Γενικά Αγορά Cockatoo απο εκτροφειο του εξωτερικού

Είναι πολύ προσωπικές επιλογές γιατί όλα τα πουλιά που αναφέρεις είναι εξαιρετικά αξιόλογα, έξυπνα, ομιλητικά και εκπαιδεύσιμα, αφού φυσικά διαγράψουμε από το μυαλό μας την έννοια "ήσυχο".
Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάποιον να φέρει πουλί από εξωτερικό εκτός από παλιούς ναυτικούς λαθραία.
 
Εσυ Μαρία τι θα επέλεγες απο Αφρικαν Γκρέι και αμαζονιου;
Μου σύστησαν δυο εμπεριστατωμένη εκτροφεία απο Ολλανδία δυο γνωστοί που εχουν πάρει τωρα ψάχνω για λεπτομέρειες σαν τιμές γύρω στα 400-600 θα δω και με την μεταφορά
Παιδιά οι υπόλοιποι καμια γνώμη;
 
Είναι πολύ προσωπικές επιλογές γιατί όλα τα πουλιά που αναφέρεις είναι εξαιρετικά αξιόλογα, έξυπνα, ομιλητικά και εκπαιδεύσιμα, αφού φυσικά διαγράψουμε από το μυαλό μας την έννοια "ήσυχο".
Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάποιον να φέρει πουλί από εξωτερικό εκτός από παλιούς ναυτικούς λαθραία.

😀 μου θύμισες τον Καββαδία, είχε φέρει κι εκείνος, το διάβασα στη βιογραφία του!
 
χαχα
Καλός κι ο Καββαδίας αλλα τα πουλια του Μενέλαου προεχουν 😀
Εσυ τι προτείνεις;
 
Εσυ Μαρία τι θα επέλεγες απο Αφρικαν Γκρέι και αμαζονιου;
Μου σύστησαν δυο εμπεριστατωμένη εκτροφεία απο Ολλανδία δυο γνωστοί που εχουν πάρει τωρα ψάχνω για λεπτομέρειες σαν τιμές γύρω στα 400-600 θα δω και με την μεταφορά
Παιδιά οι υπόλοιποι καμια γνώμη;

Βλεπω επανηλθες δριμυτερος! 5 τελευταια ποστ με το ιδιο ερωτημα. :D Γιατι τοση βιασυνη; Χωρο εχεις καταρχην για κλουβαρα; Ναι οι αμαζονιοι ειναι εκπαιδευσιμοι και φασαριοζικα πλασματα οπως ολοι οι παπαγαλοι. Επισης το ζευγαρι σου αν ακουει αλλο πουλι μπορει να γινει πολυ πιο φασαριοζικο απ'οτι ειναι τωρα λογω του οτι θα διεκδικει τον αναπαραγωγικο χωρο του. Αναφερεις 3 πολυ διαφορετικα ειδη μεταξυ τους και ζητας να σου πουν τι θα διαλεγαν οι αλλοι. Αυτη ειναι μια αποφαση καθαρα δικη σου που πρεπει να ερθει μετα απο πολυ καλη μελετη του καθε ειδους με πολυ διαβασμα απο εμπειριες ανθρωπων που ζουν με αυτα.

Τα 400-500 ευρω παλι μου φαινεται απιθανο ποσο για να βρηκες τετοια πουλια που αναφερεις. Παλι απατη μου μυριζει...
 
Ναι επανήλθαν
Βλεπω επανηλθες δριμυτερος! 5 τελευταια ποστ με το ιδιο ερωτημα. :D Γιατι τοση βιασυνη; Χωρο εχεις καταρχην για κλουβαρα; Ναι οι αμαζονιοι ειναι εκπαιδευσιμοι και φασαριοζικα πλασματα οπως ολοι οι παπαγαλοι. Επισης το ζευγαρι σου αν ακουει αλλο πουλι μπορει να γινει πολυ πιο φασαριοζικο απ'οτι ειναι τωρα λογω του οτι θα διεκδικει τον αναπαραγωγικο χωρο του. Αναφερεις 3 πολυ διαφορετικα ειδη μεταξυ τους και ζητας να σου πουν τι θα διαλεγαν οι αλλοι. Αυτη ειναι μια αποφαση καθαρα δικη σου που πρεπει να ερθει μετα απο πολυ καλη μελετη του καθε ειδους με πολυ διαβασμα απο εμπειριες ανθρωπων που ζουν με αυτα.

Τα 400-500 ευρω παλι μου φαινεται απιθανο ποσο για να βρηκες τετοια πουλια που αναφερεις. Παλι απατη μου μυριζει...
Ναι επανήλθαν ενισχυμένος 😀
Δεν βιάζομαι απλά κοιτάω έτσι στε να αποφασίσω να κανω ακομη περισσότερη μελέτη για αυτα!
Οι ζακο απο οτι διαβάζω ειναι πιο ήσυχοι απο τα αλλα και τρομεροί ομιλητές
Το ζευγάρι θα παει στην ξαδέρφη μου που μένει δίπλα οπότε δεν νομίζω να ακούγεται
Το εκτροφειο μου το πρότειναν δεν ειναι απάτη οι τιμές ειναι 450€ για την πιο φθηνή αμαζονα 550€ για τον πιο μικρό σε ηλικία και φθηνό Αφρικαν Γκρέι και για κόκατου 690€ εώς 1200€ και έξτρα μεταφορικά αύριο γα μιλήσω γιατι ειναι κλειστά οπα μου είπαν σε μειλ
Μακαρι να συμμετείχε κανεις ο οποίος να ήταν κάτοχος Αφρικαν Γκρέι η κόκατου να βοηθήσει
 
Μία νόμιμη εισαγωγή θα έχει και κάποια έξοδα εκτελωνισμού και δεν ξέρω τι άλλο που θα επιβαρύνουν το κόστος, και θα πρέπει να ψάξεις και να προβλέψεις πριν εστιάσεις απλά και μόνο στην τιμή αγοράς.
 
Ειναι στην Ολλανδία και λέγονται
Animal trading company
Kai Ornafarm Dennis
Θα δείξει
 
Τι να δειξει ρε Μενελαε; Ειναι εκτροφεια αυτα τα ονοματα που εβαλες; Ντίλερς ειναι που μαζευουν οτι βρουν και το μεταπουλανε. Εχουν και μονιμο στοκ λεει, ελεος! Τετοιο πουλι σκοπευεις να παρεις;
We always hold hundreds of parrot like birds in stock consisting of dozens of various kinds.
🙄
 
Back
Top