Γενικά Ή νέα κάτοικος της νέας ζευγαρώστρας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Καλησπέρα!
Άργησα λιγάκι αλλά λόγω του στρατού είμαι λίγο στριμωγμνένος... Και δεν έχω το ελεύθερο του χρόνου για να φτιάξω την παρουσίαση σωστά..

Λοιπόν... Πριν λίγο καιρό ο φίλος μας Ο Dimitris.P μου χάρισε την όμορφη καναρινίτσα του, την Ελπίδα!

Τον ευχαριστώ πάάάραα πάάάραα πολύύύ γι'αυτόόό΄!

Θα την προσέχω σαν να την έχεις εσυ Δημήτρη!

Και όπως συμφωνήσαμε!

Σήμερα της έβαλα να κάνει μπάνιο... Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί!
Παιδιά, σαν να βλέπω μια πάπια να τσαλαβουτάειιι! Πραγματικά πολύ όμορφο θέαμα!

Φωτογραφικό υλικό και λοιπάαα!

Οι πατήθρες που της έχω είναι αυτές οι μακρυές!


Μερικές φωτογραφίες της Ελπίδας!


rsz_20160121_164904.jpg


rsz_20160121_164924.jpg


rsz_20160116_103532.jpg
 
Πανέμορφη φτου φτου να σου ζήσει! Μπράβο και στον Δημήτρη!
Το στικάκι τι το θέλεις; βάλε της κεχρί καλύτερα.

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρία!
Το στικάκι είπαμε με τον Δημήτρη να το βγάλω γιατί είναι ακατάλληλο.. Είδα όμως ότι το είχε φαΐ και όποτε πήγαινε να φαι ανοιγόκλεινε τα φτερά της.. Και να πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα να της το βγάλω.. Και λέω να κάνω την παρουσίαση και όότι μου πουν τα παιδιά!
 
Έχει και πεντακαθαρο σπίτι (κλουβί), μπράβο παρολο που δεν έχεις χρονο.Ίσως είναι καλύτερα αν αφαιρέσεις την μεσαία πατηθρα, εκτός απο το σχημα (δεν θα αρέσει και στην Αλίκη).Βλέπω αλλες πατηθρες στην1,2η φωτοκαι αλλες στην 3η. Λάθος δικο μου. Εχεις τις μακριές πατηθρες..όπως γραφεις
 
Ομορφο καθαρό πουλακι, μπραβο Δημήτρη για την κινηση.
Πολυ καλη επιλογη για αυτες τις πατιθρες, βαλε μονο την μεσαία κατω και τις αλλες επάνω
 
Οντως η μεσαια πατηθρα της κοβει το πεταγμα. Το καλυτερο ειναι να χαρισεις στο πουλακι οσο πιο πολυ χωρο μπορει για να πεταει και οχι απλα να πηδαει απο δω και εκει. Οποτε βγαλε την μεσαια πατηθρα ασε τις δυο ακριανες (αν θες βαλε την μια ακριανη και λιγο πιο ψηλα απο την αλλη) ουτως ωστε να κανει το πουλακι πιο μεγαλο πεταγμα. Το πεταγμα θα της δυναμωσει τους μυες της κανοντας την ετσι πολυ πιο "δυνατη" αλλα και υγιη. Μην ξεχνας οτι και τα καναρινακια μαζευουν λιπος (και δει τα θηλυκα)... Και το πολυ λιπος δεν τους κανει καλο.. Ομως εχοντας χωρο να πεταει θα το καιει! Καλη συνεχεια! Και συντομα να παρεις παλι πισω την ταυτοτητα.. 😉
 
Μπραβο στο Δημητρη που σου την εμπιστευτηκε και σου την χαρισε.
Ειναι σιγουρο πως θα την προσεχεις.
Να την χερεσαι ειναι μια κουκλα
 
Κοίτα νύφη που έχασα! Καλή ζωή να έχει μαζί σου Βασίλη μου!

Όπως είπε ο @Δημητρηςχχχ δεν μ αρέσουν οι πατήθρες... 😛 Γρήγορα πατήθρες ξυλινες!
 
Κοίτα νύφη που έχασα! Καλή ζωή να έχει μαζί σου Βασίλη μου!

Όπως είπε ο @Δημητρηςχχχ δεν μ αρέσουν οι πατήθρες... 😛 Γρήγορα πατήθρες ξυλινες!
Γιατί βρε Αλίκη.Αυτές στην πρώτη φώτο δεν είναι καλές;
 
Γιατί βρε Αλίκη.Αυτές στην πρώτη φώτο δεν είναι καλές;
Είναι πιο καλές απ αυτές σε σχήμα κλαδιού.. Αλλά το καλύτερο είναι είτε αποξηραμένα φυτά απ τον κήπο μας (εγώ τέτοια έχω βάλει στην κλούβα) ή πατήθρες από φυσικό ξύλο... Δεν μπορείς να συγκρίνεις Γιώργο μου το πλαστικό με το ξύλο! 😉
 
Στην ξυλινη πατηθρα επισης λιμαρει και τα νυχακια και το ραμφος.. (ασε που εχω δει πατενταρισμενες πατηθρες τυλιγμενες με γυαλοχαρτο για να τριβονται τα νυχια!)
 
Εγώ δεν πρωτιμώ τις ξύλινες γιατί στην περιοδο που βρισκομαι (στρατος) λογω λιγης ωρας που διαθετω.. Εχω πλαστικες και καθε 3 ή 4 μερες τις αλλαζω.
 
Εγώ δεν πρωτιμώ τις ξύλινες γιατί στην περιοδο που βρισκομαι (στρατος) λογω λιγης ωρας που διαθετω.. Εχω πλαστικες και καθε 3 ή 4 μερες τις αλλαζω.
Βασίλη όσο είσαι στο στρατό και δεν είσαι κάθε μέρα έξω κράτα αυτές τις πλαστικές 👍 και μετά όταν με το καλό βγεις μπορείς να ασχοληθείς και με αυτό το θεμα 😉
 
Back
Top