Γενικά "Αδεσποτο" love bird!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης βάσω
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι το ειχα εξω, μονο καποιες ωρες το μεσημερι το παιρνω μεσα γιατι ενοχλει τους παντες! Το ξερω, μου το εχουν πει ολοι ή μαλλον δε μου εχει πει κανενας τιποτα, εγω ρωτησα καποιους και μου ειπαν..."ναι ειναι αληθεια πως το μεσημερι ειναι δυσκολο να κοιμηθουμε, αλλα δεν ειπαμε τιποτα γιατι ξεραμε πως ειναι δικο σου", οποτε θεωρησα σωστο να το παιρνω μεσα 1-2 ωρες.
Το βραδυ σκεπαζω τα κλουβια μου αν τα αφησω εξω γιατι εχουμε μια κουκουβαγια στη γειτονια και δεν ξερω ποια μερα θα αποφασισει να τα δοκιμασει!
Τα ξεσκεπαζω μεν νωρις, αλλα εγω δεν ειμαι ποτε πριν τις 4 το απογευμα στο σπιτι, οποτε αν το πιασω ποτε θα γινει απογευμα, αν ξαναρθει
 
ακριβως ετσι βασω
θα βρεθουν αρκετοι ιδιοκτητες αν δωσεις περιγραφη
οποτε., θα βαλεις -αν το πιασεις- μια απλη αγγελια κ οποιος επικοινωνησει πρεπει εκεινος πρωτος να δωσει περιγραφη που να συμπεφτει 😉

Οσο για τον ιδιοκτητη,το ειπα και πριν,ΣΑΦΩΣ και θα ψαξω στη γειτονια αν ανηκει σε καποιον
εγω το διατυπωσα απλως για να συμπληρωσω την παραλειψη μου [που εκφραζει κ τη θεση μου για τα χαμενα ζωα] στο ποστ μου.
εσυ μπορει να το σκεφτηκες, αλλα δυστυχως δεν το σκεφτονται ολοι οσοι βρισκουν ενα ζωντανο :)😕
 
Εχεις δικιο Ευα, δεν το σκεφτονται ολοι οσοι βρισκουν ενα ζωντανο γιατι ειναι βλακες! Ειναι δυνατον να συμπαθεις, εστω, τα ζωα και να μη σε νοιαζει πως νοιωθουν; Ολοι αυτοι που δεν επιστρεφουν ενα ζωντανο που βρηκαν αναρωτιεμαι εχουν δει ποτε σκυλο να χοροπηδαει οταν βλεπει τον ιδιοκτητη του;
Ποια ειναι αραγε η διαφορα; Ναι τα πουλια δεν χοροπηδανε, αρα δε νοιωθουν... Τι να πω
 
βαλε το κλουβι με το δικο σου λιγο μεσα στο δωματιο και αυτο θα μπει μεσα δοκιμασμενα και μετα κλεισε τηνπορτα και πιαστο με μια πετσετα
 
Back
Top