Ασθένειες Έπεσε υγρό από τουαλέτα στον παπαγάλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kleos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@KleosΜην το σκέφτεσαι καν. Πηγαίνετε σε πτηνιατρο άμεσα αν θέλετε να τον έχετε. Αν βρίσκεστε Αθήνα απευθυνθείτε στην κυρία Δουκάκη η σε όποιον σας εξυπηρετεί . Απλά αν τον «αγαπάτε» κάντε το άμεσα.
 
Συγνώμη, αλλά μου φαίνονται λίγο υπερβολικά όλα αυτά με τους γιατρούς.😊
Από ότι κατάλαβα έπεσε σαπούνι στο μάτι του παπαγάλου και ο @Kleos το καθάρισε με νερό.
Έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει, όπως το ίδιο θα έκανε και ο κάθε γιατρός που θα έβλεπε το πουλάκι.
Στην προκειμένη περίπτωση εφόσον δεν υπάρχει ερεθισμός, δεν νομίζω ότι χρειάζεται επίσκεψη σε γιατρό.
@Kleos ,πάντως άν η μαμά κατά λάθος πατούσε το καζανάκι το πιθανότερο ήταν το πουλάκι να κατέληγε στην αποχέτευση.😧
 
@Vada Καλημερα
"κρεμιεται απο το σαπουνι-αρωματικο που εχουμε βαλει στην λεκανη" ειχε αναφερθει στο post #1

Δεν μου ειναι ξεκαθαρο το προιον με αυτη την περιγραφη για να ειμαι ειλικρινης. Το καλο ειναι οτι δεν ειχε αργοτερα χθες ερεθισμο/ενοχληση. Ειναι αποφαση του φροντιστη τι θα κανει ως προς την επισκεψη η επικοινωνια με πτηνιατρο. Ξεκαθαρα . Αλλα θα πρεπει σιγουρα να προβλεπουμε τους κινδυνους , πιθανους ή απιθανους, οταν αφηνουμε ελευθερο στο σπιτι ενα πτηνο .
θα συμφωνησω οτι ειναι μαλλον απιθανη η καταποση και θα ειχε αλλωστε και αμεσα δυσαρεστα αποτελεσματα εκτιμω.
@Kleos Καλημερα.Πως ειναι σημερα? Ολα καλα?
 
Πραγματικά το συγκεκριμένο θέμα είναι επικό...
Γίνεται ολόκληρη κουβέντα για τον τύπο του σαπουνιού κτλ,το γεγονός ότι βρίσκεται στη λεκάνη της τουαλέτας - στη ΧΕΣΤΡΑ- δηλαδή περνάει στα ψιλά!
 
Πραγματικά το συγκεκριμένο θέμα είναι επικό...
Γίνεται ολόκληρη κουβέντα για τον τύπο του σαπουνιού κτλ,το γεγονός ότι βρίσκεται στη λεκάνη της τουαλέτας - στη ΧΕΣΤΡΑ- δηλαδή περνάει στα ψιλά!
Νομίζω το τόνισα αρκετές φορές... Μικρόβια... βρωμιά...και μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω!
 
Back
Top