Γενικά Αεροπορικό υπερατλαντικό ταξίδι με τα καναρίνια μου

Anastasia 3

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2021
Μηνύματα
111
Πόλη
Αθήνα
Είναι ασφαλές να ταξιδέψω με τα καναρινια μου υπερατλαντικό ταξίδι με αεροπλάνο; Θα είναι καλά τα πουλάκια μου;
 
@Anastasia 3 Καλησπερα. εχεις επικοινωνησει με την εταιρεια για το αν επιτρεπεται αρχικα να ταξιδεψουν ? σε ποιο χωρο και αν χρειαζονται καποια "χαρτια" για να επιτραπουν να μπουν στην χωρα που θα πας με αναχωρηση απο ελλαδα?
Αν εχεις ηδη διερευνησει τα διαδικαστικα ...ζητω συγγνωμη.
ενα πολυ βιαστικο ψαξιμο στο google. φετινο αρθρο αλλα δεν ξερω αν ειναι πληρες.
[automerge]1666693337[/automerge]
https://en.aegeanair.com/travel-information/special-assistance/traveling-with-pet/
για παραδειγμα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τα καναρινια θεωρούνται κατοικίδια και επιτρέπεται. Δεν ξέρω όμως όλα τα αλλά. Πρέπει να ρωτήσω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Εχεις ρητη απαντηση απο την εταιρεια? γιατι και στο link απο την aegean βλεπεις τι θεωρει pet και υπαρχουν και μη αποδεκτες ρατσες. Καλυτερα μαθε ολες τις πληροφοριες εγκαιρα να μην εχεις τιποτα εκπληξεις .μονιμα θα μετακινηθεις ή για συντομο διαστημα και μετα αντιστροφες διαδικασιες?
ισως γινομαι κουραστικος

 
Η κάθε χώρα όπως και η κάθε αεροπορική έχει τους δικούς της κανόνες. Επειδή ταξίδεψα πρόσφατα με πουλί σου λέω ότι δεν υπάρχει αεροπορική που να επιτρέπει πουλιά στην καμπίνα σε υπερατλαντικό ταξίδι.
 
Η Delta- KLM μου είπαν ότι μπορώ μέχρι 5 καναρινια σε ένα carry κλουβί. Και ότι μπορώ μαζί στην καμπίνα με 400 δολάρια επιπλέων στο εισιτήριο. Βέβαια δεν ξέρω το μικρό αεροπλάνο άμα επιτρέπει. Κάποιες εταιρίες επιτρέπουν και κάποιες όχι. Δεν ξέρω ακόμη τι θα κάνω. Είμαι υπό σκέψη.
 
@Anastasia 3 Δεν ξέρω ποιος σου το είπε αυτό. Με την KLM ταξίδεψε και το δικό μου και σίγουρα δεν επιτρέπει πουλιά στην καμπίνα. Τα πουλιά πηγαίνουν κάργκο.

Και μια σχετική ερώτηση απο κάποιον άλλον στη σελίδα τους στο ΦΒ

KLM FB.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top