Γενικά Αγορα Macaw

velvetwoman είπε:
Είμαι στην Αυστραλία αυτή τη στιγμή. Ανήκω στη διατήρηση της άγριας φύσης Society


τη διατηρει καλα τη φυση δηλ αποτι καταλαβα!φροντιζει να μειωνονται κιαλλο οι παπαγάλοι!

αντε αυστραλιανο παπαγάλο θα εχεις αμα παρεις οχι οτι κιοτι!

βεβαια μπορει να κανω και λαθος και απλα λογο της αγ'απης του να εχει ενα ζευγαρι και να τα αναπαράγει εδω αλλα βρομαει πολυ η ιστορια!
 
Τι σχεση εχει η Αυστραλια με τους μακαο που αναπαραγει σπιτι του; 😕

Ελενη τι ειναι το Iskar? Ρωτα τον ποτε θα γυρισει για να πατε να δειτε τα πουλια... 😀
 
οπότε πάμε για τη λήψη πληροφοριών σχετικά με τα ζώα που πρόκειται να εξαφανιστεί. Πάντα λάβει κάποια από τα πτηνά μου μαζί μου όταν ταξιδεύω. Μπορώ να στείλω Iskar χρησιμοποιώντας μια υπηρεσία διανομής; Λυπάμαι για την ταλαιπωρία. Είστε σε μια κοινωνία ζώων; Αναμονή για το μήνυμά σας"

Πάει να συλλέξει πληροφορίες σχετικά με είδη προς εξαφάνιση εννοεί μάλλον.

Τι είναι το Iskar; Στέλνεται με courier?😕
 
Iskar είναι το όμονα του μακάο που θέλω να παρω. Τωρα πουλι με κούριερ δεν το έχω ξανακούσει. Για να δουμε τι θα δούμε...
 
Ελενη αν δεν τον δεις να μην τον παρεις. Γουρουνι στο σακι; και πως εισαι σιγουρη για το τι θα σου στειλει; και αν το πουλι ειναι αυτο στη φωτο και αν ειναι σε καλη κατασταση στην υγεια του; ρωτα τον αν μπορει να σου τα δειξει καποιος αλλος, αυτος που τα φροντιζει ισως... 😕
 
Του έστειλα ήδη μέιλ με αυτές τις ερωτήσεις. Περιμενω απάντηση και βλέπουμε
 
Αυτό είναι το μείλ που μου έστειλε ο κύριος με τους μακάο. Διαβάστε το και πείτε μου τι συμπέρασμα βγάζετε εσείς...
"Τα πουλιά δεν έχουν ακόμη δακτυλίους, λυπάμαι. Είμαι στην Αυστραλία αυτή τη στιγμή. Ανήκω στη διατήρηση της άγριας φύσης Society (στα αγγλικά), οπότε πάμε για τη λήψη πληροφοριών σχετικά με τα ζώα που πρόκειται να εξαφανιστεί. Πάντα λάβει κάποια από τα πτηνά μου μαζί μου όταν ταξιδεύω. Μπορώ να στείλω Iskar χρησιμοποιώντας μια υπηρεσία διανομής; Λυπάμαι για την ταλαιπωρία. Είστε σε μια κοινωνία ζώων; Αναμονή για το μήνυμά σας"
η υποθεση βρωμαει τρελα.
 
Αυτό είναι το μείλ που μου έστειλε ο κύριος με τους μακάο. Διαβάστε το και πείτε μου τι συμπέρασμα βγάζετε εσείς...
"Τα πουλιά δεν έχουν ακόμη δακτυλίους, λυπάμαι. Είμαι στην Αυστραλία αυτή τη στιγμή. Ανήκω στη διατήρηση της άγριας φύσης Society (στα αγγλικά), οπότε πάμε για τη λήψη πληροφοριών σχετικά με τα ζώα που πρόκειται να εξαφανιστεί. Πάντα λάβει κάποια από τα πτηνά μου μαζί μου όταν ταξιδεύω. Μπορώ να στείλω Iskar χρησιμοποιώντας μια υπηρεσία διανομής; Λυπάμαι για την ταλαιπωρία. Είστε σε μια κοινωνία ζώων; Αναμονή για το μήνυμά σας"
εγω παλι δεν καταλαβαινω και πολλα (τι θελει να πει ο ποιητης;)
προσεχε οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι
 
οι μακαο γενικα κοστιζουν χοντρικα απο 3.000 ευρω κ πανω.φαντασου οτι χοντρικα οι γκριζοι πωλουνται τουλ 1000, οι κακατουα απο 2.000 κ πανω ε κ οι μακαο που ναι ακομα μεγαλυτεροι κ σπανιοτεροι...
ποσο μαλλον να το παρεις κ μωρο!
 
Back
Top