Γενικά Αγορά κοκατίλ, μου λένε αλήθεια για την ηλικία του;

Μαιρη

PB Member
Εγγραφή
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.739
Πόλη
Αθήνα
Πέρναγα απο ένα pet και ερωτεύθηκα ένα κοκατιλάκι. Ο πέτσοπας μου είπε ότι είναι 6 μηνών. Πως μπορώ να καταλάβω αν μου λέει αλήθεια για την ηλικία του πουλιού. Είναι άγριο μου είπε. Είναι εύκολο αν το πάρω να το εξημερώσω, αν ισχύει, η ηλικία που μου είπε; Παιδιά ρωτάω γιατί απο κοκατίλ δεν έχω ιδέα. :)
 
Πως μπορώ να καταλάβω αν μου λέει αλήθεια για την ηλικία του πουλιού.

Θα πρέπει να κοιτάξεις το δαχτυλίδι που έχει στο πόδι του για να δεις αν είναι χρονιάρικο:)

Είναι εύκολο αν το πάρω να το εξημερώσω, αν ισχύει, η ηλικία που μου είπε;

Ναι μια χαρά θα μπορέσεις να τον εκπαιδεύσεις, είναι μικρούλης σε ηλικία και θα μάθει εύκολα και γρήγορα. Μην ξεχνάμε ότι πουλί με πουλί διαφέρει 😉
 
δαχτυλίδι φοράει; Αν ναι εύκολο να βρείς την ηλικία του!
αν όχι... Δύσκολο...
 
Ακατορθωτο δεν ειναι παντως! . 😀 Ειναι σχετικα μικρο σε ηλικια. 😉

Οπως ειπε κι η Αναστασια εξαρταται απο το καθε πουλι. Οταν το πλησιαζες τι αντιδραση ειχε; Ενδιαφεροταν και πλησιαζε τα καγγελα η κολλουσε σε μια γωνια η αναστατωνοταν;
 
Genika, mexrei tin proti pteroria ta Cockatilakia exoune mikra kitrina poupoulakia anamesa sta kanonika gri poupoula kai sixna kitrni oura (arsenika kai thilika)...diladi to xroma tous einai ligo mperdemeno.
Kita tis fotografies: sti 1 kai 2 o Rikis mou einai 3 minon peripou...sti teleftea giro sta 6 minon...pernaei tin proti tou pteroria...tora einai kanoniko arseniko gkri kokatil xoriz katholou kitrino sti pati tou kai stin oura tou...
To idio isxei kai gia White Face Kokatil.

An to kokatil pou eides einai lutino den ksero na sou po tin alithia ☹ Toulaxiston kita an exei katamayra matia...an exei kafe matia simenei oti einai parapano apo 3 xronia...
 

Συνημμένα

  • 111.webp
    111.webp
    36,1 KB · Προβολές: 64
  • DSCN2608-11.webp
    DSCN2608-11.webp
    9,8 KB · Προβολές: 64
  • DSCN3284.webp
    DSCN3284.webp
    32,6 KB · Προβολές: 64
Ta mikra Cockatilakia mexri 3-4 minon exoune roze ramfos kai nyxakia...meta apo 6 mines arxizoun na grizaroun...tha megala poulia mporoune na exoune skouro gkri ramfos...
 
Πωλίνα μου είναι μικροσκοπικός. Τα ματάκια του έιναι κατάμαυρα. Αλλά είναι κάτασπρος...
 
Ακατορθωτο δεν ειναι παντως! . 😀 Ειναι σχετικα μικρο σε ηλικια. 😉

Οπως ειπε κι η Αναστασια εξαρταται απο το καθε πουλι. Οταν το πλησιαζες τι αντιδραση ειχε; Ενδιαφεροταν και πλησιαζε τα καγγελα η κολλουσε σε μια γωνια η αναστατωνοταν;
Ανέστη δε μου έδινε σημασία έτρωγε συνέχεια σαν να μην ήμουνα εκεί... 😀
 
Η τιμή του ποια είναι Μαίρη;
 
Einai poli kali timi gia ena kataspro mikro kokatil... Kai 6-8 minon na einai tha mporesis na ton ksimerosis an tha asxolise kathe mera mazi tou!

Kali agora! 😉
 
Back
Top