Γενικά Αγορα μεγάλου παπαγάλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης StaVr0sSs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

StaVr0sSs

PB Member
Εγγραφή
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
630
Πόλη
Χανιά
Λοιπον εδω και 2 περιπου μηνες σκεφτομαι να αγορασω εναν μεγαλο παπαγαλο...
Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα σε εναν ΖΑΚΟ ή καποιο ΚΟΚΑΤΟΟ (οι περισσοτερες ρατσες κοκατοο μοιαζουν στη συμπεριφορα μεταξύ τους)...
Πήγα λοιπον να ρωτησω σε καποιο pet shop αλλα οι τιμες που μου ειπαν ηταν πραγματικα εξωφρενικες...
Βεβαια γνωριζω οτι ειναι μεγαλ κι ετσι πολυ ακριβα πουλια...
Γι' αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει τετοια πουλια η γνωριζει καποιον που τα πουλαει, σε ποιο μικρες τιμες... Καταλαβαινετε...
Επισης αν ξερει καποιος κανενα εκτροφεα στην ελλαδα, σιγουρα τα πουλια θα ειναι ποιο φτηνα απο εκει...

Ευχαριστω εκ των προτέρων,
Σταυρος
 
Φιλε Σταυρο δεν ξερω απο τα πουλια αυτα☹αλλα οι τιμες των Ringneck ειναι απο 60-330ευρω λιγο μεγαλες ομως περιμενουμε φωτο
 
Ειναι ακριβα αλλα μη ξεχνας οτι ενα τετοιο πουλι ζει παρα πολλα χρονια και αν το προσεχεις 8α το εχεις καιρο και θα κανεις αποσβεση 😛 για εκτροφεις εψαξα κι εγω λιγο αλλα απο οτι ειδα οι τιμες ειναι παρομοιες και οι διαφορες ειναι μικρες...
 
Εγω έχω ζακο εδω και 7 χρόνια. Λοιπόν για να πάρεις ένα ζακό μωράκι, η τιμή του είναι γυρω στα 1000-1300. Τώρα για μεγάλο στην ηλικία σίγουρα είναι πιο φτηνός αλλά δεν θα στο πρότεινα. 🙂
 
Φίλε Σταύρο θα σου πρότεινα πρίν πάρεις το οποιοδήποτε πουλάκι να ριξεις μια ματιά εδω... Απόκτηση νέων πουλιών


Επειδη τα πουλιά που ψάχνεις ειναι μακρόβια, καλο θα ήταν να σκεφτείς όχι μόνο την τιμή τους, αλλά και το αν θα καταφέρεις να τους προσφέρεις μια ικανοποιητική διαβίωση για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωή τους.🙄

Βλέπω πως εχεις ήδη και άλλα πουλάκια, οπότε σημαίνει πως ξέρεις τι ευθύνη αναλαμβάνεις με ενα μεγάλο πουλί.. Σκέψου τα πιθανα προβλήματα που θα αντιμετωπίσεις με τις καλοκαιρινές διακοπές, με τις φωνές τους κτλ κτλ. Επίσης ειναι πολύ κοινωνικά πουλιά και εχουν ανάγκη απο την συντροφιά σου για να μην νιώθουν μοναξια και μελαγχολήσουν!

Ελπίζω να εισαι σε θέση να τους προσφέρεις το καλύτερο! Αν ναι, καλή επιτυχια σε ότι και να αποφασίσεις!
 
Γιώργο μηπως θα μπορούσες να μου δωσεις διευθύνσεις ή οτι στοιχεια εχεις τελοσπάντων για αυτους τους εκτροφείς που βρήκες...

Μαιρη κι εγω θα ήθελα καποιο μικρο, στην ηλικία που να εχει σταματησει περιπου την κρεμα...
 
Λοιπόν παιδια σημερα επισκεφθηκα ενα Pet shop της πολης μου και δινουν ενα ζακο μωρο 1300 Ε αλλα το εχει μεγαλωσει η μανα του... Παρολα αυτα ειναι πολυ εξημερωμένο...
Εσείς τι λέτε να το παρω, ή μήπως τα λεφτα ειναι πολλα για το συγκεκριμένο...
 
Εγω λεω οτι ειναι καπως πολλα τα λεφτα.. Κανε μια καλη ερευνα να ενημερωθεις καλυτερα νομιζω ..
 
Λοιπόν παιδια σημερα επισκεφθηκα ενα Pet shop της πολης μου και δινουν ενα ζακο μωρο 1300 Ε αλλα το εχει μεγαλωσει η μανα του... Παρολα αυτα ειναι πολυ εξημερωμένο...
Εσείς τι λέτε να το παρω, ή μήπως τα λεφτα ειναι πολλα για το συγκεκριμένο...
Πολλά λεφτα 😱 και δεν είναι ταισμένο στο χέρι για να σου ζητάει τόσα...
 
...an tha psakseis kala tha vreis moro kai me 1000 ...an tha psakseis poli-poli kala kai me 800... alla den einai h katalili epoxi... perimene mexri septemvrio-oktomvrio...h kalitera mexri aniksi... tha exeis megali epilogi.
 
basika dn xerw poli kl apo auta...otan les 1000 h kai 800 mipws exeis esi kati sto nou sou...
an mporeis na me boithiseis plz...
 
Back
Top