Διατροφή Αγορασα τροφη που ειχε μεσα και κατι extra, ξερετε τι ειναι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
απορω για ολα τα προαναφερθεντα σ ολα τα ποστ.
δλδ
ποτε δεν συναντησα τετοιου μεγεθους πελλετς μεσα σε τροφη..
απορω λογω του οτι δεν υπαρχουν σ ολες τις συσκευασιες της παρτιδας,
οτι [λογικα] δεν αναγραφονται στο σακουλακι., οτι κανενας αλλος δεν τα εχει συναντησει ποτε σε τροφη
κ γενικως ολα τα υπολοιπα που ειπωθηκαν κ ολοι απορησαν.

τελευταιο χρονο (τουλαχιστον)
χρησιμοποιω τροφες της versele laga
αλλα εχω παρει κ αλλες κατα καιρους απο διαφορα μαγαζια...

αυτααα. 🙂
 
Ευα ολες οι τροφες για εντομοφαγα εχουν pellets απλα τωρα αρχισαν να τα δινουν και στις τροφες των καναρινιων ειναι η εξελιξη των εταιρειων.Ισως να μπερδευτηκαν στο μηχανημα αναμιξης αλλα αυτο ειναι λαχειο για σενα γιατι πηρες ακριβη τροφη στην τιμη απλης καναρινιων.
 
Ισως να μπερδευτηκαν στο μηχανημα αναμιξης αλλα αυτο ειναι λαχειο για σενα γιατι πηρες ακριβη τροφη στην τιμη απλης καναρινιων.
δεν ειχα εγω την... "τυχη"...
ο teo24 εκανε το ποστ. 🙂



η premium που χρησιμοποιω εδω κ καιρο, εχει μεσα πελλετς αλλα σε μεγεθος για καναρινια... Οχι για ελεφαντες...😛
τσπ θα ξαναπερασει απ οτι ειπε το παιδι απ το σημειο που τα προμηθευτηκε, να δει τι θα του πουνε 😉
 
δες το τασακι κ τα πελλετς. 🙂
φαινεται οτι δεν απευθυνονται σε καναρινια. Ειναι τεραστια...

...λεω εγω τωρα...
θα δειξει... Ελπιζω να μας ενημερωσει ο teo οταν παρει απαντηση
 
-Αν δεν έχει κανείς την σύνθεση αυτού του "υλικού" δεν μπορεί να είναι βέβαιος για τίποτα.
Μεταλικά άλατα και ιχνοστοιχία; Ισως. Απορροφητικά της υγρασίας; Γιατί μέχρι τώρα δεν είχαν οι όμοιες συσκευασίες; Κάτι ωφέλιμο που δεν αναγράφεται στην συσκευασία; Απίθανο.
Πέλλετς; Μα έχει δίκιο η Εύα, για ελέφαντες προορίζεται η τροφή ;
Μόνον μια ερώτηση στην εταιρεία μαζί με τις φωτό, θα μας λύσει την απορία.
 
Μόνον μια ερώτηση στην εταιρεία μαζί με τις φωτό, θα μας λύσει την απορία.
αυτο θα ναι το πιο σιγουρο! 🙂

παντως για υγρασια θα το αποκλεισω, γιατι επισης δεν υπαρχει σε καμια αλλη τροφη κ το βασικοτερο, οτι σε ενα αεροστεγες πακεταρισμα, ενα ξηρο περιεχομενο δεν εχει καμια απολυτως αναγκη για αφυγρανση 😉
 
Και εγω είχα αυτό το πρόβλημα με αποτέλεσμα να αλλάξω τροφή. Θεωρώ πως είναι παράλογο να πιστεύουμε πως είναι κάποιου είδους πρόσθετο στην τροφή. Η γνώμη μου είναι οτι πρόκειται για λάθος. Πάντως, εμένα μου φάνηκαν σαν κροκέτες για σκύλους 🙂
 
Και εγω είχα αυτό το πρόβλημα με αποτέλεσμα να αλλάξω τροφή. Θεωρώ πως είναι παράλογο να πιστεύουμε πως είναι κάποιου είδους πρόσθετο στην τροφή. Η γνώμη μου είναι οτι πρόκειται για λάθος. Πάντως, εμένα μου φάνηκαν σαν κροκέτες για σκύλους 🙂

Στην τιμη του ενος παιρνεις τροφη για δυο(καναρινια, σκυλους):D
 
κατι παρομοιο με των κουνελιων αλλα σε μεγαλυτερο σχημα δινουν και στα βοοειδη...Ισως ειναι κατι τετοιο που μπερδευτηκε κατα την συσκευασια...
 
Μπορεί να είναι pellets τα οποία βάζουν στο πάτο των κλουβιών για γάτες, κουνέλια και μεγάλους παπαγάλους.
Σαν ροκανίδι συμπιεσμένο εγώ το βλέπω .
Για κουνελινη είναι πολύ μεγάλο, αλλά και για άγρια, πάλι τεράστιο.
 
δημητρη επειδη εχω τετοιο υλικο οι ινες του δειχνουν αλλιως.pellets τροφης ειναι μαλλον. Οπως και να χει το πραγμα, η καλυτερη τροφη να ειναι, το λαθος ειναι λαθος.στις σοβαρες εταιριες εχεις απαιτησεις σε τετοια θεματα...
 
Δεν πηγα ακομα γιατι τωρα γυρισα απο τις διακοπες μου☹. Στο αλλο καταστημα που πηγα να παρω τροφη, ειχαν κατι pellets για κουνελια χυμα, κοιταζοντας τα διεκρινα οτι ηταν ιδια μ'αυτα που βρηκα στην τροφη. Το μεγεθος τους ηταν λιγο μικροτερο απ τον φελλο του κρασιου. Οταν εχω νεα σιγουρα θα το γραψω.
 
Στο αλλο καταστημα που πηγα να παρω τροφη,ειχαν κατι pellets για κουνελια χυμα, κοιταζοντας τα διεκρινα οτι ηταν ιδια μ'αυτα που βρηκα στην τροφη.
ευχαριστουμε Θοδωρή
ηδη αυτο, μαλλον μας..λυνει την απορια

η επισημη απαντηση λειπει βεβαια, αλλα δεν ειναι κ τοσο σιγουρο οτι θα την παρεις απ την εταιρεια ή τους αντιπροσωπους της.😛
αν παλι μαθεις,... Εδω ειμαστε. 😉
 
Back
Top