Αναπαραγωγή Άνοιξα τα αυγά και οι νεοσσοί ήταν νεκροί

Ναι αστα ειμαι πολυ στεναχωρημενος, ευχωμαι να μην μου ξανατυχει αυτο και φυσικα σε κανεναν αλλο


Ναι το καταλαβα δεν επιμενω με αυτο και δεν θα το ξανακανω θα αφηνω αλλες 2 ημερες
Ήμουν σίγουρος πως συμφωνούσες..
Θα κάνει καλό η κουβέντα περισσότερο σε αυτούς που θα το διαβάσουν στο μέλλον ώστε να μπορούν να "φρενάρουν" την ανυπομονησία τους...
 
Αυτό με την υγρασία το θεωρείς πιθανόν;
Είναι μέσα στις αιτίες της εμβρυϊκής νέκρωσης στο τελικό στάδιο...
Συμμετέχει με τις ίδιες πιθανότητες στα αίτια θανάτου.
 
Το θέμα είναι ότι τα έμβρυα είναι πλήρως ανεπτυγμένα. Αν δεν υπάρχει θέμα κάποιας ασθένειας, το πιθανότερο είναι -για κάποιο λόγο-να σταμάτησε το κλώσσημα.
 
Το θέμα είναι ότι τα έμβρυα είναι πλήρως ανεπτυγμένα. Αν δεν υπάρχει θέμα κάποιας ασθένειας, το πιθανότερο είναι -για κάποιο λόγο-να σταμάτησε το κλώσσημα.

Οχι δεν το σταματησε, κλωσουσσε, και το θεμα με την υγρασια, μας ανακαινισαν πληρως το σπιτι εξωτερικα και τελειωσαν πριν 5 περιπου Μηνες και εβαλαν πολυ καλα υλικα, το σπιτι ειναι σε εξαιρετικη κατασταση και το επαγγελμα μου ειναι μπογιατζης
Μου την εχει δωσει και τα 2 πουλακια δεν ανοιξαν το αυγο;
Εγω νομιζα οτι το ανοιγει η μανα τους, αλλα τωρα δεν μπορω να καταλαβω το λογο
 
Τουλάχιστον έγινε κατανοητό ότι δεν τ'ανοίγει η μάνα τους; Αυτή μπορεί να βοηθήσει αφού σπάσει τ'αυγό (όταν είναι έτοιμος να βγει) ο νεοσσός.
 
Δεν χρειαζεται θερμανση τωρα, εδω και ενα Μηνα δεν αναβω τα καλοριφερ
Τα πουλια ειναι σε ενα δωματιο
 
Το διαβασα αυτο, απλα θεωρησα οτι ολο και καποια πηγη θερμοτητας θα ειχες εστω ανα διαστηματα. Αν για παραδειγμα καποιος αναβε που και που το air condition, αυτο θα επιβαρυνε αρκετα την εκκολαψη των νεοσσων. Σε πρωτη φαση εγω θα αγοραζα ενα υγρασιομετρο. Εχει διπλα θερμομετρα-υγρασιομετρα χωρου.
 
Το διαβασα αυτο, απλα θεωρησα οτι ολο και καποια πηγη θερμοτητας θα ειχες εστω ανα διαστηματα. Αν για παραδειγμα καποιος αναβε που και που το air condition, αυτο θα επιβαρυνε αρκετα την εκκολαψη των νεοσσων. Σε πρωτη φαση εγω θα αγοραζα ενα υγρασιομετρο. Εχει διπλα θερμομετρα-υγρασιομετρα χωρου.
Δεν εχουμε στην Γερμανια ειρκοντισιον και τα σπιτια ειναι θωρακισμενα εξωτερικα, για να καταλαβεις στην ανακαινιση, πρψτα εβαλαν φελιζολ 20 ποντων παχους και μετα το σοφαντησαν, μονο στα χιονια βαζω καλοριφερ
Θα προμηθευτω υγρασιομετρο και θα σας ενημερωσω
 
Θοδωρή πάντως δεν λέμε μήπως έχει υγρασία το σπίτι, αλλά μήπως δεν υπάρχει αρκετή υγρασία στην ατμόσφαιρα.
 
Aν και το θεωρώ απίθανο να είναι αυτή η αιτία..

Ποια θεωρεις; Απ'οτι ειδαμε πεθαναν και τα 2 στο τσακ πριν εκκολαφθουν. Αυτο δεν δειχνει οτι το πιθανοτερο ειναι κατι να μην πηγε καλα με την εκκολαψη;
 
Δεν φταίει η υγρασία ούτε η έλλειψή της, όταν αναφέρει ότι τα'χει εσωτερικά και το σπίτι έχει μόνωση.
 
αλλα δεν ηθελε να σηκωθει με τιποτα απο τα αυγα, μονο λιγο για τις αναγκες της
 
Back
Top