Αναπαραγωγή Ήρθαν τα πρώτα μου μικρά καναρίνια

stefanos2007

PB Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
901
Πόλη
Καρδίτσα
Σήμερα το μεσημέρι που γύρισα σπίτι και πήγα να αλλάξω το νέρο και να βάλω τροφή στα καναρίνια είδα στη φωλιά τα δύο πρώτα μικρά.

Είναι από το ζευγάρι που είχα πει πως είχε τέσσερα αυγά σε άλλο μου post.
Από τα 4 αυγά λοιπόν ένα ήταν άσπορο, δύο βγήκαν και ένα θα περιμένω μέχρι αύριο το μεσημέρι να δω τι θα γίνει.

Έδω είναι το ευτυχές ζευγάρι

Πρέπει να πω πάντως ότι είναι υπέροχα τα μικρά :D.
Θα ανεβάσω και φωτογραφίες τις επόμενες μέρες.
 
Nα σου ζησουν Στεφανε! Με το καλο να βγουν και τ'αλλα καναρινακια και να ειναι γερα!
 
να σου ζησουν τα μικρα με το καλο και στο κλαρι. Και πρεπει να ειναι πολυ ομορφα γιατι οι γονεις ειναι πολυ ομορφοι.
 
Στέφανε να σου ζησουν τα μωρά σου! Να δείς πόσο θα ομορφαίνουν μέρα με την ημέρα!
 
stefanos2007 είπε:
Πρέπει να πω πάντως ότι είναι υπέροχα τα μικρά :D.
Είναι όντως Στέφανε! Συμμεριζόμαστε τη χαρά σου και σου εύχομαι προσωπικά καλή συνέχεια!
 
Απάντηση: Ήρθαν τα πρώτα μικρά

Όπως είχα πει ορίστε και μερικές φωτογραφίες

Ότι είναι δύσκολο να τα ξεχωρίσετε είναι γεγονός. Εδώ εγώ που τα βλέπω από κοντά και δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω έτσι μια μπαλίτσα που είναι.

Πάντως σήμερα το πρωί ήταν ταϊσμένα και γενικά όλα μια χαρά
 
Αντε πατρίδα καλοριζικά και να τα χαίρεσε. "οταν πετάξουν με το καλό θα έρθω καμιά βόλτα να τα δώ.
 
Μερικές ακόμα φωτογραφίες από τα μικρά 9 ημερών πλέον σήμερα (οι φωτογραφίες είναι χθεσινές). Την έκτη μέρα περάστηκαν και τα δαχτυλίδια. Η κανάρα όχι απλά τα ταΐζει αλλά τα σκάει στο φαί. Όσες φορές πάω να τα δω πάντα είναι με γεμάτες τις κοιλιές.
Όπως ίσως βλέπετε το ένα είναι ανοιχτόχρωμο μάλλον κίτρινο με άσπρο θα βγει και το άλλο έχει σκούρο δέρμα το ακριβές χρώμα θα φανεί αργότερα.
 

Συνημμένα

  • 8 ημερων(01).webp
    8 ημερων(01).webp
    17,3 KB · Προβολές: 55
  • 8 ημερων(02).webp
    8 ημερων(02).webp
    16,6 KB · Προβολές: 56
  • 8 ημερών κιτρινο.webp
    8 ημερών κιτρινο.webp
    10,6 KB · Προβολές: 65
  • 8 ημερων σκουρο.webp
    8 ημερων σκουρο.webp
    10,6 KB · Προβολές: 63
Back
Top