Γενικά Ένα πολυ τυχερό μωρό! (Ringneck Parakeet)

Πανεμορφα το ρινκ εγινε absolutely perfect αλλα και το κοκατιλ δεν παει πισω!
Αυτη η pearl - whiteface θηλυκια ειναι ολα τα λεφτα! Να σουπω σε επαυλη μενεις και εχεις τοσα;:DΤα πουλια δεν χτυπανε στους τοιχους απο τις πτησεις; Εχουν μαθει; Εμενα κατι μου λεει οτι εχεις βαλει πατηθρες σε ολο το δωματιο και ετσι δεν χτυπαν πουθενα :D

για πολυ κουτορνίθια νομιζω εχεις περασει τα παπαγαλακια 😛 με το που δουνε τοιχο δεν πανε και πεφτουν πανω αλλα κανουν ωραιοτατους ελιγμους! :D εχουν παρα πολυ χωρο για πεταγμα και παρα πολλες θεσεις για να προσγειωθουν και να κατσουν!
 
για πολυ κουτορνίθια νομιζω εχεις περασει τα παπαγαλακια 😛 με το που δουνε τοιχο δεν πανε και πεφτουν πανω αλλα κανουν ωραιοτατους ελιγμους! :D εχουν παρα πολυ χωρο για πεταγμα και παρα πολλες θεσεις για να προσγειωθουν και να κατσουν!
Εσυ τους δίνεις χώρο εγω μόλις το έβγαζα το μικρό πήγαινε στους τοίχους (το δωμάτιο μου είναι μικρό ) μάλλον ήθελε να δει απο ψηλά και να χαρεί πτήσεις αλλα αμα το αμολισω στο σαλόνι θα γίνει ο χαμός μπορεί να χτυπήσει σε ενα φωτιστικό που δεν το συνιστώ να κάτσει εκει πάνω επίσης θα χει πρόσβαση σ'ολο το σπίτι αντε μετά να το παίρνεις από πίσω επιπλέον αμα κανει καμια κουτσουλια την εβαψα εγω και αυτό!
 
η απίθανη φτερούγα μας με ενα σορο αποχρωσεις πανω της! Το λουτρινακι μου δεν χορταινω να το χαζευω!
Τέλειο! Ήρθε η ώρα να δωσεις ενα όνομα στο κορίτσι μην ειναι και αβαφτιστο;-) ! Στη φώτο είστε εξω απο το εκτροφείο;(αν ναι ελπίζω να ναι κάπως περιορισμένη μην το σκάσει)
 
Μαριλένα μου φτου φτου να τα χαίρεσαι όλα τους! Πάντα με κάνεις να ζηλεύω που δεν έχω παπαγαλάκι! 😛
 
εχουμε πια απογαλακτιστει αλλα δεν ξεκολλαμε!
το μικρο μου κουρδιστηρι! Ουτε με μπαταριες να δουλευε! 😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
👍Κουκλάκι, ευχαριστημένο! 😀! Πιο φώναξε ''αγάπη μου'' στο τέλος του βίντεο Μαριλένα;
 
👍Κουκλάκι, ευχαριστημένο! 😀! Πιο φώναξε ''αγάπη μου'' στο τέλος του βίντεο Μαριλένα;

η κοκο φωναζει το ονομα της στο τελος! 😛
που να δεις τη μικρη οταν κανει μπανιο! Προσπαθει να ανοιξει τα φτερα και παραλληλα κουναει και το κεφαλι 😛
 
εχουμε πια απογαλακτιστει αλλα δεν ξεκολλαμε!
το μικρο μου κουρδιστηρι! Ουτε με μπαταριες να δουλευε! 😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Αν θυμαμαι καλα ειπες θα το κρατησεις ετσι; Τι του δινεις και παει ετσι ουτε τα παιχνιδια για παιδια δεν πανε ετσι!:D👍Να το στειλες break dancing:D!
Επισης, με κανα πουλι του ειδους του δεν κανει παρεα εσενα θελει μονο; 🙄
 
Αν θυμαμαι καλα ειπες θα το κρατησεις ετσι; Τι του δινεις και παει ετσι ουτε τα παιχνιδια για παιδια δεν πανε ετσι!:D👍Να το στειλες break dancing:D!
Επισης, με κανα πουλι του ειδους του δεν κανει παρεα εσενα θελει μονο; 🙄

ενα πουλι που εχω μεγαλωσει με τοσο κοπο και ειναι ενα μικρο θαυμα που χει δεν θα μπορουσα να το δωσω για κανενα λογο!
Οταν με βλεπει κουρδιζεται ετσι 😀 ουτε φωτο δεν μπορω να το βγαλω γιατι δεν σταματαει και βγαινουν κουνημενες! 😛
Αλλο ημερο ρινκ δεν εχω για να κανει παρεα αλλα καθημερινα βγαινει βολτα μαζι με τα ημερα κοκατιλακια που χω και τον πιτερ και την αλεξανδρα (τα αλεξανδρινα μου) οπου τα πανε περιφημα!
 
ενα πουλι που εχω μεγαλωσει με τοσο κοπο και ειναι ενα μικρο θαυμα που χει δεν θα μπορουσα να το δωσω για κανενα λογο!
Οταν με βλεπει κουρδιζεται ετσι 😀 ουτε φωτο δεν μπορω να το βγαλω γιατι δεν σταματαει και βγαινουν κουνημενες! 😛
Αλλο ημερο ρινκ δεν εχω για να κανει παρεα αλλα καθημερινα βγαινει βολτα μαζι με τα ημερα κοκατιλακια που χω και τον πιτερ και την αλεξανδρα (τα αλεξανδρινα μου) οπου τα πανε περιφημα!
Δεν σκοπευεις να παρεις απογονους απο την κυρια ετσι;
 
θα είναι στείρα (όπως π.χ. τα καρδερινοκάναρα). Αν ναι τότε όντος δεν υπάρχει λόγος...

μερικα ναι μερικα οχι.. αλλα και παλι το αποτελεσμα δεν ειναι ωραιο.. Θα παρεις ενα πουλι μεγαλητερο απο ρινκ μικροτερο απο αλεξανδρινο με μπερδεμενο ξεθωριασμενα χαρακτηριστικα. Θα εχει κατι και απο τα 2 αλλα ανακατεμενο.. σε πετ που ειχα δει απο κοντα τετοιο υβριδιο το κοκκινο σημαδι που θα επρεπε να εχει ηταν ενα σκουρο απαισιο καφε..

Hybr-P.kram-X-P.eup.jpg
 
σιγα σιγα ακομα μωρο ειναι το κοριτσι μου! :D
Ή μικρος μικρος παντρεψου ή μικρος καλογερεψου. Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν.
 
Back
Top