Φροντίδα Επιλογή κλουβιού μεταφοράς για κοκατίλ

IasonasΚ

PB New Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2018
Μηνύματα
301
Πόλη
Αθήνα
Σημερα συμπληρωνουμε 1 μηνα συμβιωσης με τον Ιγκορ και ποτε δεν θα μπορουσα να φανταστω οτι θα δενομουν τοσο με ενα πτηνο 😛. Το μονο ισως γκριζο σημειο ειναι οτι δεν πολυ τρωει και πολλα λαχανικα αλλα αυτο φανταζομαι οτι θα φτιαξει με τον καιρο!

Ηθελα λοιπον να του κανω ενα "δωρο" και σκεφτηκα οτι η μονη σοβαρη ελλειψη που εχουμε ειναι ενα κλουβακι μεταφορας μιας και σε καποια περιπτωση αναγκης (χτυπα ξυλο) δεν εω πως να τον μεταφερω.

Εχω βαλει στο ματι δυο αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει, καποιος εχει καποιο απο τα δυο φυσικα και ειναι ευσπροσδεκτη η αποψη του!



Επισης εψαχνα κατι σαν snack-λιχουδια να του δινω μια φορα την εβδομαδα οταν θα εει ρεπο απο οσπρια, δημητριακα και φυτρες και σκεφτομαι να του παρω αυτο το προιον.

6-300x300.jpg
 
Πολύ καλή η ιδέα σου. Το κλουβακι μεταφοράς δεν χρειάζεται συχνά, αλλά χρειάζεται.
Ξέρεις διαστάσεις; Το πρώτο το είχα πάρει εγώ για το καναρίνι μου. Χωράει άνετα μέσα καναρίνι, μπατζι, παροτλετ αλλά κοκατιλ όχι. Εκτός κι αν βγαίνει σε διάφορα μεγέθη. Εδώ έχω δει μόνο το μικρό που έχω εγώ.

Να τον χαίρεσαι και να μείνει δίπλα σου πολλά πολλά χρόνια.
 
Εγω δε θα του επαιρνα αυτο το σνακ δεν υπαρχει λογος! Επισης κανενα απο τα 2 που εβαλες δε πιστευω οτι κανιε για κοκατιλ! Καλο ειναι να σκεπαζει απο πανω το μεταφορικο και οχι να ειναι τοσο ανοιχτο!
 
Μου αρεσει και μπορεί να προσαρμόσεις ιμάντα και να το κρεμάς στο ώμο σου σα σακ βουαγιαζ και στο αυτοκίνητο στηρίζεται με τη ζώνη ασφαλείας...

Αυτό που σου λέει ο Ζάχος να το κάνεις... Ανοίγεις μια τρύπα με τρυπάνι και στηρίζεις εκεί μια ξυλινη πατήθρα από αυτές που βιδών στα κάγκελα.. Έτσι θα κάνετε χιλιόμετρα χωρίς να γλυστράει στο πλαστικό πάτο και θα το κατα ευχαριστιέται!
 
Back
Top