Γενικά Ήρθε το νέο μέλος (ringneck) της οικογένειας μου

seemsfunny

PB Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2017
Μηνύματα
1.113
Πόλη
Ιωάννινα
Ήρθε το νέο μέλος της οικογένειας μου. Δεν έχω βρει ακόμη όνομα αλλά μπορώ να πω ότι είναι η πολύ μικρή ( 3 μηνών) η πολύ αγαθή γιατί δέχεται τα χάδια μου από την πρώτη μέρα αν και τι σωστό είναι από το πρώτο λεπτό.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1565033653054.webp
    FB_IMG_1565033653054.webp
    53,4 KB · Προβολές: 48
Να την χαίρεσται! Είναι πολύ όμορφη! 😃

Ο λίνκ σήμερα μου είναι μέσα στις γλύκες. Η θηλύκια ήρθε στο σπίτι στις 6 το απόγευμα. Εγώ μπήκα στο σπίτι πριν 30 λεπτά. Λογικά την ξέχασε ότι μπήκε στο σπίτι ή απλά είναι μες την τρελή χαρά που είμαι μαζί του και όχι με το "γκομενάκι του"
 
Ο λίνκ σήμερα μου είναι μέσα στις γλύκες. Η θηλύκια ήρθε στο σπίτι στις 6 το απόγευμα. Εγώ μπήκα στο σπίτι πριν 30 λεπτά. Λογικά την ξέχασε ότι μπήκε στο σπίτι ή απλά είναι μες την τρελή χαρά που είμαι μαζί του και όχι με το "γκομενάκι του"
Ήρθε το νέο μέλος της οικογένειας μου. Δεν έχω βρει ακόμη όνομα αλλά μπορώ να πω ότι είναι η πολύ μικρή ( 3 μηνών) η πολύ αγαθή γιατί δέχεται τα χάδια μου από την πρώτη μέρα αν και τι σωστό είναι από το πρώτο λεπτό.
Να την χαίρεστε άντε και. Καλούς απογόνους 😉
 
Παιδιά ο Λινκ έχει μπλέξει άσχημα. Συγκεκριμένα έμπλεξε με νταρντάνα! Αν και 3 μηνών είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος από τον Λινκ. Είναι στο παλιό κλουβί του, ήπιε νεράκι κανονικά, έφαγε και λίγο κι όσο ο Λινκ την πλησιάζει για να την γνωρίσει τόσο αυτή τον διώχνει. Εγώ πάλι μετά τα 20 λεπτά δεν κατάφερα να τους κρατήσω χώρια. Αυτο που μου κάνει όμως ακόμη εντύπωση είναι ότι ο Λινκ δεν ζήλεψε καθόλου. Της άλλαξα νερό και τροφή κι ο Λινκ ήταν στον ώμο μου, χωρίς να με τσιμπήσει! Ενώ άλλες φορές και μόνο που πλησίαζα τα μικρότερα κλουβιά ερχόταν να προστατέψει τα "εξοχικά" του.

Δυστυχώς η κοπέλα μας θα πρέπει να μείνει στο κλουβί που είναι τώρα (γιατί το πιο μικρό είναι μόνο για μεταφορά που είναι καθαρό και χωρίς σκουριές) μέχρι το σάββατο που θα το βάψω.
[automerge]1565066180[/automerge]
- Τι έχεις; - Τίποτα αυτό κάπως έτσι μου φαίνεται στη πρώτη φωτογραφία ενώ στην δεύτερη. Είναι σαν να μου λέει "έπαψα να είμαι μπακουρι πλέον". Αν και σταμάτησε να ασχολείται μαζι της και κάνει τα απλά καθημερινά του πράγματα
 

Συνημμένα

  • received_222052735348733.webp
    received_222052735348733.webp
    241,9 KB · Προβολές: 39
  • received_2284557085188651.webp
    received_2284557085188651.webp
    42,6 KB · Προβολές: 37
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν ειναι μονο για αρωστιες αλλα για την σωστη γνωριμια των πτηνων, λογικο η μικρουλα να ειναι στρεσαρισμενη.Με το καλημερα νεος χωρος ιδιοκτητης και γαμπρος ενηλικας 🙄
 
Το ξεκίνησα αλλά τρύπωσε ο Λίνκ και πήγε αμέσως στο κλουβί. Επίσης η μικρή εχει το κλουβί του Λίνκ οπότε από θέμα αρρώστιας δεν το γλυτώνα γιατί το Σάββατο θα βάψω το κλουβί. Η μικρή πάντως είναι πιο άνετη από τον Λίνκ
 
Ήρθε το νέο μέλος της οικογένειας μου. Δεν έχω βρει ακόμη όνομα αλλά μπορώ να πω ότι είναι η πολύ μικρή ( 3 μηνών) η πολύ αγαθή γιατί δέχεται τα χάδια μου από την πρώτη μέρα αν και τι σωστό είναι από το πρώτο λεπτό.
Να την χαίρεστε καλως ήρθε στην ζωή σας, πάντα υγεία της ευχομαι! Εγω θα την ονόμαζα ραπουνζελ μιας και τα χρώματα της όταν την είδα μου θύμισαν το έργο της Ντίσνεϊ 🥰🙂👌🏼
Υ. Γ
Μην με ρωτάτε πως μου ήρθε χεχεχε έχω κι έναν καλο με τα έργα της Ντίσνεϊ 😂
 
Back
Top