Γενικά Vito the meyer

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pat
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pat

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
18
Πόλη
Παλλήνη
Ο Vito ειναι ενα meyer 2,5 μηνων. Ειναι μαζι μου τεσσερις μερες και παρολο που η γνωριμια μας ειναι προσφατη ειναι πολυ φιλικος και δραστηριος.. Του αρεσουν πολυ τα χαδια, καθως απο την πρωτη στιγμη καθοταν ακρη ακρη στα καγκελα και εσκυβε το κεφαλι του για να τον χαιδεψουν. Ακομα ειναι και εξαιρετικος ακροβατης.. Στο κλουβι του κανει ατελειωτες τουμπες και στροβυλισμους! Εκτος κλουβιου ειναι λιγο ντροπαλος ακομα αλλα δεν δισταζει να πειραματιστει με τα διαφορα αντικειμενα που τον περιβαλουν! Η διατροφη του προς το παρον αποτελειται απο συσκευασμενο μιγμα σπορων για μεγαλους παπαγαλους, μικρη ποσοτητα χυμα τροφης που μου προτεινανε (την οποια και προτιμαει ιδιαιτερα) καθως και μηλο, σταδιακα ομως θα εμπλουτιστει περισσοτερο!
 

Συνημμένα

  • P1000474.webp
    P1000474.webp
    44,8 KB · Προβολές: 126
Eιναι ενας κουκλος. Νομιζω οτι μολις τον δει ο Δημητρης θα τρελλαθει:Big Grin:

Xυμα τροφη μην του δινεις καθολου.Αν θες να εμπλουτισεις περισσοτερο την διατροφη του μπορεις να του δινεις και πελλετς.
 
Αξιολάτρευτος είναι! Αλλα γιατι μόνο μία φωτογραφία; θέλουμε κι άλλες!
 
Nα σου ζήσει ο Vito! Έχει ωραία χρώματα και γλυκό εκφραστικό βλέμμα! Τα meyer από 2,5 μηνών τρώνε μίγμα σπόρων;
 
Απιθανα χρωματα!Βαλε πολλες φωτογραφιες οταν μπορεσεις να τον θαυμασουμε κ αλλο. Οπως σου ειπε και ο Φωτης να μη του δινεις χυμα τροφες. Ειναι επικινδυνες διοτι δεν εχουν ημερομηνια ληξης και φυσικα ειναι εκτεθειμενες σε μικροβια και μαμουνια. Να παιρνεις συσκευασμενες και να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.
 
Ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας και για τις συμβουλες σας... Θα προσπαθησω να ανεβασω συντομα και αλλες φωτογραφιες!
 
Λατρεύω meyer's και ιδιαίτερα Vito! Νομίζω οτι είσαι ο μόνος εδώ μέσα με αυτό το είδος παπαγάλου;
 
φανταστικη ρατσα, πολυ ησυχη και ομορφη. υπαρχουν και αλλοι μεγερς στην παρεα μας. Καλως ηρθες βιτο!
 
Να σου ζησει!Για την χυμα τροφη θα συμφωνησω κι'εγω... Μακρια! Δωσε ιδιαιτερη σημασια στα φρουτα και τα λαχανικα, μαθε τον με υπομονη να τα τρωει.
 
Back
Top