Αγορά Αγορά ημερου αρσενικου Parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eva vrs

PB Known Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
3.476
Καλημέρα παιδιά...Ύστερα από πολλές σκέψεις αποφάσισα να αγοράσω ένα αρσενικό και ήρεμο παρροτλέτ... (αλλά και ήρεμο να μην βρω δεν με ενοχλεί) αρκεί να είναι μικρό σε ηλικία και απογαλακτισμένο!
Άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ για κάποιο εκτροφέα στη Θεσσαλονίκη αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάτι...
Θα με ευχαριστούσε και φυσικά θα με βοηθούσε να ψάξετε και εσείς μαζί μου.. Μήπως και βρούμε κάπου... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂
 
https://www.facebook.com/TzaveGio.P...7?comment_id=613808&offset=0&total_comments=1
Τα παιδιά εδώ λένε ότι προκειται για αξιόπιστο εκτροφέα στην Αθήνα. Μήπως να του τηλεφωνούσες να δεις αν έρχεται, έρθει Θεσσαλονίκη ή να σου υποδείξει κάποιον απο εκεί;
Επίσης η @Eleni pepper , αν θυμάμαι καλά είχε πάρει τον δικό της απο Βόλο, θα μπορούσες ίσως να ρωτήσεις.
 
Τα παιδιά εδώ λένε ότι προκειται για αξιόπιστο εκτροφέα στην Αθήνα.
Δεν εκτρέφει parrotlets και δεν ξέρω αν γνωρίζει βέβαια κάποιον.
Κι εγώ δεν έχω υπ' όψιν μου κάποιον αλλά θα το έχω στο μυαλό μου και αν θυμηθώ κάτι, θα ενημερώσω.
Όντως για Βόλο κάτι έχω ακούσει.
 
Γιάννη μου σ'ευχαριστώ..
Στο λινκ που μου έδωσες δεν μπορώ να δω και πολλά γιατί δεν έχω ΦΒ...
Και επίσης δεν θα ήθελα να ταλαιπωρηθεί ένα πουλάκι μόνο και μόνο γιατί θέλω να αγοράσω...
Πρέπει εδώ πέρα να βρούμε κάποιον, αλλιώς θα αναγκαστώ να πάρω απο το πετ σοπ...
 
Καλη μου καλα στα ειπε ο @ianos εγω απο βολο το πηρα το μικρο μου μπιζελακι κ ειναι τελειο... Αν θες βοηθεια κ πληροφοριες ειμαι εδω🙂 ο εκτροφεας μου ειναι ο @kouklakis παντως γ να ξερεις 😉
 
Καλημερα :)
Ξερω εναν καλο εκτροφεα παρροτλετ στην Θεσσαλονικη. Ο ιδιος εκτρεφει και λοβακια και γενικα εχει πολλες γνωσεις.
Μενει στην Τουμπα νομίζω (δεν ειμαι σιγουρη).
Θα του στειλω μηνυμα να τον ρωτησω αν υπαρχει προβλημα να βαλω εδω την σελιδα του στο φουμπου, αν δεν θελει θα στον στειλω σε π. Μ :)
Εννοειται οτι εσυ θα σχηματίσεις την δικια σου γνωμη και δεν θα βασιστεις στα λογια μου.
Απλα απο συζητησεις που εχουμε κανει φαινεται οτι εχει πολλες γνωσεις.

https://el-gr.facebook.com/people/Kostas-Pocket-Parrots/100006842179374
Να το προφιλ του στο φουμπου :D
Γενικα τα ημερα που δινει, ειναι ημερα .
Δεν εχω παρει απο εκεινον ομολογω αλλα μου εχει πει πολυ σωστες συμβουλες κλπ.
Εννοειται οπως ειπα και πιο πανω, θα του μιλησεις και θα σχηματισεις και δικη σου αποψη :D
 
Κορίτσια, στις αγγελίες βρισκόμαστε. Ανοίξτε προσωπική συζήτηση για κουβεντούλα σας παρακαλώ.
 
