Γενικά To καναρίνι μου κελαηδάει αρκετά, είναι όντως θηλυκό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Γεια σας, πριν κανένα μήνα περίπου ένας γνωστός μου εκτροφέας που ασχολείται χρόνια με τα πουλιά μου χάρισε ένα κόκκινο καναρίνι φετινό για θηλυκό! Το πουλάκι εχει δαχτυλίδι κ γράφει διάφορους κωδικούς, τις τελευταίες μέρες κ ιδιαίτερα σήμερα παρατήρησα ότι παρά τραγουδάει για θηλυκό λέτε να έπεσε τόσο έξω;
 
τις τελευταίες μέρες κ ιδιαίτερα σήμερα παρατήρησα ότι παρά τραγουδάει για θηλυκό λέτε να έπεσε τόσο έξω;

Η αναγνώριση του φύλου στα καναρίνια μπορεί να εκθέσει και τον πιο έμπειρο εκτροφέα. Επειδή και τα θηλυκά σε κάποιες περιπτώσεις "χαζοτραγουδάνε" θα πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα. Αν το τραγούδι ολοκληρωθεί σε ένταση τότε θα έχεις αρσενικό καναρίνι, διαφορετικά ένα κορίτσι. Μπορείς να διαβάσεις και σχετικά άρθρα εδώ κι εδώ
 
Παρακολουθώ το πουλάκι κ εχει αρχίσει να τραγουδά με ένταση κ αρκετά πολύπλοκα όποτε ειναι μάλλον αρσενικό! Μήπως κάποιο μέλος μένει κοντά σε μένα κ εχει προς διάθεση θηλυκό; Ενδιαφέρομαι να αγοράσω, έκανα μια βόλτα σε 4 Πέτ σοπ κ η κατάσταση ειναι λίγο τραγική εχουν κάποια μαδημενα πουλακια κ οι κουτσουλιές ειναι 10 εκατοστά, ευχαριστώ
 
Μήπως κάποιο μέλος μένει κοντά σε μένα κ εχει προς διάθεση θηλυκό;
Ακη, άνοιξε ένα καινούργιο θέμα εδώ Αγορά, Πώληση Πουλιών - Εξοπλισμού | PetBirds και γράψε ότι ακριβώς χρειάζεσαι, έτσι ώστε να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να το δει κάποιος που ενδιαφέρεται.
 
Σταύρο σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά επειδή είμαι νέο μέλος κ εχω μόνο 8 πόντους γι αυτό το έγραψα εδω
 
Σταύρο σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά επειδή είμαι νέο μέλος κ εχω μόνο 8 πόντους γι αυτό το έγραψα εδω
Καταλαβαίνω, μόνο σε παρακαλώ την επόμενη φορά να χρησιμοποιείς το κατάλληλο φόρουμ ανάλογα με την κατηγορία και τους κανόνες που ακολουθούν και οι υπόλοιποι.
 
Back
Top