Φροντίδα Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Napoleon

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιαν 2019
Μηνύματα
397
Καλησπέρα σας! Σε μια εβδομάδα περίπου θα φύγω απ' την δουλειά και θα γυρίσω σπίτι στον Κόντι και στην Ρενέ. Μιας και έχουν καιρό να με δουν λέω να τους κάνω δωράκι ένα μεγάλο κλουβακι για να μπορούν να μείνουν μαζί να είναι άνετα και να μην έχουμε θέματα του τύπου "γιατί αυτός ήρθε στο κλουβί μου". Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας σας κάποιο κλουβί κατάλληλο για ζευγάρι Κοκατιλ. Εγώ αυτό που "σκέφτηκα" είναι κάτι που είδα εδώ στο φόρουμ το να πάρω 2 76αρες ζευγαρωστρες και να της ενώσω ώστε αν χρειαστεί κάποια στιγμή να τους βάλω και φωλιά
 
Μπορείς να παραγγείλεις από πολλά σάιτ...
Ναι τα έχω δει αλλά ας πούμε μπορώ να πάρω κλουβί που έχει και 200€ και να μην αξίζει τόσο και να μην είναι τόσο μεγάλο με ένα άλλο φθηνότερο ή ακόμα να κάνω και αυτό με τις ζευγαρωστρες γι'αυτό ρώτησα. Μπας και έχει κανείς κάτι στο μυαλό του δηλαδή
 
Πολλά μπορείς να κάνεις. Μπορείς ακόμα να κάνεις την δικιά σου πατέντα και να φτιάξεις το καλύτερο για σένα κλουβί με πόρτες και αλλά τέτοια εκεί που σε βολεύουν. Μπορείς επίσης να το σχεδιάσεις πάνω στις ανάγκες των κοκατίλ. Κάτι τέτοιο θα ήταν ωραίο και βολευτικό. Και μην ξεχνάς: το καλό πράγμα αργεί να γίνει!
 
Εγώ στην θέση σας κάποιο από αυτό θα επερνα που είναι κια μεγάλα και ωραία. Ιδικά το τρίτο μου είχε φανεί πολύ προτοτυπο
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20190816_233519_com.android.chrome_400x800.webp
    Screenshot_20190816_233519_com.android.chrome_400x800.webp
    13,5 KB · Προβολές: 41
  • Screenshot_20190816_233534_com.android.chrome_400x800.webp
    Screenshot_20190816_233534_com.android.chrome_400x800.webp
    13,4 KB · Προβολές: 38
  • Screenshot_20190816_233429_com.android.chrome_400x800.webp
    Screenshot_20190816_233429_com.android.chrome_400x800.webp
    11,5 KB · Προβολές: 38
  • Screenshot_20190816_233552_com.android.chrome_400x800.webp
    Screenshot_20190816_233552_com.android.chrome_400x800.webp
    14,6 KB · Προβολές: 38
Το τελευταίο έχω απλώς δεν έχω την βάση
Αα οκ. Επίσης; αμα θέλετε μπορείτε να δείτε και στο YouTube ένα βίντεο που λέει κατασκευή κλουβιού κοκατιλ. Εγω το είδα και μου άρεσε. Αλλά είναι κουραστικό και χρονοβόρο. Αν μπορείτε παντός ωραίο θα ηταν
 
Αα οκ. Επίσης; αμα θέλετε μπορείτε να δείτε και στο YouTube ένα βίντεο που λέει κατασκευή κλουβιού κοκατιλ. Εγω το είδα και μου άρεσε. Αλλά είναι κουραστικό και χρονοβόρο. Αν μπορείτε παντός ωραίο θα ηταν
Το είδα το είδα. Επίσης 19 είμαι μίλα στον ενικό 😂
 
Η δυο 76αρες ειναι μια καλη περιπτωση χωρις να ξοδεψεις πολλα χρηματα Ναπολέων.
Είναι βολική πιστεύεις στην τοποθέτηση παιχνιδιών πατηθρων ταιστρων κτλ;
 
Βαγγέλη στα 170 ευρώ από το creatures. Μεγάλη αναμονή αλλά η κατασκευή και το φινίρισμα του είναι εξαιρετική συν ότι η επίστρωση είναι μη τοξική.

Αύριο θα πάω να πάρω μερικά κλαδιά να βάλω για να γίνει η μετακομιση και σκέφτομαι μήπως αφαιρουσα τις εσωτερικές ταιστρες για να έχω περισσότερο χώρο και τοποθετουσα ταιστρες δαπέδου. Τι λέτε;
Πολυ ομορφο κλουβι, εγω αυτο θα επαιρνα, διαβασα το ποστ κ βρηκα το μαγαζι
Μεσογείων 176, Χολαργός 155 61


 
Όντως τέλειο κλουβι αλλά δεν το έχω δει πουθενά και δε ξέρω από πού θα μπορούσα να το βρω
Ευκαιρία να μας πει ο IasonasΚ από που και πόσο το αγόρασε 😊
 
Ευκαιρία να μας πει ο IasonasΚ από που και πόσο το αγόρασε 😊
χαχα ναι γιατί τουλάχιστον στα Γιάννενα δεν εχω δει κάτι ούτε κάτι παρόμοιο στο ίντερνετ
Είδα όμως ένα κλουβί Tara το οποίο είναι σχετικά πιο οικονομικό για το μέγεθος του και μου φαίνεται καλο αν το έχει κάποιος ας με ενημερώσει 😂
 
Είναι βολική πιστεύεις στην τοποθέτηση παιχνιδιών πατηθρων ταιστρων κτλ;

Δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπίσεις προβλημα, σιγουρα το Montana madeira i ή κατι παρομοιο ειναι plug&play αλλα με ενα κοστος γυρω στα 180-200.
 
Back
Top