Αναπαραγωγή Έχει κάνει κάποιος χρήση pirane spray της raff;

Νομίζω πως δεν είναι τόσο από την επαφή του πτηνού με τον άνθρωπο όσο με το φάρμακο.
Περίπου τέτοια συμπεριφορά κάνει και το σκυλάκι μου (η Λίζα) όταν της βάλω frontline.
Σίγουρα το φάρμακο έχει καλή δράση μέσα από το δέρμα και υποθέτω πως αυτό τα κάνει να συμπεριφέρονται όπως περιγράφεις Λάμπρο @TheBigL
σαν να την 'άκουσαν' από τη σταγόνα.
Κι αυτό νομίζω τα λέει όλα.
 
Αν, αντί Frontline χρησιμοποιηθεί το Ephipro (πρόκειται για το ίδιο δραστικό συστατικό με κάποια άλλα έκδοχα), οι αντιδράσεις είναι ανύπαρκτες, το κόστος αρκετά χαμηλότερο, ο κύνδινος σχεδόν ανύπαρκτος και η δράση εγγυημένη.
 
Αυτό είναι κ. Μάκη; Επειδή έχει για σκύλους και γάτες, καλύτερα λέτε να χρησιμοποιούμε αυτό που είναι για γάτες;
I0000761.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Aυτό που χρησιμοποιείται τα τελευταία χρόνια με τα πλεονεκτήματα που περιγραφω είναι
Και σε αυτό βάζουμε διάλυμα στο σταγονόμετρο και μια σταγόνα στο σβέρκο σαν το frontline?
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Και σε αυτό βάζουμε διάλυμα στο σταγονόμετρο και μια σταγόνα στο σβέρκο σαν το frontline?
Λάμπρο ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός που γράφεις. Προσωπικά, ψεκάζω μια φορά στο ίδιο σημείο, αλλά χρειάζεται μια ιδιαίτερη προσοχή στην πίεση για την ποσότητα και για την ακριβή "στόχευση". Είναι κάτι που έρχεται με τα χρόνια με τις πολλές επαναλήψεις. ΑΡΑ καλύτερα το σταγονόμετρο!
 
Back
Top