Γενικά Ένα καναρίνι μου έφυγε από το κλουβί

stylkons1

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαϊ 2020
Μηνύματα
48
Πόλη
Χίος
Καλημέρα,

Έχω τρία καναρίνια 3 μηνών περίπου στο ίδιο κλουβί. Καθώς πήγα να τους βάλω αυγό το πρωί το ένα καναρίνι έφυγε από το κλουβί…Τα έχω σε χωριό όπου υπάρχουν αρκετά δέντρα γύρω από το σπιτι(κάμπος με ελιές). Έχω αφήσει ένα κλουβάκι με ανοιχτή την πόρτα με φαγητό και νερό. Υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο Μπας και έρθει;

Το καναρίνι είναι αρσενικό σε περίπτωση που έχει κακοί σημασία.
 
Καλημέρα να υποθέσω ότι το Κλουβάκι το έχετε βάλει εκεί που είναι και τα υπόλοιπα πουλιά !!(αν όχι εγώ εκεί θα το έβαζα!!!!) βάλτε και κάποιο ηχείο με κελαιδσματα στο Κλουβάκι μπας και ακούσει και έρθει και ελπίζετε για το καλύτερο
 
Έχω αφήσει ένα κλουβάκι με ανοιχτή την πόρτα με φαγητό και νερό. Υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει;
Ναι υπάρχει, θα πεινάσει και θα επιστρέψει, κρέμασε και ένα λαχανικό μέσα στο κλουβί.
Αν δεν επιστρέψει τις επόμενες 2-3 ημέρες οι πιθανότητες επιστροφής λιγοστεύουν.
Αν γυρίσει και δεν μπεί στο κλουβί μόνο του θα πρέπει να το βρέξεις με νερό για να μπορέσεις να το πιάσεις.
 
Ενημέρωσε το πετ σοπ της περιοχής για το πάθημά σου . Όποιος το βρει θα αναζητήσει κάποια πράγματα για να το φροντίσει , εάν είναι ήδη στο χόμπι θα το διαδώσει και ο πετσοπάς θα είναι ενήμερος .
 
Back
Top