Άρχισα να δημιουργώ ένα κλουβί στον κήπο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toni
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

toni

PB Member
Εγγραφή
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
188
Πόλη
Κοζάνη
Έχω αρχίσει και εγώ να δημιουργώ ένα κλουβί στον κήπο μου. με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες και θα σας ενημερώνω σταδιακά πως προχωρεί το έργο τέχνης μου.

τονι
 
Καλη συνεχεια toni αντε με το καλο να τελειωσεις και να ανεβασεις και φωτογραφιες να το δουμε!
 
Μπραβο. Πολυ καλη ιδεα μολις το τελειωσεις περιμενουμε φωτογραφιες.
 
μπραβο καλη κατασκευη! Θα περιμενουμε για νεοτερα, καλη συνεχεια
 
Αντε με το καλό. Μην βιαστεις για να κάνεις καλή δουλεια. Περιμέμουμε φώτο
 
καλη μερα, σας ανεβαζω 2 φωτο απο το κλουβι να δειτε που βρισκομε.

τονι
 

Συνημμένα

  • IMGP0557.webp
    IMGP0557.webp
    65,9 KB · Προβολές: 569
  • IMGP0558.webp
    IMGP0558.webp
    73,2 KB · Προβολές: 560
Τονι νομιζω πως εισαι σε καλο δρομο. Αν βαλεις και ολα τα σχετικα για προστασια, αντοχη, κτλπ στο νεο σου κλουβι συγουρα θα παρεχεις την ποιο ζεστη στεγη στους φτερωτους σου φιλους! Οταν την τελειωσεις βαλε φωτο να το δουμε:)
 
αμα εχεται ιδεες και tips για διαμορφωση της κλουβας μου θα σας ευχαριστουσα παρα πολυ. Ολες μα ολες ειναι ευπροσδεκτες!

τονι
 
πολυ καλο μεχρι τωρα και οταν τελειωσεις θα ειναι ακομα καλυτερο.
μπραβο πολυ καλη δουλεια!
 
να ρωτησω αμα ξερει κανεις:

πανω απο την κατασκευη στο δωματιο που θα ειναι κλειστο θελω να βαλω φιλιζολ για μονοση κατω απο την λαμαρινα που θα μπει για σκεπη. μου ειπανε 1. Οτι υπαρχει περιπτωση να λιωσει το φιλιζολ απο την επαφη με την λαμαρινα αμα εχει πολυ ζεστη και 2. στο φιλιζολ πανε ποντικια και κανουν φωλιες. εσεις τι λετε; Εχει κανεις εμπειρια με αυτο; Τι μου πρωτεινετε να βαλω για μονοση κατω απο την λαμαρινα;

τονι
 
Υπαρχουν ετοιμες μονωμενες λαμαρινες, μπορεις να βαλεις αυτες. (Θερμομονωτικό Πάνελ Πολυουθεράνης Επικάλυψης Οροφής)
 
Υπαρχουν ετοιμες μονωμενες λαμαρινες, μπορεις να βαλεις αυτες. (Θερμομονωτικό Πάνελ Πολυουθεράνης Επικάλυψης Οροφής)
Θερμομονωτικό Πάνελ Πολυουθεράνης Επικάλυψης Οροφής
 

Συνημμένα

  • psr1000_2.webp
    psr1000_2.webp
    2,3 KB · Προβολές: 169
φιλε μου 'SAKMP1', σ' ευχαριστω. αυτο το ειχα σκεφτει αλλα εχω παρει ειδη αλλη λαμαρινα και αυτην που λες δεν βολευει ετσι οπως θελω να γινει. Θα δουμε...

merci τονι
 
Συνονόματε τα πας τέλεια συγχαρητήρια. Στείλε φώτο όταν τελειώσεις. (Πολλοί Αντώνηδες μαζευτήκαμε)
 
Φιλε να βαλεις φελιζολ αλλα καλη ποιοτητα αυτο με το μπλε χρωμα και να ειναι 5 ποντους παχος. Μετα παρε υαλοταινια και κολα ατλακολ και οπου εχει ενωσεις να τα περασεις με αυτο για στεγανοποιηση μην το αφησεις ετσι γιατι θα εχεις προβλημα με τον ηλιο το καλοκαιρι. Εχω και εγω κλουβα και ξερω
 
Φιλε να βαλεις φελιζολ αλλα καλη ποιοτητα αυτο με το μπλε χρωμα και να ειναι 5 ποντους παχος. Μετα παρε υαλοταινια και κολα ατλακολ και οπου εχει ενωσεις να τα περασεις με αυτο για στεγανοποιηση μην το αφησεις ετσι γιατι θα εχεις προβλημα με τον ηλιο το καλοκαιρι. Εχω και εγω κλουβα και ξερω

φιλε μου jenia21

1. έχεις κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά με την κλούβα σου. μου άρεσε πάρα πολύ.
2. Θα βάλω από πάνω λαμαρίνα τύπου κεραμίδι και θέλω να βάλω από κάτω μόνωση. έχω σκοτίσει το μυαλό μου το σαββατοκύριακο και έχω βρει μια λύση που θα πρέπει να δω πως ακριβώς θα την πραγματοποιήσω για να μην ακουμπάει στην λαμαρίνα και για να μην έχω πρόβλημα με ποντικούς.

τονι
 

Συνημμένα

  • lamarina.webp
    lamarina.webp
    2,2 KB · Προβολές: 95
sorry που άργησα τόσο με το να ανεβάσω Φώτο με το αποτέλεσμα μου, αλά είχα πολλές δουλειές και για να είμαι ειλικρινής το αμέλησα κιόλας. σας υπόσχομαι τις επόμενες μέρες να σας δήξω το αποτέλεσμα.

τονι
 
Back
Top