Villa Kokoriko

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nbah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nbah

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2014
Μηνύματα
293
Πόλη
Ρέθυμνο
Καλησπέρα σε όλους! Να σας παρουσιάσω κι εγώ το κοτετσάκι που έφτιαξα για τις 7 κοτούλες και τον κόκορίκο μου... Η πρώτη μου προσπάθεια, ίσως και να χρήζει βελτιώσεων.. εσείς θα μου πείτε.. ανυπομονώ...
 

Συνημμένα

  • CAM00368.webp
    CAM00368.webp
    29,5 KB · Προβολές: 285
  • CAM00369.webp
    CAM00369.webp
    30,1 KB · Προβολές: 272
  • CAM00379.webp
    CAM00379.webp
    50,4 KB · Προβολές: 1.163
  • CAM00384.webp
    CAM00384.webp
    68,2 KB · Προβολές: 325
  • CAM00388.webp
    CAM00388.webp
    68,3 KB · Προβολές: 1.748
Καλά μιλάμε για τεχνολογικό επίτευγμα... μόνο ασανσέρ δεν έχουν. Πάρα πολύ όμορφο. Η πράξη θα σου δείξει τις όποιες απαραίτητες βελτιώσεις. Περιμένουμε φωτογραφίες με τα κορίτσια σου μέσα και φυσικά και το αγόρι της παρέας.
 
Ευχαριστώ πολύ... Δεν φαίνεται καλά στις φωτογραφίες, αλλά το έχω κάνει μεταφερόμενο για να μην βρωμίζει στο ίδιο σημείο συνέχεια, και στο προαύλιο να υπάρχει συνέχεια χόρτο από το χωράφι... μέχρι τώρα καλά τα πάει... και οι κότες το συνήθισαν αμέσως.. Και πάνε μόνες τους για κούρνια από τη δεύτερη μέρα...
 
Τέλειο!
Ναι όντως φαίνεται μια ρόδα στην τρίτη φωτογραφία, πολύ μελετημένα όλα.
 
Καλησπέρα σε όλους! Να σας παρουσιάσω κι εγώ το κοτετσάκι που έφτιαξα για τις 7 κοτούλες και τον κόκορίκο μου... Η πρώτη μου προσπάθεια, ίσως και να χρήζει βελτιώσεων.. εσείς θα μου πείτε.. ανυπομονώ...
Μάλιστα στην τέταρτη φωτογραφία είδα και τους κατοίκους της Villa Kokoriko.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
χαίρομαι που σας αρέσει, όπως είπα αρέσει και στις κοτούλες μου.. αν κάποιος ενδιαφέρεται για κάτι παρόμοιο ευχαρίστως να του δώσω πληροφορίες για βοήθεια. Γιαυτό έβαλα και τις πρώτες φωτό που είναι σκελετός για να πάρετε μια ιδέα πως ξεκίνησε...
 
Πραγματικη βιλα!:D Κι εγω περιμενω να το δω με τους ενοικους του. 😉

Βελτιωσεις; Εγω λεω να φτιαχνεις κι αλλα τετοια και να τα πουλας. Επαγγελματικη κατασκευη!👍
 
Πραγματικη βιλα!:D Κι εγω περιμενω να το δω με τους ενοικους του. 😉

Βελτιωσεις; Εγω λεω να φτιαχνεις κι αλλα τετοια και να τα πουλας. Επαγγελματικη κατασκευη!👍


να πουλάω; Μπά... Προτιμώ να βοηθάω.. Να δίνω και να παίρνω ιδέες... εκτός αυτού όταν πουλάς κάνεις φίλους; δε νομίζω...
 
Καλησπέρα σε όλους! Να σας παρουσιάσω κι εγώ το κοτετσάκι που έφτιαξα για τις 7 κοτούλες και τον κόκορίκο μου... Η πρώτη μου προσπάθεια, ίσως και να χρήζει βελτιώσεων.. εσείς θα μου πείτε.. ανυπομονώ...
Α εσύ είσαι προχωρημένος στην "εκτροφή". Θα βάλω κι εγώ το κοτέτσι της πεθεράς μου να δεις τα χάλια μας. 😀

χαίρομαι που σας αρέσει, όπως είπα αρέσει και στις κοτούλες μου.. αν κάποιος ενδιαφέρεται για κάτι παρόμοιο ευχαρίστως να του δώσω πληροφορίες για βοήθεια. Γιαυτό έβαλα και τις πρώτες φωτό που είναι σκελετός για να πάρετε μια ιδέα πως ξεκίνησε...
Αμερικάνικη λογική, υπάρχουν σε βίντεο.
 
Θα βάλω κι εγώ το κοτέτσι της πεθεράς μου να δεις τα χάλια μας.
Ναι αλλά μη μας αναφέρεις το σκοπό και το στόχο της εκτροφής της. Όλοι τον υποψιαζόμαστε!
 
Κουκλί! Μικρό είναι ακόμα;


25 Φεβρουαριου γεννήθηκε το κοριτσάκι μου...

Η Villa Kokoriko απέκτησε και φύλακα! Προσοχή.. Δαγκώνει!
View attachment 41269

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Χα χα κι η δική μου μια από τα ίδια :)
Η γάτα αφ' υψηλού και υπεροπτική :)

όπως το λες Μαράκι για τη γάτα.. αλλά καλά να είναι, μιά χαρά τα πάνε για πρώτη εβδομάδα μαζί.. μακάρι να συνεχίσουν έτσι..
 
Back
Top