Γενικά Zazu, το 8 μηνών κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nanouko
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πολύ ιδιαίτερο χρώμα ο Ζάζου! Πολύ όμορφος! Φτου φτου να τον χαίρεσαι! :D

*Κι γω έχω κόλλημα με το Lion King! 😉
 
Ααα εσυ εχεις μεγαλη οικογενεια! Να σου ζήσουν τοτε ολοι και να Τους λες καθε μερα ποσο τους αγαπας ❤️️️️️
 
Κουκλί, φτου φτου να το χαίρεσαι πάντα καλότυχο και δυνατό!
Μια και το λατρεύεις, αφαίρεσε αυτό το κλαδωτό παηθράκι, είναι ακατάλληλο γενικά αλλά ειδικά είναι πολύ μικρό για τα πόδια του και το βάρος του. Βάλε, αν το χρειάζεσαι σ' αυτήν την θέση, κάποιο κλαδί χοντρό από ξύλο.
Η ουρίτσα μας που πήγε; Πες μας δυο λόγια γι' αυτό, πόσον καιρό το έχεις; Ποια η ηλικία του; Δεν μας δείχνεις και όλο το κλουβάκι;
Να σου ζήσει και πάλι :)
 
Στην διατροφη εκτος απο σπορους προσθεσε και φρουτα και λαχανικα, κοιτα καποιο σχετικο θεμα!
 
Τον εχω μολις 3 μερες! Μου τον φεραν οι κολλητές μου για δωρο γενεθλίων γιατι αποφάσισαν να με κανουν Παπαγάλομανα! Ειναι η πρωτη φορα που εχω παιδι που πετάει! Τα ζώα που εχω μεγαλωςει ειναι τετράποδα οποτε ειμαι πολυ αγχωμένη! Για την ουρά δεν ξερω επρεπε να ειχε μεγαλύτερη ουρά; Ετσι μου τον φεραν!βασικα η ουρά του ειναι μεγαλη αλλα ετσι οπως καθεται δεν φαινεται! Αυτα τα εβαλα για να πατάει μονο στο φαγητο αλλα αφου το λετε παω τωρα να παρω ξυλινα! Για το κλουβι μου φεραν ενα μικρο και μιλησα με εναν φίλο μου και μου ειπε να του παρω μεγαλύτερο και ετσι πηγα και του πηρα "βίλα" το αλλο θα τι κρατήσουμε για "εξοχικό"

Και η ουρα μας! Αν κ παλι δεν παίρνει καλη πόζα.
 

Συνημμένα

  • image.webp
    image.webp
    35,8 KB · Προβολές: 73
  • image.webp
    image.webp
    20,1 KB · Προβολές: 80
Βγάλε όλες τις πλαστικές, δεν χρειάζονται. Η ταίστρα δεν έχει πάτημα;

Και η ουρα μας! Αν κ παλι δεν παίρνει καλη πόζα.
Α εντάξει, ένα δυο φτεράκια λείπουν, ίσως την ώρα που προσπαθούσε να το πιάσει για να το πουλήσει.
 
Πανω στο μπολάκι με το φαγητο πατάει! Δεν θελει αλλου! Κ χτες πατούσε στο φαγητο κ χαιρόταν κ φώναζε! Ειναι τρελός! Θα παω να του παρω ξύλινες σημερα κιολας κ κανενα παιχνιδι
 
Back
Top