Γενικά Έφυγε ο παπαγάλος μου, υπάρχει περίπτωση να γυρίσει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Yasmin
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Yasmin

PB Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.184
Paidia geia sas..Eixa ena Senegalhs arseniko edw kai ena xrono peripou apo pet shop, taismeno sto xeri..Alla x8es anh3e to kloubi tou kai mou thn eskase..Yparxei periptwsh na gyrhsei pisw? Exw kai ena cockatil, opote skefthka mhpws oi fwnes ths ton kanoun kai epistrepsei..
 
Λίγο δύσκολο το βλέπω αν λείπει απο χθές. Στην πόρτα του δεν είχες ασφάλεια;
 
Den mou to eixe epixeirhsei pote kai h porta tou ayth anhge me dyskolia..Sto cockatiel tis eixa balei asfaleia pou to kanei arketes fores (parolo pou panta thn anhgei kai apla ka8etai panw sto kloubi tis)..Ti na pw..Megalh apwleia pantws..As prosexa ti na pw..Elpizw oti epeidh htan ma8hmenos na ton brei kapoios kai na mou ton ferei, para tayta..
 
Μακάρι, όπως, λές να τον βρει κάποιος και να στον φέρει. Δεν κολλάς και αφισάκια με την φωτογραφία του και τα στοιχεία σου κατά τόπους στην γειτονιά σου; Μήπως κάποιος τον έχει βρει και δεν ξέρει που ανήκει. :)
 
Ayto exw kanei..So, i'm waiting..By the way, prose3a oti exeis Zako kai edw kai polu kairo skeftomoun na apokthsw..Eisai eyxaristhmenh?Exw akousei oti einai polu eyais8hta poulia kai 8eloun diarkws prosoxh kai na asxoleisai mazi tous..
 
Ayto exw kanei..So, i'm waiting..By the way, prose3a oti exeis Zako kai edw kai polu kairo skeftomoun na apokthsw..Eisai eyxaristhmenh?Exw akousei oti einai polu eyais8hta poulia kai 8eloun diarkws prosoxh kai na asxoleisai mazi tous..
Επειδή θα είμαστεt:Ας συνεχίσουμε τη συζήτηση με μηνύμα. Οκ;
 
Συνήθως το πρώτο 24ωρο είναι σημαντικό. Δεν πρόκειται να πάει μακριά γιατί ξαφνικά βρέθηκε σε ένα ξένο περιβάλλον και φοβάται περισσότερο από ότι φαντάζεσαι. Εμένα ο Πάρης έφυγε πρωί στις οκτώ και τον βρήκα το βράδυ στις εννέα. Δεν είχε πάει μακριά ήταν σε ένα ακάλυπτο 50 μέτρα από τη πολύκατοικία μου πάνω σε μια αγρια τριανταφυλιά. Τον αναζητούσα όλη μέρα φωνάζοντας το όνομά του, με άκουσε και ήρθε στα χέρια μου πεινασμένος και διψασμένος.Ήταν τυχερός που δεν τον έφαγε καμιά γάτα. Τώρα τι να σου πώ έχουν περάσει αρκετές ώρες.Βγάλε στο μπαλκόνι η κάπου έξω, το κλουβί του με τροφή και νερό.Ίσως αν είναι εκεί γύρω να το δει και να έρθει.Άφησε μια πόρτα ανοιχτή για να μπεί μέσα. Είναι ψαλιδισμένα τα φτερά του; Αν και τα πουλιά πετούν ακόμα και αν ισχύει αλλά θα κουραστεί και δεν θα πάει μακριά. Μην εγκαταλέιπεις την αναζήτησή του και εύχομαι να τον βρείς σύντομα.Α και ένα τελευταίο, είχα βάλει αγγελία στις τοπικές εφημερίδες και ανακοίνωση με φωτογραφία του στα pet shop της πόλης μου.
 
Ελπίζω την αναζήτησή σας έχει μια ευτυχής κατάληξη. Μου ραγίζει την καρδιά να διαβάσει την ιστορία σας. ParrotSmile έχει δώσει καλές συμβουλές. Αυτά τα λόγια έχουν βοηθήσει πολλούς ανθρώπους σε αυτή την κατάσταση. Θα στείλουμε καλές σκέψεις και τις ελπίδες σας.
 
λοιπόν παιδιά, με μεγάλη μου χαρά και έκπληξη συγχρόνως, σας ανακοινώνω ότι ο άσωτος επέστρεψε, πεινασμένος και τρομαγμένος μετά από 2 μέρες περίπου! Ευχαριστώ πολύ όσους με βοηθήσατε με τις συμβουλές σας και τη συμπαράστασή σας. Η χαρά μου δεν περιγράφεται! :D
 
λοιπόν παιδιά, με μεγάλη μου χαρά και έκπληξη συγχρόνως, σας ανακοινώνω ότι ο άσωτος επέστρεψε, πεινασμένος και τρομαγμένος μετά από 2 μέρες περίπου! Ευχαριστώ πολύ όσους με βοηθήσατε με τις συμβουλές σας και τη συμπαράστασή σας. Η χαρά μου δεν περιγράφεται! :D

Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πάρα πολύ που κατάφερε να βρει τον δρόμο του γυρισμού! Αυτό δείχνει ότι δεν ήθελε να σε αποχωριστεί για πολύ!
Μπράβο Έφη, να στε κι οι δυο καλά.:)
 
:D Τελεια!

Αυτα ειναι υπεροχα νεα! Φανταζομαι δε χρειαζεται να σου το πω αλλα βαλε κατι στην πορτα.. αφου το εμαθε και το εκανε μια φορα... 😉
 
Μπραβο! Συγχαρητηρια, τελος καλο ολα καλα
Πως ακριβως τον βρηκες, ηρθε μονος του στη βεραντα...😕
 
ναι ναι! Όλη τη δεύτερη μέρα της απουσίας του από το πρωί φώναζε..Αλλά δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε από που έρχεται γιατί έχει πολλά δέντρα γύρω από το σπίτι. Σφυρίζαμε, μέχρι που στούκαρε στη μπαλκονόπορτα..Αφού δεν έσπασε τίποτα.. Όλα καλά!
 
λοιπόν παιδιά, με μεγάλη μου χαρά και έκπληξη συγχρόνως, σας ανακοινώνω ότι ο άσωτος επέστρεψε, πεινασμένος και τρομαγμένος μετά από 2 μέρες περίπου! Ευχαριστώ πολύ όσους με βοηθήσατε με τις συμβουλές σας και τη συμπαράστασή σας. Η χαρά μου δεν περιγράφεται!
Συγχαρητήρια συγχαρητήρια είμαι πολύ συγκινημένος από χαρά που τον βρήκατε καταλαβαίνω και ξέρω από την εμπειρία να σου φεύγει ένα πουλάκι.Αφού φαντάσου ότι από την στεναχώρια μου και επειδή τον βρήκα την ίδια μέρα δεν έκανα κανένα post στο PB και ήθελα να ξεχάσω αυτή την ήμερα.
Σήμερα έχουμε γιορτή στο PB για την επιστροφή του. Σπουδαία νέα. Για κανά δυο μέρες θα είναι πολύ ήσυχος μην ανησυχήσεις, μέχρι να ξεπεράσει το σοκ της απόδρασης.
 
Είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψε. Είμαι τόσο ανακουφισμένος!

Συγχαρητήρια!
 
Back
Top