Οκ, απλα δεν καταλαβα γιατι ακριβως ηταν οφ τοπικ το μηνυμα με το ιμειλ του. Επειδη ακριβως ειμαστε στις αγγελιες μπορει καποιος να το χρειαστει αυριο, μεθαυριο...
Πιο πολυ οφ τοπικ ηταν το μηνυμα που της ειπα για το αν εχει φεισμπουκ, παρα το μηνυμα με το ιμειλ, που ηταν ον τοπικ.
Τεσπα επειδη κι αυτο ειναι οφ τοπικ ας διαγραφει..
 
Απαγορευεται απο τους ορους Ηλεκτρα να δημοσιοποιουνται ηλεκτρονικες διευθυνσεις.
Δημοσιοποίηση Προσωπικών Στοιχείων
Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση περιεχομένου που παραβιάζει την ιδιωτικότητα ή τα δικαιώματα οποιουδήποτε τρίτου. Υλικό που περιέχει προσωπικές πληροφορίες οποιουδήποτε ατόμου, συμπεριλαμβανομένου του συντάκτη ή άλλων μελών.

Στα προσωπικά δεδομένα συμπεριλαμβάνονται:

  1. Ονοματεπώνυμα
  2. Τηλεφωνικοί αριθμοί
  3. Διευθύνσεις (ταχυδρομικές ή ηλεκτρονικές)
  4. Προσωπικες Συζητήσεις ή άλλα δεδομένα προσωπικής επικοινωνίας μεταξύ μελών για οποιονδήποτε λόγο

*Οσο για τα εκτος θεματος, γι' αυτο εγινε η συσταση πριν διαγραφουν.
 
Καλησπέρα παιδιά... Καταρχήν θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους με βοήθησαν ως τώρα και για την αγορά παπαγαλου και ως προς την φροντίδα του... Πολλοί ξέρετε πως επιτέλους βρήκα κάπου παρροτλετ και πραγματικά ήταν ότι ζητούσα... Μέχρι την Τρίτη το πολύ θα το είχα στα χέρια μου...
Αλλά πριν λίγες ώρες μετά μιας τυχαίας αναζήτησης βρέθηκα να διαβάζω αυτό το θέμα..
Ένιωσα πολύ απογοήτευση... Είμαι πολύ στεναχωρεμενη... Μέχρι και πριν λιγες ώρες ήμουν πολύ χαρούμενη για το παπαγαλακι που επιτέλους θα είχα...Ήταν το όνειρο μου... Ένα παρροτλετ...
Τα έχω πάρει όλα... Κλούβα, τροφές κλπ πράγματα... Και ύστερα απο αυτό το θέμα που διάβασα.. Έσβησε και το όνειρο ενός παρροτλετ...
Και κατα βαθος παρολο που τα είχα όλα έτοιμα... Το ένιωθα πως κάτι δεν θα πάει καλά...
Ευτυχώς τελευταία στιγμή γλίτωσα...
Πήγε να με ξεγελάσει... φταίω και γω που δεν ρώτησα εσας...
Αποφάσισα να το πω δημόσια,ώστε να μην πιαστούν και άλλοι κορόιδα...
Όσοι έχουν διαβάσει το θέμα θα καταλάβουν...
Την Δευτέρα το πρωί θα πάω να αγοράσω ένα μπατζι απο το έμπιστο πετ σοπ της γειτονιάς μου και ελπίζω πως αυτό το παπαγαλάκι θα με κάνει να νιώσω καλύτερα και ας μην είναι το παρροτλετ που τόσο πολύ ήθελα... Εγώ θα το αγαπήσω όπως και να χει...
Παρακαλώ να κλειδώσει το θέμα... Ευχαριστώ πολύ...
 
