Γενικά Αγορά Budgie και θόρυβος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω ενα budgie εχω ψαξει τα παντα και το μονο που μου μενει ειναι ενα ισως χαζο ερωτημα... Κελαϊδαει ολη μερα; Σταματανε ποτε; Ολη μερα μεσα στο σπιτι θα ακουγετε αυτο; Η μονο ορισμενες στιγμες; Και ποιες...
 
Καλησπέρα,

Τα bugie γενικά είναι ήσυχα πουλάκια. Ειδικά αν είναι ένα μόνο του. Τα δύο τείνουν να είναι πιο φλύαρα.

Όμως δεν παύουν να είναι παπαγάλοι. Θα κάνει μια κάποια φασαρία. Ειδικά πρωί και απόγευμα. Όχι τπτ τρομερό βεβαια. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν θες την φασαρία;
 
καλησπερα. απο τα ερωτηματα σου καταλαβενω οτι θα ειναι και ο πρωτος σου παπαγαλος. τα μπατζιτ ειναι ποιο ησυχα απο τους ποιο μεγαλους, σε θεμα εντασης φωνης. Για το αν θα κελαιδαη συνεχεια η οχι αυτο νομιζω δεν θα στο εγκυηθη κανεις. Οταν θα σε γνωριση μετα απο καποιο χρονικο διαστημα, και θα σε συνδιαση με παρεα, καθαριοτητα, φαγητο, νομιζω οτι οταν σε βλεπει θα τσιτσιριζη λιγο περισσοτερο λογο χαρας. Προσωπικα το θεωρω συγουρο. εχω εναν ζακο που ειναι πολη κουλ, και ενα σενεγαλης που οταν μεσημεριαζη κανει ολους τους ηχους που κανει ο ζακο, και επειδη ο ζακο μεσημεριατικα τον γραφη, δινει και ντεσιμπελ. εγω προσωπικα το γουσταρω και κανω πλακα αλλος ομως οχι. σκεψου οτι ο παπαγαλος συνηθως δεν εχει ωρες οταν του ερθει θα τσιτσιριξη. εαν σκευτεσε την διαρκεια του κελαιδηματος σκεψουτο καλα και ας μιλαμε για μπατζιτ, εαν δεν σε ενοχλη αυτο σκεψου απο που θα τον παρεις απλα. Να εισαι καλα.
 
Back
Top