Ασθένειες To κοκατίλ μου ρίχνει φτερά, είναι εποχή πτερόροιας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Lioui
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Lioui

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιαν 2020
Μηνύματα
176
Πόλη
Λάρισα
Παιδιά μήπως είναι εποχή πτεροροιας; Το ρωτάω επειδή ο μικρός χάνει πτερωμα , βρίσκω αρκετά πούπουλα κάτω και σκέφτομαι εάν φταίει η αλλαγή τροφής η’ εάν μπήκε σε εποχή πτεροροιας!
 
@Lioui εκτός απο αυτό ειναι καλα? αλλαξε τιποτα ?ρωταω γιατι κανονικα ειναι η εποχη πτεριριοιας... το ιδιο εχουν και τα δικα μου κοκατιλ, παντου πουπουλα ειναι στο σπιτι.αν η συμπεριφορα του δεν αλλαξε καθολου σε τιποτα μην ανησυχείς. απλα μπορει να ειναι λιγο νευρικος αυτη την εποχη
 
@cockatielucky δεν άλλαξε τίποτα! Το ίδιο περίεργος είναι και πραγματικά δεν είναι τόσο χαδιάρης! Δεν θέλει και πολλά πολλά αλλά όταν νοιώσει μόνος έρχεται ο ίδιος και μου τρίβεται !
 
@Lioui να τον χαιρεσαι! άρα είναι η πρωτη του πτεροροια. Γενικά περνάνε 2 πτερόροιες το χρόνο. Οι διατροφικές ανάγκες είναι αρκετά αυξημένες την περίοδο της πτεροροιας. Επίσης το μπανιο μπόρει να τον ανακουφήσει λιγο...
 
Παιδιά σήμερα το πρωί ο μικρός είχε μια τελείως αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά! Μόλις βγήκε από το σπίτι του πετούσε σαν τρελός και πήγαινε στα χαμένα! Σαν να μην είχε ισορροπία η’ σαν να μην ήξερε που ήταν! Έδειχνε φοβισμένος και δεν ήθελε ούτε αγγίγματα! Λέτε να είναι λόγο πτεροροιας; Τώρα είμαι μια χαρά! Τραγουδάει όλη την ώρα!
 
@Tony Forpus το μεσημέρι μόλις έριξε τον υπνάκο του ήρθε στα ίσια του! Το απόγευμα ήτανε ευδιάθετος και τραγούδι όλη την ώρα! Και να πω την ανησυχία μου μόλις του άλλαξα τροφή νομίζω ότι έχασε και λίγο βάρος! Ίσως είναι ιδέα μου Βέβαια!
 
Back
Top