Φροντίδα Αγορά μεγάλου κλουβιού για αμαζόνα από το εξωτερικό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ada
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ada

PB New Member
Εγγραφή
19 Νοε 2017
Μηνύματα
84
Πόλη
Αθήνα
Αγορά μεγάλου κλουβιού για αμαζόνα έχει καταφέρει κάποιος να του αποσταλεί από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης η άλλου;
 
Παιδιά εδώ έχει κινεζικά ΜΟΝΟ σε αυτό το μέγεθος
 
Παιδιά εδώ έχει κινεζικά ΜΟΝΟ σε αυτό το μέγεθος
Έχει και αμερικάνικα Και από Αγγλία με κόστος κλουβιού και shipping απαγορευτικό για κοινούς θνητούς... ☹
 
Eίχα πάρει εγώ απο τη Γαλλία πριν 10 χρόνια. Όλα μαζί πρέπει να είχαν βγει γύρω στα 220 (edit: ίσως και λίγο παραπάνω). Πλέον με τόσα λεφτά βρίσκεις κι εδώ αρκετά αξιόλογα και καλύτερα απο εκείνο. Π.χ. pet-it.gr/parrot-cage-7483.html
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έλα μια βόλτα και πάρε από Τουρκία. Ακόμη και με τα μεταφορικά πιο φτηνό θα σου βγει.
Eίχα πάρει εγώ απο τη Γαλλία πριν 10 χρόνια. Όλα μαζί πρέπει να είχαν βγει γύρω στα 220 (edit: ίσως και λίγο παραπάνω). Πλέον με τόσα λεφτά βρίσκεις κι εδώ αρκετά αξιόλογα και καλύτερα απο εκείνο. Π.χ. pet-it.gr/parrot-cage-7483.html
παρατηρεις όμως δε λέει μάρκα. Και είναι τεράστιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
παρατηρεις όμως δε λέει μάρκα. Και είναι τεράστιο.

Δεν κατάλαβα, δεν θέλεις μεγάλο; Μπορείς επίσης να πάρεις τηλ στη σελίδα για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το κλουβί.
 
http://my-petshop.gr/my-petshop/el/kloubia-megalwn-papagalwn/696-klouvi-papagalwn-ara.html

To ιδιο κλουβι με λιγο φθηνοτερη τιμη
Απο εκει το πηρα, ναι κινεζικο ειναι, αυτο παιρνουν οι ποιο πολλοι! Κινεζικα μπορει να ειναι και τα αγορασμενα απο Ευρωπη αφου ο καθενας μπορει να τα παραγγειλει με την δικη του μαρκα τυπωμενη
Το μονο που θελει προσοχη ειναι οι 2 σκαφες καθαρισμου δεν θελουν πολυ πλυσιμο γιατι η λαμαρινα σε αυτα ειναι λεπτη και υπαρχει περιπτωση διαβρωσης
 
Θαχει τελωνειο ομως εκτος μεταφορικων🙄
Θα έχει τελωνειο εάν έρθει και το πάρει; Αυτό δεν το ήξερα. Πάντως εγώ πολλές φορές μετέφερα με το αυτοκίνητό μου και δεν πλήρωσα ποτέ τίποτα.
 
http://my-petshop.gr/my-petshop/el/kloubia-megalwn-papagalwn/696-klouvi-papagalwn-ara.html

To ιδιο κλουβι με λιγο φθηνοτερη τιμη
Απο εκει το πηρα, ναι κινεζικο ειναι, αυτο παιρνουν οι ποιο πολλοι! Κινεζικα μπορει να ειναι και τα αγορασμενα απο Ευρωπη αφου ο καθενας μπορει να τα παραγγειλει με την δικη του μαρκα τυπωμενη
Το μονο που θελει προσοχη ειναι οι 2 σκαφες καθαρισμου δεν θελουν πολυ πλυσιμο γιατι η λαμαρινα σε αυτα ειναι λεπτη και υπαρχει περιπτωση διαβρωσης
Καλημερα το έχω καταλάβει ότι αυτό περνούν οι περισσότεροι και μετά από από δυο τρία χρόνια βγαίνει ofσε ευχαριστώ πάντως
 
Θα έχει τελωνειο εάν έρθει και το πάρει; Αυτό δεν το ήξερα. Πάντως εγώ πολλές φορές μετέφερα με το αυτοκίνητό μου και δεν πλήρωσα ποτέ τίποτα.
Ναι θα έχει. Καλημερα
 
Καλημερα το έχω καταλάβει ότι αυτό περνούν οι περισσότεροι και μετά από από δυο τρία χρόνια βγαίνει ofσε ευχαριστώ πάντως
off δεν βγαινει, το χρωμα και η κατασκευη ειναι πολυ γερη, τα ταψακια θελουν προσοχη, αντι να τα πλενεις θελουν σκουπισμα καθαρισμα με ξυδι
 
Θα έχει τελωνειο εάν έρθει και το πάρει; Αυτό δεν το ήξερα. Πάντως εγώ πολλές φορές μετέφερα με το αυτοκίνητό μου και δεν πλήρωσα ποτέ τίποτα.
Ναι αλλα αυτο προυποθετει ταξιδι και δεν μιλαμε για φθηνο 😵 Εγω για ταχυδρομικη αποστολη μιλαγα παντως :)
 
Ναι αλλα αυτο προυποθετει ταξιδι και δεν μιλαμε για φθηνο 😵 Εγω για ταχυδρομικη αποστολη μιλαγα παντως :)
Εξαρτάται από το που μένει ο καθένας. Οι δικοί μου που ήρθαν τον Φεβρουάριο πήραν ένα κλουβί για τα κοκατιλ και για το μποξερ τους με τα χρήματα που θα έπαιρναν από Ελλάδα Το ένα μόνο. Εννοείται δεν πλήρωσαν τίποτα στα σύνορα.
Εγώ που ψάχνω τώρα για τον αλεξανδρινό βρήκα με 400 λιρες. Με την υποτίμηση της λίρας μιλάμε για 55 ευρώ μόνο.
 
Κατι που θελω να τονίσω, οτι το κλουβι που παρεθεσα ερχεται σε συσκευασια πλακε, σε διασταση 1.50 μετρο Χ1 μετρο στο περιπου, βεβαια με 30 ευρω μου το εφερε μεταφορικη στην Αρτεμιδα!
 
Κατι που θελω να τονίσω, οτι το κλουβι που παρεθεσα ερχεται σε συσκευασια πλακε, σε διασταση 1.50 μετρο Χ1 μετρο στο περιπου, βεβαια με 30 ευρω μου το εφερε μεταφορικη στην Αρτεμιδα!
Σε ευχαριστώ
 
Back
Top