Αγορά Αγορά ημερου αρσενικου Parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εύα εγώ σου προτείνω να μην πάρεις το μπάτζι απλά για να πάρεις ένα παπαγαλάκι. Μου φαίνεται λίγο σαν αντίδραση ανυπομονησίας επειδή πήρες τον εξοπλισμό και τον βλεπεις άδειο χωρίς πουλί. Να περιμένεις να πάρεις αυτό που ονειρεύεσαι όπως είπες. Και τα πουλάκια στα πετ σοπς απο κάπου ήρθαν και "ταλαιπωρήθηκαν" όπως πιστεύεις, δεν γεννήθηκαν εκεί. Δεν παθαίνει κάτι ένα πουλί αν ταξιδέψει μερικές ώρες απο μια άλλη πόλη για να πάει στα χέρια κάποιου. :)
 
Πολύ σωστή η άποψη του Ανέστη! Γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα; Μπορεί να βρεις εκεί κοντά σου κάποιο άλλο parrotlet.
Ή γιατί δεν κοιτάς για ένα lovebird; Παρόμοια δεν είναι σε μέγεθος;
Σκέψου το λίγο ακόμη, μην βιάζεσαι και πάρεις το budgie από αντίδραση...
 
Ευτυχώς την γλίτωσες όπως καταλαβαίνω Εύα μου.
Να ξέρεις...όταν θέλεις κάτι μην κάνεις υποχωρήσεις, απλά όταν έρθει "η ώρα του" θα το αποκτήσεις... Κάθε εμπόδιο για καλό! (το πιστεύω).
 
Παιδιά το ξέρω ότι ίσως είμαι off απλά αν θες, eva vrs εξήγησέ μας τί και πώς συνέβη προς αποφυγή εξαπάτησης κάποιου άλλου μέλους πιθανόν σε κάποιο καινούριο θέμα που θα μεταφερθούν και τα αντίστοιχα μηνύματα...
Όσο για το parrotlet εγώ θα σου έλεγα να το σκεφτείς και να κάνεις λίγο υπομονή και θα βρεις αυτό που θες. Γιατί αν πάρεις budgie που καλό χρυσό και υπέροχο μπορεί να 'ναι, αλλά μπορεί πάντα να θες και ένα parrotlet...
 
Το θέμα έχει ξεφύγει εντελώς... Είπα δεν θα πάρω τπτ άλλο εκτός ένα παρροτλετ... Περισσότερα δεν μπορώ να πω...
Για εκείνο το θέμα δεν θέλω να ξανα μιλήσω... Και αυτό ζητώ να το σεβαστείτε...
Ζήτησα το θέμα να κλειδωθεί αλλά αυτό δεν έγινε...
Συγγνώμη αλλά για μένα είναι σαν να κλειδωθηκε και γι'αυτό δεν θα ήθελα να απαντήσω σε κάτι άλλο...η θέση μου είναι αρκετά δύσκολη...
Ευχαριστώ...
 
Για εκείνο το θέμα δεν θέλω να ξανα μιλήσω... Και αυτό ζητώ να το σεβαστείτε...
Φυσικά σεβαστό είναι Εύα μου, ο Χρήστος το είπε για να μην την "πατήσουν" και άλλα μέλη.
Και μεταξύ μας, αν υπάρχει υπόγεια διαδρομή προς τα μέλη μας, πρέπει να το γνωρίζουμε όλοι, γιατί συχνά-πυκνά ξεφυτρώνει αυτός μπροστά μας και πάντα με προβλήματα.
 
Είναι ένας που έχει πολλές αγγελιες στο ιντερνετ και στη χρυσή ευκαιρία απο Φιλοπάππου...
Κάτι άλλο δεν μπορώ να πω... Μερικές αγγελίες να ψάξετε θα καταλάβετε ποιός είναι. Γτ ένας είναι απο κει...
 
Είναι ένας που έχει πολλές αγγελιες στο ιντερνετ και στη χρυσή ευκαιρία απο Φιλοπάππου...
Κάτι άλλο δεν μπορώ να πω... Μερικές αγγελίες να ψάξετε θα καταλάβετε ποιός είναι. Γτ ένας είναι απο κει...
Εύα, να γνωρίζεις πάντως, ότι πηγαίνοντας αργά θα φτάσεις γρήγορα.
Μην επιτρέπεις σε τέτοιου είδους περιστατικά να σε αποθαρρύνουν.
 
Παρακαλω πολυ, εδω ειναι η αγγελια. Ουτε θεμα σχολιασμου για τον εκτροφεα ειναι, ουτε για συμβουλες, αν θελει η Ευα μπορει να ανοιξει νεο θεμα.

Οι αγγελιες δεν κλειδωνουν αν δεν παραβαινουν καποιο κανονισμο.
 
Back
Top