Συμπληρώματα Tabernil Total

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Το Tabernil Total είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής για τα πτηνά, σε μορφή πόσιμου διαλύματος που περιέχει βιταμίνες και αμινοξέα.

Πολυβιταμίνες Tabernil Total​

Οι ανάγκες σε βιταμίνες αλλά και μεθειονίνη στα καναρίνια και τα άλλα ωδικά πτηνά σε ορισμένες περιόδους της ζωής τους, όπως κατά την αναπαραγωγή, την ανάπτυξη των νεοσσών, την πτερόρροια, κατά τις ασθένειες, σε στρεσογόνες καταστάσεις κ.λπ.

Προκειμένου λοιπόν να αποφευχθεί η εμφάνιση ανεπάρκειας θρεπτικών συστατικών λόγω των καταστάσεων που αναφέρθηκαν, χορηγούμε το Total της Tabernil για να συμπληρώσουμε τη διατροφή των πουλιών.

Χορηγείται εύκολα κι απλά λόγω της ισορροπημένης σύνθεσής του.

Ενδείξεις​

Το Tabernil Total πρέπει να χορηγείται καθ 'όλη τη διάρκεια ζωής των πτηνών σε καλλωπιστικά πτηνά (καναρίνια, εξωτικά, παπαγάλους κ.λπ.).

Χορήγηση και δοσολογία​

Διαλύετε 5 ml ανά λίτρο νερού που ισοδυναμεί με 8 σταγόνες ανά 40 ml πόσιμου νερού ή στην αυγοτροφή.

Συσκευασίες​

Φιαλίδιο 20 και μπουκάλι 100 ml.

total-tabernil.webp

Σχετικό Περιεχόμενο​

Χορηγείτε πολυβιταμίνες στα πτηνά σας;

Σχετικά Προϊόντα​

Πολυβιταμίνες για πτηνά
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ να δώσω το total της Tabernil το οποίο είναι βιταμίνες, αμινοξέα! Κάθε πότε μου προτείνεται να τους δίνω και αν είναι καλό φυσικά! Τέλος το συμπλήρωμα ασβεστίου πότε το ξεκινάν και πόσο συχνά το δίνεται;
 
Ενάμιση πουλάκι έχεις βρε παιδί μου. Άστα αυτά κατά μέρος. Μάθε πιο είναι το πλέον κατάλληλο μείγμα σπόρων και τάισε τα πουλάκια σου με αυτό και μ' ένα βραστό αυγό. Όταν δεις ότι τρώνε με διάθεση αυτά, πρόσθεσε κάπου - κάπου δυο φυλλαράκια σπανάκι ή ραδίκι ή κανένα αγριόχορτο από αυτά που μαγειρεύει η μαμά. Αν τα τοποθετήσεις σ' ένα υπήνεμο μέρος και αλλάζεις κάθε μέρα το νερό τους, θα έχεις υγιή και καλοζωισμένα πουλάκια.

Υ. Γ. Στο σχολείο έτσι δεν ξεκινάμε; Πρώτα μαθαίνουμε την άλφα-βήτα και μετά πάμε στην ΑΛΓΕΒΡΑ. Διάβασε να μάθεις καλά τα βασικά και θα ρθει η ώρα για τα δύσκολα.
 
Καλημερα σας!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!εχω δυο καναρινακια και εχουν ξεκινήσει πτεροροια!εχω τις πολυβιταμίνες tabernil total και θελω να τις χορηγήσω μιας και ειδικα αυτη την περιοδο θελουν μια βοηθεια!θα μπορούσατε να μ πειτε τον τροπο χορήγησης;
 
θα μπορούσατε να μ πειτε τον τροπο χορήγησης;
20 σταγόνες σε ποτίστρα 100ml. Προτείνω να του βάζεις μισή ποτίστρα με 10 σταγόνες το πρωί και να αλλάζεις με φρέσκο το μεσημέρι - απόγευμα.
 
Back
Top