερω τι θα κανει πιο μετα.. Τωρα φοβαμε μηπως μπορει να κολλησει κανενα μικροβιο απο την julia ή απο κατι αλλο, ή να εχει ραγισει λιγο το φτερο του; Η πληγη δεν ειναι μεγαλη, αλλα εξακολουθω να ανυσηχω..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εχει σταματησει η αιμορραγια?
Ναι εχει σταμτησει, αν και δεν κρατησε και πολυ..
Βλεπεις να κρεμεται καποιο φτερο?
Οχι δεν του κρεμεται
[automerge]1613471327[/automerge]
Εγω ομως φοβαμαι πιο πολυ μην μολυνθει απο κατι ή αν εχει ραγισει το φτερο..
 
Το πιθανότερο είναι να τραυματίστηκε κάποιο απο τα νέα φτερά που έβγαζε στην φτερούγα του. Δεν είναι ασυνήθιστο τα κοκατίλ να παθαίνουν νυχτερινούς πανικούς γι'αυτό θα ήταν καλό να τους έχεις ένα χαμηλό φωτάκι νυχτός στο δωμάτιο. Αν δεν υπάρχει αιμορραγία τώρα πια δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αν θέλεις αύριο μπορείς να τους δώσεις νερό για μπάνιο σε ένα μπολ για να το καθαρίσει μόνο του.
 
Back
Top