Villa Kokoriko Μονάδα Νεογνών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nbah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nbah

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2014
Μηνύματα
293
Πόλη
Ρέθυμνο
Επιτέλους! Έπιασε τόπο η νέα μονάδα.. Κυριακή 15/05 το κοτοπαρεάκι μεγάλωσε κατά 15 μέλη...

IMG_20160514_114921.webp IMG_20160515_115802.webp IMG_20160515_115846.webp

και video
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μα δεν υπάρχουν νομίζω πιο όμορφα μωράκια απο τα κοτοπουλάκια. Να τα χαιρεσαι!
15 μικρά απο μία κλώσσα;
 
Ειναι μεγάλη σε μέγεθος η κλώσσα; Εννοω συγκριτικά με τις συνήθεις κότες ειναι μεγαλύτερη;
 
Ειναι μεγάλη σε μέγεθος η κλώσσα; Εννοω συγκριτικά με τις συνήθεις κότες ειναι μεγαλύτερη;
όχι ιδιαίτερα μεγάλη.. Ούτε ράτσας είναι.. μια απλή κότα που πήρα από μια φάρμα τον Νοέμβρη.. Τότε ήταν 4 περίπου μηνών..φαίνεται μεγάλη επειδή φουσκώνει τα φτερά και ανοίγει τις φτερούγες να χωθούν από κάτω τα μικρά..

την άλλη βδομάδα περιμένω και τη χήνα.. Να δούμε όμως θα πετύχει ή θα είναι άσπορα;
 
Με το καλό! Να κάνουμε κανα βουντού; :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
Με το καλό! Να κάνουμε κανα βουντού; :)

άστα Μαράκι.. μετά τη ζημιά που έπαθα με τις χήνες πέρισυ, απογοητεύτηκα πολύ... ελπίζω φέτως να με πάει καλύτερα.. έχω φτιάξει και λίγο το χώρο που φώλιασε να είναι πιο προστατευμένος.. Θα δούμε..
 
τέλεια! Να σου ζήσουν ! βλέπω έχεις και σε όλα τα χρώματα 👍
ναι.. λόγω του οτι δεν εμπιστεύομαι απόλυτα τον κόκκορα μου, είναι βαρύς και δεν του κάθονται εύκολα, πήρα και αυγά από την Αύρα.. έχει μέσα Brachmas - Cochin & Australorp.. ίσως και ένα σκουφάτο..
 
Τέλεια ομάδα.
Πανέμορφη οικογένεια...
Σε "εξοχικό" (βίλα) και μάλιστα με πανέμορφη αυλή.


α! Όλα κι όλα.. Την αυλή τους συνέχεια τη σπέρνω με σιτάρι και κριθάρι, και την ποτίζω γιανα έχουν πάντα χλωρό χόρτο...
 
να δω μόνο όταν μεγαλώσουν αυτά που θα τα εγκαταστήσω.. με βλέπω για δεύτερο κοτέτσι...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Australorp; Αυτές λέει έχουν εξαιρετική αυγό παραγωγική ικανότητα.


έτσι λένε.. Δεν είχα ποτέ για να ξέρω.. ακούω οτι συναγωνίζονται τις Leghorn.. Πάντα όμως παίζει ρόλο ο χώρος που ζούν, η διατροφή και οι συνθήκες.. Εγώ ας πούμε δεν τις ζορίζω με φυράματα αυγοπαραγωγής ή να παίζω με τα φώτα για να γεννάνε περισσότερο.. αυτή την εποχή από 9 κόττες παίρνω 28 αυγά τη βδομάδα.. Να τα κάνω τι τα παραπάνω; δεν είμαι έμπορος ούτε αγρότης..
 
Back
Top