Ασθένειες Έχει κάτι ο παπαγάλος μου;

Ετσι ειναι. Θα βαλω τη γυναίκα μου να βρει στο γιου τιουμπ βιντεο με πουλια που κανουν μπανιο με διαφορους τρόπους να τα ανεβασει να δειτε.

Πάνο απλά όταν το κάνεις αυτό θα αφαιρείς τις ταΐστρες.
Δεν αφηνει τπ μεσα η γυναικα. Ουτε την ποτιστρα.

Εγω μονο φαι τους βαζω καμια φορα, αυτη εχει αναλαβει την φροντιδα τους.
 
Με αυτο που κανεις βεβαια θα σκουριασει ποιο γρηγορα το κλουβι οποτε ευκαιρια να παρεις κ μεγαλυτερο με ψεκαστηρι παντως κανουν καλυτερο μπανιο κ ειναι ποιο απολαυστικο λογω του σπρευ νερου👍
 
Πάνο, το σύρμα αυτό είναι επικίνδυνο! Μπορεί να δηλητηριάσει το πουλάκι μέχρι θανάτου, όταν αρχίσει ν΄ασχολείται μαζί του (να το δαγκώνει και να το πιπιλάει).
Βρες κάποιον άλλο τρόπο ν΄ασφαλίζεις την πόρτα πχ κλάμερ-δερμάτινο κορδόνι

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Θα βαλω τοτε τη γυναικα να πλεξει κανένα κορδονι με κλωστη.
Μήπως να μπεί η γυναίκα στο φόρουμ αφού όλα εκείνη τα κάνει; 😀 σε πειράζω 😛
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
εδω διχνει ενα παπαγαλο να κανει μπανιο κατω απο την βρυση. Εγω το νερο δεν το ειχα να κυλαει τοσο πολυ.
 
Και το δικό μου κοκατιλ κάνει μπάνιο κάτω από τη βρύση όταν πλένω τα λαχανικά του. Αυτό που σου είπα είναι ότι επειδή το δικό σου είναι μέσα σε κλουβί, καλό θα ήταν να παρατηρήσεις εάν το απολαμβάνει ή εάν στρεσάρεται. Τα πουλιά φοβούνται όταν βρέχονται τα φτερά τους γιατί πιστεύουν ότι δεν μπορούν να δραπετεύσουν αν παραστεί ανάγκη. Όταν μάλιστα βρίσκονται κοντά μας λίγες μόνο ημέρες πρέπει να παρατηρούμε το κάθε τι.
 
Γιατρο που να ξερει απο πουλια εχετε στο Αγρινιο;
Δυστυχώς δεν υπαρχουν πτηνιατροι στο αγρινιο... Μονο κτηνιατροι. Ουτε καν παράρτημα του κτηινιατρικου συλλόγου Ελλάδας δεν υπαρχει
 
Πάνο είχα μιλήσει με κάποιον που έχει ιατρείο στην Αγιού Κων/νου.
Μου είχε πει οτι έχει τις βασικές γνώσεις στα πουλιά και φυσικά ότι ένα δύσκολο περιστατικό δε θα μπορεί μάλλον να το αναλάβει.

Δε ξέρω βέβαια τι εννοεί βασικές γνώσεις και τι περιστατικά μπορεί να αναλάβει...

Θα σου στείλω μετά προσωπικό μήνυμα γιατί αυτή τη στιγμή δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα το όνομα!meh
 
Πάνο είχα μιλήσει με κάποιον που έχει ιατρείο στην Αγιού Κων/νου.
Μου είχε πει οτι έχει τις βασικές γνώσεις στα πουλιά και φυσικά ότι ένα δύσκολο περιστατικό δε θα μπορεί μάλλον να το αναλάβει.

Δε ξέρω βέβαια τι εννοεί βασικές γνώσεις και τι περιστατικά μπορεί να αναλάβει...

Θα σου στείλω μετά προσωπικό μήνυμα γιατί αυτή τη στιγμή δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα το όνομα!meh
Καταλαβα...☹
 
Back
Top