Διατροφή Αδύνατο το κοκατίλ ή μπορεί να έχει κάτι;

Πω ρε συ... Πήγαινέ το άμεσα σε όποιον από τους δύο βρεις πιο άμεσα. Ακόμα και στον ψαλιδοχέρη. Απλά πέστου με ψυχραιμία όλο το ιστορικό, το βάρος, τα συμπτώματα κτλ.
Περαστικα του!
 
@fortunatos ευχαριστώ τώρα τον πήρα μου είπε να του δώσω οξυτετρακυκλινη,βασικά του έδωσα απο το να κάθομαι να τον βλέπω να τον χάνω,μου είπε θα στανιαρει λίγο μέχρι αύριο,ουφ θα σκάσω
 
@fortunatos ευχαριστώ τώρα τον πήρα μου είπε να του δώσω οξυτετρακυκλινη,βασικά του έδωσα απο το να κάθομαι να τον βλέπω να τον χάνω,μου είπε θα στανιαρει λίγο μέχρι αύριο,ουφ θα σκάσω
Ποιο σκεύασμα και τι δοσολογία;
 
@fortunatos oxytetracycline HCI 6% για κτηνιατρική χρηση ενα γκρι σακουλάκι είναι,μου είπε να βάλω το 1/5 του κουταλιού γλυκού σε μισή ποτιστρα νερό και επειδή δεν πίνει με σύριγγα να παίρνω κάθε μια ωρα περίπου 2-3ml και να του δίνω
 
@Tony Forpus δυστυχώς η επαρχία έχει πολλά μειονεκτήματα,και μάλλον όταν πρόκειται για ζωάκι δεν δίνουν και πολύ σημασία γιατί απο σπόντα έγιναν κτηνίατροι κάποιοι., πίσω όμως απο τον μικρό μου Μπιλ υπάρχει ενα παιδάκι που έχει πλανταξει στο κλάμα δεν έχει φάει σήμερα τίποτα και το ηρέμησα ταζοντας ότι αύριο κιόλας θα της πάρω έναν καινούργιο φτερωτό φίλο,και αύριο θα τον επισκεφτώ για να δει τι μπορεί να συμβεί σε λίγες μόνο ώρες
 
@Katerina70 εγώ θα έλεγα πριν πάρεις νέο πουλάκι αν πάρεις να δεις και αυτό. https://community.petbirds.gr/forums/articles/?prefix_id=103
[automerge]1595392161[/automerge]
@Katerina70 εγώ θα έλεγα πριν πάρεις νέο πουλάκι αν πάρεις να δεις και αυτό.
Συγνώμη λάθος https://community.petbirds.gr/threads/Τι-θα-πρέπει-να-προσέξουμε-για-να-αγοράσουμε-ένα-υγιές-πτηνό.25292/
 
@Tony Forpus τα έκανα όλα με νερό και ξύδι και λίγο οινόπνευμα τώρα τα έχω στον ήλιο,έχεις να προτείνεις και κάτι ακόμη ; ήδη πήρα το νέο πουλάκι γιατί η μικρή μου έκλαιγε ολη νύχτα παρόλο που δεν ξέρει όλη την αλήθεια,δεν το έχω βάλει ακόμη στο κλουβί
[automerge]1595419496[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα Ευχαριστώ πολύ το είχα ηδη διαβάσει και ήμουν πιο πολύ προσεκτική αυτή τη φορά
[automerge]1595419651[/automerge]
@ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ Ευχαριστώ,εγώ το είχα μόλις 5 μήνες αλλά ήταν αρκετοί για να με πονέσει και μάλιστα διπλά όταν βλέπεις πόσο πονάει ενα πενταχρονο και δεν μπορεί να καταλάβει ότι του εξηγείς 😢
[automerge]1595419701[/automerge]
@fortunatos 😢
[automerge]1595419927[/automerge]
@Φοίβος έτσι είναι μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι περισσότερο,μπορεί ο καινούργιος φίλος να μας κάνει να ξεχνιόμαστε λίγο αλλά και να χάνεις το ζωάκι σου μόλις σε λίγες ώρες είναι κρίμα.με την πρώτη ευκαιρία θα σας παρουσιάσω το νέο μας συγκάτοικο.Ευχαριστώ για όλα
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Katerina70 Κατερινα μου, εμεις τη Ρικα την ειχαμε μολις 3 μηνες. Πονεσε σαν να την ειχαμε 3 χρονια. Και τα παιδια μου.εφηβοι...εκλαψαν σαν πενταχρονα. Καταλαβαινω απολυτα τον πονο σας! 😔
 

Σχετικά θέματα

Back
Top