Σπόροι Vitakraft Canarian

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Η Vitakraft Canarian βασική τροφή Super Premium για καναρίνια που βασίζεται στους σπόρους.

Μείγμα σπόρων Vitakraft Canarian​

Η Vitakraft Canarian είναι μία τροφή που ακολουθεί την ποικιλία της φύσης των Κανάριων Νήσων, την περιοχή απ' όπου κατάγονται τα καναρίνια.

Ένα μείγμα σπόρων κατάλληλο για το είδος με φυσικά, νόστιμα συστατικά όπως καναρόσπορος, μήλο και χουρμάδες φτιαγμένο με πολλή αγάπη που εγγυάται την καλύτερη φροντίδα για τα πουλιά.

Εκτός από βιταμίνες, το Canarian περιέχει επίσης όλα τα απαραίτητα θρεπτικά, δομικά στοιχεία που χρειάζονται τα καναρίνια για μια υγιή ζωή. Πολύτιμη διατροφική άμμο για την πέψη των πτηνών και υψηλής ποιότητας β-γλυκάνες, συμπληρώνουν τη συνταγή αυτής της φυσικής τροφής.

Χορήγηση​

Χορηγήστε 5g (1 κουταλάκι του γλυκού) ανά πτηνό την ημέρα.

Παρέχετε πάντα φρέσκο νερό.

Σύνθεση​

Καναρόσπορος: 42%
Βρώμη: 7,9%
Διατροφική άμμος: 3%
Αποξηραμένα μήλα: 1%
Αποξηραμένοι χουρμάδες: 1%
Αποξηραμένος μαϊντανός: 2%
Λίπη και έλαια
Βήτα γλυκάνες: 90 mg/kg

Διατροφικά πρόσθετα/kg​

3a672a Βιταμίνη A: 6.600 IE
3a671 Βιταμίνη D3: 660 IE
3b201 Ιώδιο: 5,47mg
3b605 Ψευδάργυρος: 22,04 mg
3b503 Μαγγάνιο: 43,98mg

Συσκευασίες​

800 γρ.
 

Συνημμένα

  • Vitakraft-Canarian.webp
    Vitakraft-Canarian.webp
    32,4 KB · Προβολές: 0
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Παιδιά έμενα δεν την έτρωγαν καθόλου κανένα από τα 3 καναρίνια μου. Ενώ είδα υπήρχε μεγάλη ποικιλία σπόρων έτρωγαν λίγους και συγκεκριμένους. Όταν έκανα σταδιακή αλλαγή σε Manitoba και έβαζα λίγα σποράκια από τη νέα τροφή έτρωγαν μόνο εκείνα σκεφτείτε. Από τιμή δεν ξέρω σε άλλα pet shop εγώ την πήρα απαράδεκτα υψηλά 5 € το κιλό. Δεν ξέρω αν θα τη σύστηνα σε κάποιον.
 
@Tony Forpus Τελικά έκανα λάθος από ότι είδα τη συσκευασία ήταν η vitakraft premium menu που από ότι έψαξα δεν υπάρχει εδώ και την πήρα ακριβώς 5.40€. Να το αφήσω εδώ το σχόλιο μιας και δεν υπάρχει η menu η να το διαγράψω τι προτείνετε;
[automerge]1606217420[/automerge]
Αυτή ακριβώς ήταν
 

Συνημμένα

  • vitakraft-menu-vital-honig-500gr.webp
    vitakraft-menu-vital-honig-500gr.webp
    25,4 KB · Προβολές: 22
Η παρουσίαση Μείγμα σπόρων Vitakraft Canarian ενημερώθηκε:

Πλήρης ενημέρωση της παρουσίασης με βάση τα νέα, επικαιροποιημένα στοιχεία από την παρασκευάστρια εταιρεία.
 
Back
Top