Διατροφή Tροφη Prestige premium

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Γεια σας!
Πηρα πριν μια εβδομαδα τη συσκευασμενη τροφη Prestige premium για τα παραδεισια μου και την αντιστοιχη για το καναρινι μου. Δεν τις ειχα ξαναπαρει ως τωρα. Ειναι εμπλουτισμενες με κατι πολυ μικρες "κροκετουλες" τις οποιες ονομαζει V.A.M. απο τα αρχικα Vitamins, Aminoacids kai Minerals.
Oμως το προβλημα μου ειναι οτι οι κροκετουλες αυτες βρωμανε! Η μυρωδια τους θυμιζει γατοτροφη ή σκυλοτροφη (Σημειωση οτι ληγει το 2009 οποτε δεν τειθεται θεμα να ειναι χαλασμενες).
Δεν εχω παρατηρησει αν τις τρωνε κιολας, αλλα επειδη βλεπω αρκετες οταν αλλαζω την τροφη, υποθετω οτι δεν τις πολυτρωνε. Παντως με τα υπολοιπα σπορακια δεν φαινεται να εχουν προβλημα.

Την ξερετε αυτη την τροφη; Ειναι καλη; Να την αφησω; Γιατι αν δεν ειναι και πολυ της προκοπης λεω να τη ριξω στα περιστερια και να παρω αλλη μαρκα, γιατι δεν την αντεχω!
 
Είναι πολύ καλή αλλά και πολύ παχυντική.
Εγώ την χρησιμοποιώ λίγο πριν και κατά τη
διάρκεια της αναπαραγωγής.
 
Γωγώ ακριβώς το ίδιο μείγμα χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και 8 μήνες περίπου για τα καναρίνια μου και τα αντίστοιχα σακουλάκια για τα καρδερινοκάναρα και το παπαγαλάκι μου, και είναι πολύ ευχαριστημένη. Μου συμβαινει όμως ακριβώς το ίδιο! Τα πουλάκια μου καταβροχθίζουν όλους τους σπόρους και μένουν μόνο οι κροκετούλες, με τις οποιες ταιζω τα σπουργίτια! Σημειωτέων εχω τα πιο καλοθρεμμενα σπουργιτάκια στο τετράγωνο... 😀

Για την light έκδοση που ρώτησα, είδα οτι το σακουλάκι περιείχε κάτι αντίστοιχο με αυτές τις κροκέτες και δεν το πήρα...🙄

Οπου έχω ρωτήσει όμως, την συστήνουν ως την καλύτερη τροφή οσον αφορά την ποικιλία σπόρων που περιέχει...
 
Back
Top