Αναπαραγωγή Zευγάρωμα κοινού με εκθεσιακό budgie

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
μια γνωστη μου ειχε ενα παπαγαλακι Budgies θηλυκο μικρο σε μεγεθος και ενα αρσενικο μαγαλο εκθεσιακο... Τα πουλια ζευγαρωσαν και τους εδωσαν 3 μικρα, δεν υπαρχει προβλημα στο να ζευγαρωνουμε εκθεσιακα με κοινα παπαγαλακια; 🙄
 
εκφυλισμο τι εννοεις;να ρωτησω κι εγω κατι σχετικο... Εκθεσιακο με εκθεσιακο γινεται να ζευγαρωσουν;
 
εκφυλισμο τι εννοεις;να ρωτησω κι εγω κατι σχετικο... Εκθεσιακο με εκθεσιακο γινεται να ζευγαρωσουν;

εκφυλισμος ειναι οταν δεν κρατιουνται τα standards των φυλων. αλλη φυλη τα κοινα αλλη τα εκθεσιακα παπαγαλακια. Αν οι εκτροφεις τα ζευγαρωνανε μεταξυ τους τοτε μετα απο μια σειρα διασταυρωσεων θα ειχε απομεινει μια φυλη.

στη δευτερη ερωτηση σου θα απαντησω με ερωτηση. Αν δεν ζευγαρωσουνε εκθεσιακο με εκθεσιακο τοτε πως θα αποκτησει ενας εκτροφεας εκθεσιακα παπαγαλακια μωρα;
 
organomeno ektrofei Budgies ginete mono me ekthesiaka Budgies. Ena kalo arseniko xoris problima piasei ta 1000 Euro kai pano. Enooume zefgaroma ekthesiako me ekthesiako.

Ola ta ala Budgies ( mikro kai mizo standard ) einai apo anthropous pou zefagronoune ta Budgies mikro me megalo, mikro me ekthesiako, mizo standard me mikro, pola poulia xoris enlenxo mazi se megali klouba klp. Pou balane ena arseniko me ena thiliko na min einai ena mono tou, kai meta kanane ayga. Afto den exei skesei me ektrofei.
 
ενταξη... Δηλαδη αν δω ενα ωραιο μεγαλο αρσενικο δεν υπαρχει προβλημα να ζευγαρωσει με τη μικρη θηλυκια, απο αποψη υγειας το λεω ποιο πολυ.
 
Back
Top