Γενικά Αγόρασα ένα Ringneck, είναι όντως μικρό;

Δεν νομίζω να είναι ο ίδιος. Έχω αγοράσει από αυτόν 2 φορές και έχω μείνει ευχαριστημένη. Με το ringneck που πήρα τώρα, βρέθηκε κάποιος και μου είπε ότι είναι πάνω από 2 χρονών και γι'αυτό το λόγο ήθελα να το ψάξω λίγο παραπάνω...
Ααα οκ εντάξει.. Το ελπίζω να μην ειναι ο ίδιος.. Εδω μου ελεγε οτι πρέπει να παρω ηλιόσπορο για βασικη τροφη γιατι αλλιως θα πεθάνει... ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΉ
 
Ααα οκ εντάξει.. Το ελπίζω να μην ειναι ο ίδιος.. Εδω μου ελεγε οτι πρέπει να παρω ηλιόσπορο για βασικη τροφη γιατι αλλιως θα πεθάνει... ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΉ
Ευτυχώς που υπάρχουν και αυτές οι ιστοσελίδες και ενημερώνεσαι για ότι χρειάζεσαι στην εποχή μας!
 
Πανέμορφος... Ναι και εμενα μου φενετε για African διοτι καποιοι φιλοι της μητερας μιυ εχουν και το εχω δει.. Ελπίζω να εχετε μια αρμονική σχέση μεταξυ σας..
Αν και δυσκολευόμαστε ακόμα μαζί του ελπίζω να τα καταφέρουμε στο τέλος και μας εμπιστευθεί!
 
Καλησπέρα Χρυσάνθη! Εγώ προσωπικά, λόγω έλλειψης σχετικών γνώσεων, δεν δύναμαι να αναννωρίσω το υπόειδος του ringneck σου. Ωστόσο, οι απαντήσεις των προλαλήσαντων μελών μας είναι κατατοπιστικές!

Θα ήθελα να πω ότι είναι κουκλί, υγιέστατο και γλυκό! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να το χαίρεσαι! Καλή συνέχεια και συμβίωση να έχετε! 🙂👍
 
Καλησπέρα Χρυσάνθη! Εγώ προσωπικά, λόγω έλλειψης σχετικών γνώσεων, δεν δύναμαι να αναννωρίσω το υπόειδος του ringneck σου. Ωστόσο, οι απαντήσεις των προλαλήσαντων μελών μας είναι κατατοπιστικές!

Θα ήθελα να πω ότι είναι κουκλί, υγιέστατο και γλυκό! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να το χαίρεσαι! Καλή συνέχεια και συμβίωση να έχετε! 🙂👍
Σ' ευχαριστώ πολύ, όλα καλά πιστεύω και' γω. Δεν κάθεται βέβαια ακόμα να τον χαιδεψουμε αλλά είναι μόλις 2 μήνες που τον έχουμε σπίτι οπότε φαντάζομαι σύμφωνα πάντα και με τα λεγόμενα εκείνων που γνωρίζουν, είναι ακόμα νωρίς... Ελπίζω να έχουν δίκιο γιατί μας έχει καταδαγκωσει!
 
Να τον χαιρεστε! Ειναι ενας κουκλος! Σας ειπε ο εκτροφεας αν ειναι ταισμενος στο χερι; Τα περισσοτερα πουλακια που ειναι ταισμενα στο χερι νομιζω πως δενοται πιο συντομα με την οικογενεια.
 
Να τον χαιρεστε! Ειναι ενας κουκλος! Σας ειπε ο εκτροφεας αν ειναι ταισμενος στο χερι; Τα περισσοτερα πουλακια που ειναι ταισμενα στο χερι νομιζω πως δενοται πιο συντομα με την οικογενεια.
Σ'ευχαριστώ πολύ! Ναι, είναι ταισμενος στο χέρι. Έχουμε βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τον πρώτο μήνα. Ανεβαίνει στο χέρι μου, στον ώμο μου, στο κεφάλι μου... Τρώει απ'το χέρι μου. Κάποιες φορές δέχεται να τον φιλήσω στο μουσουδακι, αλλά δεν θέλει με τίποτα να τον χαϊδέψω στο κεφαλάκι του... Μόνο όταν τον κάνω μπάνιο παραδίδεται... Τότε κάθεται να τον χαϊδέψω σαν καλό παπαγαλάκι!
 
Κάποιες φορές δέχεται να τον φιλήσω στο μουσουδακι...
Να προσέχεις. Δεν υπάρχει κανένα όφελος απο αυτό κι ειδικά σε πουλί που δαγκώνει μπορεί να αποβεί πολύ επικίνδυνο. Τα δαγκώματα στο πρόσωπο πολλές φορές αφήνουν σημάδια.
 
Τον δικο μου τον εχω σχεδον ενα χρονο και ακομη δεν με αφηνει να τον χαιδεψω, ερχεται και τριβεται στο λαιμο μου αλλα μονο σε σπανιες περιπτωσεις(συνηθως οταν νυσταζει)με αφηνει για λιγο.Ατιμα μικρα! Μας κανουν να ζητιανευουμε 😁
 
Τον δικο μου τον εχω σχεδον ενα χρονο και ακομη δεν με αφηνει να τον χαιδεψω, ερχεται και τριβεται στο λαιμο μου αλλα μονο σε σπανιες περιπτωσεις(συνηθως οταν νυσταζει)με αφηνει για λιγο.Ατιμα μικρα! Μας κανουν να ζητιανευουμε 😁
Μη μου λες τέτοια.. Ένα ολόκληρο χρόνο και δεν σε αφήνει να τον χαϊδέψεις; Άπονα και άκαρδα πουλιά! Ο προηγούμενος παπαγάλος μου ήταν πολύ χαδιάρης και τώρα μου κακοφαίνεται... Πρέπει να δείξω αυτοσυγκράτηση 😜
 
Να προσέχεις. Δεν υπάρχει κανένα όφελος απο αυτό κι ειδικά σε πουλί που δαγκώνει μπορεί να αποβεί πολύ επικίνδυνο. Τα δαγκώματα στο πρόσωπο πολλές φορές αφήνουν σημάδια.
Παθών
 
Back
Top