Διατροφή UNICA SOFTBALL

ΑΒΑΤΟΝ

PB Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.549
Πόλη
Αθήνα
gaWbdmR.png


Πρωτεΐνη 19,2%, 6% συνολικό λίπος, ακατέργαστες ίνες 3,6%, 4,2% ανόργανη ύλη Συστατικά: Δημητριακά, όσπρια, κεχρί το μακρό, βρώμη, φρούτα, χαρουπιές, πούλπα σακχαροτεύτλων, πρωτεΐνες δημητριακών, πρωτεΐνης μπιζελιού, ινουλίνη, φωσφορικό ασβέστιο, φυτικά έλαια, ασβεστούχα πετρώματα, μεθειονίνη, λυσίνη. Πρόσθετα: πηγμέντωση οργανικά. Βιταμίνη συμπληρώματα: Vit 20.000 IU Vit.D3 2000 IU Βιταμίνη Ε 75mg. Vit.B1 4mg. Vit.B2 6mg. Vit.B6 4mg. Vit.B12 0.88mg. Vit.PP 40mg. Vit.H 0.2mg. Vit.K 2.7mg. 0,75 mg φολικού οξέος. Το παντοθενικό οξύ 12.5. Βηταΐνη 230mg. Ενώσεις ιχνοστοιχείων: Σίδερο 200mg. Μαγγάνιο 100mg. 25mg Χαλκός. Ψευδάργυρος 150mg. Ιώδιο 2mg. 0.3mg σελήνιο. Αμινοξέα: 1.500mg μεθειονίνη. Λυσίνη 1000 mg.


ΧΡΗΣΗ: Προσθέστε νερό σε αναλογία 1: 1, διπλασιάζοντας έτσι το βάρος και τον όγκο. Έτοιμο για χρήση μετά από περίπου 30 λεπτά. Νέα, σύγχρονη μέθοδος εκτροφής: κατά την αναπαραγωγή χορηγείται το πρωί και νωρίς το απόγευμα για να εξασφαλίσει το ημερήσιο σιτηρέσιο που απαιτείται για την ταχεία και σωστή ανάπτυξη των νεοσσών. Σας συμβουλεύουμε να το αναμίξετε με την αυγοτροφή.
 
Οι λεγομενες περλες που ειχατε αναφερει σε αλλα θεματα ειναι;
 
Βασιλη το χρησιμοποιεις εσυ; Φωτογραφια του υπαρχει;

Αν όχι σήμερα, αύριο θα το έχω στα χέρια μου.

Κάτι σαν τις πέρλες.

Θα δούμε.

Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του, αλλά θα το δοκιμάσω.

Κάτι παρόμοιο Μιράντα.

Περιμένω και κάποιο σχόλιο απ τον Μιχάλη.
 
Βασίλη εάν και δεν είμαι ιδικός να κάνω ανάλυση τροφίμων.

Προσθέστε νερό σε αναλογία 1: 1, διπλασιάζοντας έτσι το βάρος και τον όγκο. Θα έπρεπε να λέει και την περιεχόμενη υγρασία. Όταν διπλασιάζετε το βάρος και ο όγκος όλα τα παραπάνω στοιχεία τι κάνουν Βασίλη; Βαλε και την περιεχόμενη υγρασία του. Να γνωρίζεις ότι η υγρασία και το νερό έχουν μεγάλη σημασία στα τρόφιμα σε πολλούς τομείς. Σου έχω πει να προτιμάς να αγοράζεις τροφές που περιέχουν όλα τα αμινοξέα καμία (20ρια) εικοσαριά

πηγμέντωση οργανικά: δεν μας λέει ποια Ε έχει

Οταν το αναμίξεις με μια καλή αυγοτροφή ίσως θα υποβαθμίσεις την θρεπτική της αξία
 
Back
Top