Ευα μου, ευτυχως ήσουν απο τους τυχερους που το εμαθες με τον καλο τροπο.
Φανταζεσαι να το ειχες παρει και μετα να ειχες καποιο θεμα;
Γι αυτο το καλυτερο παντα ειναι να αγοραζουμε ενα ζωο αφου το δουμε απο κοντα.
Εκτος αν ειναι καποιος πραγματικα αξιοπιστος.
Μην στενοχωριεσαι. Μικρη εισαι, εχεις χρονια να παρεις και παρροτλετ.
Στο κατω κατω και τα μπαντζι ειναι τρέλα 😉
Θα δεις οτι και μονο που θα εχετε επαφη κλπ θα ειναι το τελειο.
Στο κατω κατω εξυπνα ειναι ολα.
Αντε με το καλο οτι και να παρεις!
 
Κορίτσια μου... Πραγματικά δεν έχω τι να πω αυτή την στιγμή... Τέτοια πίκρα που πήρα...
Θα πάρω ένα μπατζι και τελείωσε η υπόθεση...
Δεν πειράζει που δεν θα είναι παρροτλετ... Παπαγαλακι είναι και αυτό...
 
Ευακι μου εδω υπαρχουν 2 λυσεις
1) Περιμενεις μεχρι να βρεις διαθεσιμο παρροτλετ κοντα σου
2) Παιρνεις το μπαντζι
Απο την στιγμη που αποφασισες το δευτερο τοτε δεν χρειαζεται να εισαι λυπημενη.
Οσο ασχολεισαι εσυ μαζι του τοσο θα ανακαλυπτεις πραγματα γι αυτο.
Ισως για αρχη θα ειναι καλυτερα που θα παρεις μπαντζι γιατι εχουν πιο ηπιο χαρακτηρα.
Να προσεξεις να ειναι αγορακι! Ειναι πιο γλυκα σαν χαρακτηρες!
 
Εύα μου ιδίως αν είναι άγριο, να είναι αρσενικό.
Να κοιτάξεις πόδια και ράμφος για ακάρεα και την αμάρα να είναι καθαρή.
Φυσικά να μην είναι αναμπουμπουλιασμένο το πτέρωμα αλλά σταθερό στιλπνό στο σώμα του πουλιού.
Καλή επιτυχία!
Τα budgies είναι must βρε, μην το λες σαν να είναι υποβιβασμός κατηγορίας :D
 
Εύα, πρώτα απο όλα λυπάμαι για την κατάσταση στην οποία εχεις περιέλθει. Πήγε να σε ξεγελάσει λες, αλλά, δεν σε ξεγέλασε! Κι αυτο μετράει. Όμως η στάση του και η έντονη προσδοκία σου για παροτλετ σε οδηγούν στην απογοήτευση και το όνειρό σου δεν φαίνεται να εκπληρώνεται... Επισης το μπαντζι δεν ειναι ούτε μπορεί να λάβει το ρόλο ενός υποκαταστατη του παροτλετ. Δεν τον αξίζει με αλλα λογια κι έτσι παιρνοντάς το θα το αδικήσεις ας πούμε.
Θα σου πρότεινα να αφουγκραστείς τον εαυτό σου για τις επόμενες ημερες, χωρίς να κανεις καποια κίνηση επι του πρακτέου! Θα ήταν κατα τη γνώμη μου το πιο ασφαλές!
Καλά νά σαι!
 
Ναι ήταν ένα ονειρο το παρροτλετ... Και φυσικά θα μείνει... Τα μπατζι όμως υπήρχαν σαν δεύτερη σκέψη στο μυαλό μου... Αν δεν μπορούσα να βρω η να πάρω παρροτλετ...
Δεν είναι κάτι που το σκέφτηκα τώρα...
Θα κάτσω λοιπόν να διαβάσω ότι αφορά τα μπατζι και τις επόμενες μέρες θα πάρω ένα αρσενικό...
Και τότε πολύ απλά θα κάνω παρουσίαση... 🙂
 
Back
Top